Owczarek nad wodą
Źródło: youtube/rocky kanaka

Owczarek niemiecki spędził 5 lat na łańcuchu. Nagrano moment, gdy po raz pierwszy zobaczył ocean

21 Listopada 2020

Owczarek niemiecki był więziony na łańcuchu przez całe życie. Kiedy wreszcie trafił do schroniska, nowa rodzina złamała mu serce, oddając go z powrotem. Znany prezenter programów dotyczących zwierząt postanowił zrekompensować psiakowi tragiczne doświadczenia, zabierając go na plażę. Reakcja czworonoga, który po raz pierwszy widzi ocean, chwyta za serce.

Owczarek niemiecki o imieniu Herschel dotąd nie miał łatwego życia. Jego poprzedni właściciele najwidoczniej nie dostrzegali w nim szlachetnego charakteru i wrodzonej elegancji, ponieważ potraktowali go niczym niechciany przedmiot, który można zepchnąć gdzieś daleko poza pole widzenia.

Danuta Martyniuk paraduje w naturalnym futrze z lisa. W sieci rozpętała się burza, Danuta Martyniuk paraduje w naturalnym futrze z lisa. W sieci rozpętała się burza, "klasy za kasę nie kupi"Czytaj dalej

Owczarek niemiecki był więźniem łańcucha

Osoby, które pełniły "opiekę" nad Herschelem, nie chciały mieć nic wspólnego z pupilem, dlatego wyrzuciły go z ciepłego domu i zakuli w łańcuch. Przez 5 lat, a więc większość swojego życia, spędził przykuty na podwórku, gdzie nikt nie interesował się jego losem.

Pies tak bardzo chciał się znowu stać wolny. Dowodem licznych starań oswobodzenia się z kajdan są nieodwracalnie starte zęby, którymi gryzł łańcuch przez długie lata oraz pazury zdarte do krwi.

Po pewnym czasie Herschel został odebrany okrutnym właścicielom i trafił do schroniska. Tam zainteresowała nim nowa rodzina, która wkrótce wyraziła chęć przygarnięcia owczarka pod własny dach. Radość jednak nie trwała długo. Wkrótce potem zmienili zdanie i oddali go z powrotem do przytułku.

Szczęśliwym trafem o psie, który myślał, że nie jest godny ludzkiej miłości, usłyszał Rocky Kanaka. Jest on znanym aktywistą na rzecz pomocy zwierzętom, który prowadzi własny program telewizyjny "Dog's Day Out". Na antenie przedstawia doświadczone przez los czworonogi, które można zaadoptować ze schroniska.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zaadoptowała rasowe kociątko. Gdy zaczęło rosnąć, zdębiała, wcale nie przypominało zwyczajnego kota
2. Wiemy, jak ma się Jerzy Stuhr po udarze. Zdradził swoje plany, a jego żona podzieliła się wzruszającym wyznaniem
3. Dziadek pogrążył się w żałobie. Myślał, że nic go już tutaj nie trzyma, wtedy wnuczka wręcza mu prezent od serca

Pierwsza wycieczka na plażę

Mężczyzna był bardzo poruszony historią niechcianego owczarka niemieckiego, dlatego zaprosił go do swojego programu, gdzie zaprezentował go przed większą publicznością. Niedługo po emisji odcinka odezwała się do niego kobieta, która zakochała się w psiaku od pierwszego wejrzenia.

Niestety, Amerynka mieszkała na drugim końcu Stanów Zjednoczonych i nie była w stanie odebrać psa osobiście. Rocky natychmiast zobowiązał się przewieźć Henschela do jej oddalonego o tysiące kilometrów domu. Nie mógł się doczekać fascynującej przygody u jego boku.

Pracownicy schroniska, w którym dotychczas zamieszkiwał owczarek, opowiedzieli Rocky'emu o upodobaniach ich podopiecznego przed rozpoczętą podróżą. Wspomnieli, że pies uwielbia aktywność fizyczną i do tej pory dzięki życzliwości wolontariuszy miał już okazję bawić się w świeżo spadłym śniegu. Jednakże nigdy jeszcze nie widział morza czy oceanu na własne oczy.

Prezenter programu od razu podjął decyzję, jakie miejsce będzie idealnym kierunkiem ich wspólnej wycieczki. Zapakował Henschela do samochodu i razem z ekipą filmową skierowali się na wybrzeże.

Gdy Henschel wysiadł z auta i zobaczył lazurowy ocean, dosłownie oszalał z radości! Zaczął szczekać, wyć, skakać i wyrywać się do przodu, aby jak najszybciej wskoczyć w spienione fale. Kiedy już znalazł się w wodzie, wyglądał na najszczęśliwszego zwierzaka pod słońcem.

Obejrzyj film z jego udziałem, aby na własne oczy przekonać się, ile radości może sprawić psu kąpiel w oceanie!

ZOBACZ WIDEO:

Zaadoptowała rasowe kociątko. Gdy zaczęło rosnąć, zdębiała, wcale nie przypominało zwyczajnego kotaZaadoptowała rasowe kociątko. Gdy zaczęło rosnąć, zdębiała, wcale nie przypominało zwyczajnego kotaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. Karpacz w opłakanym stanie. Mają pilny apel do premiera. Burmistrz nie pozostawił złudzeń, straty po feriach będą ogromne
  3. Szlachetny gest polskiego proboszcza. Gdy zobaczył 10 szczeniaków w potrzebie, nie mógł postąpić inaczej
  4. Agnieszka Włodarczyk uciekła z ukochanym w tropiki. Fani są zaniepokojeni, co stanie się z jej zwierzętami?
  5. Zoo ma ogromny problem. "Nie można wysłać słonia na urlop"
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Chiny wysłały rakietę na Księżyc. Ujawniono cel tajemniczej misji, wielkie zaskoczenie

źródło: youtube.com

Następny artykuł