Dziecko raczkuje do owczarka
Źródło: youtube/caterclips

Dziecko raczkuje w stronę owczarka niemieckiego. Wtedy pies od razu reaguje, rodzice nie wierzą własnym oczom

25 Października 2020

Owczarek niemiecki stanął naprzeciwko raczkującego bobasa. Kilkumiesięczny brzdąc uczył się raczkować, dlatego rodzice postanowili uwiecznić tę chwilę na nagraniu. Nie spodziewali się, że na ich oczach dojdzie do zaskakującego obrotu sytuacji. Reakcja czworonoga zwala z nóg.

Owczarek niemiecki jest jedną z najpopularniejszych ras psów w Polsce i na świecie. Od dziesiątek lat zwierzęta tej rasy nieprzerwanie cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników czworonogów. Owczarek niemiecki jest zaliczany do grupy psów pasterskich, dlatego potrafią z łatwością przypilnować stado owiec i nie pozwolić na to, aby żaden osobnik nie odłączył się od grupy. Są one urodzonymi przewodnikami, dlatego wielu rodziców z pewnością zastanawia się, jak opiekuńcze czworonogi zareagują podczas konfrontacji z dziećmi.

Wampiry jednak istnieją. Nie wierzysz? Kot o nietypowej urodzie wygląda jak najprawdziwszy krwiopijcaWampiry jednak istnieją. Nie wierzysz? Kot o nietypowej urodzie wygląda jak najprawdziwszy krwiopijcaCzytaj dalej

Owczarek niemiecki kontra raczkujące niemowlę

Matka 11-miesięcznego chłopca o imieniu Leo z uwagą obserwowała pierwsze próby samodzielnego raczkowania swojego synka. Dzieciaczek już na pierwszy rzut oka wydaje się być żywym srebrem, którego wszędzie jest pełno i nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu. Chłopiec raczkuje po salonie, radośnie się przy tym śmiejąc. Jest przy tym tak słodki, że aż trudno nie uśmiechnąć się na jego widok.

Mama niemowlęcia nie spuszczała z niego oczu, a przy tym obserwowała zachowanie ich zwierzaka. Chciała mieć pewność, że 2-letni psiak Zeus nie będzie przeszkadzał dziecku podczas treningu chodzenia, a także nie będzie zazdrosny o to, że maluch skupia na sobie całą uwagę. Owczarek niemiecki był przyzwyczajony do tego, że od pierwszych chwil w nowym domu serce właścicieli należało tylko do niego. Czasami szczenięta i młode psy nie potrafią zaakceptować nowych członków rodziny, którzy stają się oczkiem w głowie rodziców, co może prowadzić do ryzykownych sytuacji.

Kobieta nie spodziewała się, że właśnie tego dnia zostanie świadkiem niesamowitego zdarzenia z udziałem jej pupila oraz synka. Dziecko raczkowało po salonie, gdy nagle owczarek zbliżył się w jego stronę. Leo zinterpretował zachowanie psiaka jako zaproszenie do zabawy, dlatego nie czekając ani chwili, zaczął gonić za czworonogiem. Zeus nie był na to przygotowany, dlatego w ciągu sekundy rzuca się do ucieczki.

Mama Leo była wyjątkowo rozbawiona zachowaniem psa, dlatego od razu wyciągnęła telefon i sfilmowała pogoń po salonie. Na nagraniu opublikowanym na platformie Youtube widzimy, że niemowlę nieprzerwanie goni za pupilem, który z radością przed nim ucieka. Przypomina to zabawę w berka. Zeus jest bardzo łagodny, dlatego co jakiś czas zatrzymuje się i wygląda zza rogu, aby sprawdzić, gdzie obecnie ukrywa się maluch.

Wideo stało się hitem, a w komentarzach nie brakowało pochwał pod adresem owczarka, który wiedział, jak prawidłowo bawić się z 11-miesięcznym dzieckiem, aby nie zrobić mu krzywdy. Czy jednak możemy mieć pewność, że psy tej rasy są odpowiednie dla dzieci?

DZISIAJ GRZEJE:1. Kraków. Pies załamał się po stracie właścicielki? Nowi opiekunowie pozostawili go na pastwę losu
2. Jeszcze tylko 4 dni. Pieniądze dostaną tylko ci sprytni, którzy zdążą na czas
3. Założyła kamery w domu, aby sprawdzić, co robi border collie. Widok bardzo ją zasmucił

Czy owczarek to dobry pies dla dzieci?

Wychowanie i szkolenie owczarka niemieckiego nie należą do trudnych zadań. Owczarek niemiecki przede wszystkim potrzebuje w ciągu dnia dużej aktywności i swobody. Właściciel ma obowiązek zapewnić mu każdego dnia co najmniej 2-3 dłuższe spacery, podczas których będzie miał szansę wybiegać się na dużej przestrzeni. Owczarki lubią uczyć się nowych komend i sztuczek, dlatego lojalnie słuchają swoich opiekunów, jednak należy pamiętać, że w każdej sytuacji należy odnosić do nich z szacunkiem i łagodnością.

Opinia ekspertów w kwestii wspólnego życia dzieci i owczarków niemieckich jest w większości przypadków jednogłośna. Jeśli tylko zadbasz o nawiązanie i utrzymanie prawidłowych relacji pomiędzy psem a dzieckiem, obydwoje zapałają do siebie miłością. W Internecie można znaleźć setki tysięcy zdjęć oraz filmów, które są dowodem na to, że owczarki niemieckie i dzieci świetnie się rozumieją i potrafią żyć w zgodzie.

Warto nadmienić, że wspólne wychowanie dziecka z psem ma niezliczoną liczbę zalet nie tylko dla najmłodszych, ale i dla całej rodziny. Przede wszystkim najmłodsi członkowie uczą się od zwierząt wrażliwości, cierpliwości i empatii. Dzięki relacji z czworonogami stają się pogodniejsze i potrafią troszczyć się o innych.

Rodzice muszą pamiętać, aby pod żadnym pozorem nigdy nie dopuszczać do sytuacji, w której dziecko pozostaje sam na sam z psem bez nadzoru osoby dorosłej. Nieprzypilnowanie czworonoga może doprowadzić do tragicznych skutków.

ZOBACZ WIDEO:

Kinga Duda ma już dość. Córka prezydenta i funkcjonariusz SOP interweniowali w Krakowie. Powód jest zaskakującyKinga Duda ma już dość. Córka prezydenta i funkcjonariusz SOP interweniowali w Krakowie. Powód jest zaskakującyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Szczeniak z najpiękniejszymi oczami na świecie. Wygląda jak z bajki Disneya
   2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
   3. Został porzucony na ulicy, bo był brzydki. Udowodnił byłej rodzinie, jak bardzo się mylili
   4. Artur Szpilka pochwalił się nowymi tatuażami. Miłośnicy zwierząt nie kryją zachwytu
   5. Dramat w Lublinie. Znalazła ledwo żywego psa zakopanego pod wiaduktem. Spod ziemi wystawał mu tylko pyszczek
   6. Czynsz nawet za złotówkę. Miasto znalazło sposób na wsparcie tysięcy Polaków w obliczu pandemii
   7. Zostało ci mięso z rosołu? Cudownie, zrobisz z niego najlepszy farsz do pierogów

Źródła: youtube, psy-pies.com

Następny artykuł