Owczarek niemiecki został porzucony
Źródło: Tierheim Düsseldorf/facebook

Bulwersujące wideo z monitoringu trafiło do sieci. Bez skrupułów porzucił owczarka niemieckiego, wkrótce pożałował

26 Września 2020

Owczarek niemiecki u boku zakapturzonego właściciela został zarejestrowany przez kamerę monitoringu na drodze do schroniska dla porzuconych i bezdomnych zwierząt. Kiedy tylko znaleźli się pod bramą, mężczyzna przywiązał psa i odszedł samotnie bez słowa. Władze placówki postanowiły opublikować wstrząsające nagranie w Internecie, aby zwrócić uwagę ludzi na miażdżący problem porzuceń zwierząt domowych. Jednakże, to nie koniec historii. Zaledwie następnego dnia doszło do niespodziewanego zwrotu akcji.

Owczarek niemiecki o zachwycającym pięknie został znaleziony przez pracowników niemieckiego schroniska dla zwierząt w Düsseldorf. Zwierzę było okazem zdrowia, nie dolegały mu żadne problemy, dlatego ludzie byli zdziwieni, dlaczego ktoś zdecydował się go podrzucić pod schronisko. Szybkie sprawdzenie kamer monitoringu sprzed bramy placówki rzuciło nowe światło na przykrą sytuację. Pracownicy od razu zobaczyli, kto posunął się do czynu budzącego niepohamowaną złość. Finał tego zdarzenia wkrótce ich zaskoczył.

Poruszający powrót husky'ego do domu po 3 latach. Chora na białaczkę kobieta stoczyła batalię o swojego przyjacielaPoruszający powrót husky'ego do domu po 3 latach. Chora na białaczkę kobieta stoczyła batalię o swojego przyjacielaCzytaj dalej

Zostawił pięknego owczarka niemieckiego i odszedł

Pod koniec marca, czyli w chwili, gdy na całym świecie ludzi ogarnęła panika związana z wybuchem pandemii koronawirusa, przed bramą schroniska w miejscowości Düsseldorf rozegrała się wstrząsająca scena, która na całe szczęście została uchwycona na nagraniu. Widzimy na nim, jak mężczyzna w niebieskiej bluzie z kapturem idzie pewnym krokiem w stronę bramy schroniska. Towarzyszy mu dorosły owczarek niemiecki, który prezentuje się wyjątkowo elegancko i z pewnością miałby wielkie powodzenie wśród miłośników tej rasy. Mężczyzna kryjący twarz pod cieniem kaptura zatrzymuje się dopiero pod samym wejściem do schroniska i posuwa się do czynu, który wkrótce został szeroko skrytykowany przez użytkowników Internetu.

Widzimy, że zamaskowany właściciel przywiązał biednego psa do ogrodzenia budynku i po raz ostatni przelotnie pogłaskał go po głowie. Nawet nie rozejrzał się wokół, czy przypadkiem ktoś go nie obserwuje, po prostu zawrócił w tył i zostawił pupila na pastwę losu. Owczarek niemiecki jeszcze długo spoglądał w stronę odchodzącego właściciela, z pewnością nie rozumiejąc, dlaczego zostawia go samego.

DZISIAJ GRZEJE:1. Okropnie skrzywdzona suczka straciła zaufanie do ludzi. Dopiero spotkanie z dzieckiem zmieniło cały jej świat
2. Żona oskarżyła go o podjadanie z lodówki. Kiedy zobaczył nagranie z ukrytej kamery, oniemiał
3. 3-metrowy rekin zaatakowała turystę. Ciężarna wskoczyła do wody, aby uratować męża

Wkrótce potem nastąpił zupełnie nieoczekiwany obrót spraw

Pracownicy schroniska od razu przejęli opiekę nad porzuconym zwierzęciem, jednocześnie wiedząc, że szanse na jego adopcje będą bardzo niskie. Próbowali ustalić tożsamość poprzedniego opiekuna, lecz zwierzę nie było zaczipowane. Warto mieć na uwadze, że w trudnym okresie pandemicznym zwierzęta były i nadal są masowo porzucane przez właścicieli, gdyż obawiają się, że mogą być one nosicielami niebezpiecznego wirusa. Jak pokazują przeprowadzone badania, zwierzęta domowe nie mogą zakazić się koronawirusem w warunkach naturalnych. Jednakże, nie powstrzymuje to ludzi przed wyrzucaniem czworonogów z domów.

Kiedy wszystkim już wydawało się, że zakończenie tej historii będzie takie samo jak w większości przypadków, okazało się, że owczarek niemiecki dostał drugą szansę od losu. Wkrótce po pozostawieniu owczarka niemieckiego przy ogrodzeniu schroniska, okrutnego właściciela zaczęło gryźć sumienie. Nie był w stanie znieść wyrzutów sumienia, dlatego już następnego dnia wrócił do schroniska i przeprosił pracowników za haniebny czyn, jakiego się dopuścił. Wydaje się, że w zaistniałej sytuacji to zrozpaczonemu psu należą się największe przeprosiny. Mamy wielką nadzieję, że jednorazowy epizod nauczył czegoś właściciela i już nigdy więcej nie skrzywdzi swojego psa.

ZOBACZ NAGRANIE:

Wskoczył do lodowatej wody, aby uratować bezpańskiego psa. Otrzymał piękne podziękowaniaWskoczył do lodowatej wody, aby uratować bezpańskiego psa. Otrzymał piękne podziękowaniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu
  2. Dwa jamniki wkradły się do zagrody lwa. Dziki kot zareagował natychmiast
  3. Suczka zobaczyła, że ktoś zabiera jej jedyne dziecko. Zareagowała błyskawicznie, niezwykłe wideo
  4. Lojalny pies nie potrafił powstrzymać łez. Do ostatniej chwili nie wierzył w straszną prawdę o swoim właścicielu
  5. Wybrał dla psa obraźliwe imię, uwiązał na łańcuchu. Inspektorzy nigdy nie spotkali się z tak tragiczną sytuacją w jednej z polskich wsi
  6. Polsat właśnie przekazał ostrzeżenie, zacznie się już niedługo. Fatalny czas dla wszystkich, którzy planowali wyjazd

Źródło: wamiz.pl

Następny artykuł