Owczarki
Źródło: youtube/Augusto The Dog Trainer

Wyszedł na spacer ze stadem owczarków niemieckich. Kiedy spuścił je ze smyczy, ludziom zaparło dech w piersiach

21 Października 2020

Owczarek niemiecki to jedna z najpopularniejszych ras psów użytkowych na świecie. Od setek lat towarzyszą nam w życiu codziennym, a także wykonują skomplikowane zadanie, którym nie jest w stanie podołać każdy czworonożny przyjaciel człowieka. Owczarki nie mają najmniejszych trudności w przyswajaniu nowych informacji i nabywaniu umiejętności, są wzorem posłuszeństwa i cierpliwości. Nic dziwnego, że wielu trenerów psów szczególnie upodobało sobie szkolenie właśnie tej rasy. Efekty ich pracy wprawiają w osłupienie.

Owczarek niemiecki to pies, z którym wielu właścicieli potrafi nawiązać wyjątkowo głębokie więzi. Zwierzęta te są bowiem wytrzymałe i zorientowane na ciągłą naukę, dlatego ich trening może przynieść bardzo zadowalające efekty w krótkim czasie. Charakteryzuje je ogromna cierpliwość i czujność, dlatego potrafią stale uczyć się nowych komend czy chronić posesję przed niepożądanymi gośćmi. Z tego powodu często stają u boku funkcjonariuszy policji, czy ratowników górskich. Wykorzystywane są również jako psy terapeutyczne i poszukiwawcze, dlatego wszechstronność jest ich największym atutem.

PILNE: Zapadł pierwszy w historii wyrok za znęcanie się nad końmi z Morskiego OkaPILNE: Zapadł pierwszy w historii wyrok za znęcanie się nad końmi z Morskiego OkaCzytaj dalej

Owczarek niemiecki to idealny kompan na spacer

Zapewne dużo osób może pozazdrościć Augusto Deoliveira jego watahy owczarków niemieckich. Mężczyzna zyskał największy rozgłos dzięki słynnemu filmowi, na którym spaceruje z sześcioma owczarkami po ulicach Hollywood w Stanach Zjednoczonych. Na nagraniu widać, że Deoliveira darzy swoje czworonogi wielkim zaufaniem, co jest konsekwencją długich miesięcy, a nawet lat sumiennego szkolenia i dyscypliny.

Co zaskakujące, nawet kiedy trener spuszcza zwierzęta ze smycz, psy posłusznie idą przy jego boku i nie uciekają w różnych kierunkach. Ich ułożone zachowanie zwróciło uwagę przechodniów, którzy dosłownie nie mogli oderwać od nich wzroku. To rzeczywiście niespotykany widok! Zwykle aż tak duża grupa zwierząt nie potrafi się na długo skoncentrować, kiedy w ich otoczeniu znajduje się mnóstwo pokus, takich jak nowe zapachy, dźwięki, zwierzęta czy ludzie. Jednakże trener psów stanął na wysokości zadania i z dumą prezentował się jako przywódca stada, którego trzeba się słuchać. Wkrótce jego film został hitem w Internecie.

DZISIAJ GRZEJE:1. Wstrząsające słowa Grabowskiego o dawnych czasach. Jego ciotka robiła okropne rzeczy szczeniakom
2. Tragedia: mercedes uderzył w drzewo i spłonął jak zapałka. Niebywałe, co było powodem wypadku
3. Brzeg. Policja rozbiła nielegalną fabrykę szczeniąt. Hodowcy chcieli zbić na nich fortunę, więzili ponad 70 zwierząt

Kontrowersje wokół trenera owczarków

Po fali popularności nagrania miłośnicy zwierząt zauważyli, że na kanale trenera można znaleźć materiały, które wzbudzają w widzu wątpliwości, co do metod szkoleniowych stosowanych przez Deoliveira. Na jego profilach można znaleźć informacje, że mężczyzna jest założycielem Griffin Shepherd Kennels, gdzie zajmuje się hodowlą i szkoleniem psów tej rasy.

Na swoim koncie na platformie Youtube wielokrotnie chwalił się nowymi miotami szczeniaków, które szybko stają się członkami jego psiej gromadki. Jednakże wciąż można usłyszeć głosy sprzeciwiających się temu osób. Mężczyzna został oskarżony o sprzedawanie nieszczepionych, chorych szczeniąt, a także znęcanie się nad dorosłymi owczarkami.

Na niektórych nagraniach można zauważyć, że zwierzęta są bite przez Deoliveira, czy podżegane do atakowania się nawzajem. Trenerowi zostały postawione zarzuty, jednak na obecną chwilę nic nie wskazuje na to, aby poniósł konsekwencje swoich czynów. Sprawą wciąż jest w toku.

Mimo że na pierwszy rzut oka posłuszeństwo owczarków może zachwycić przypadkowe osoby, warto pamiętać, że szkolenie psów użytkowych to długi proces, w którym trener zwierząt nie może sobie pozwolić na niecierpliwość czy chwalenie agresji czworonogów, jeśli mają wieść spokojne życie z nową rodziną. Zdolność do opanowania sytuacji i kontrolowania własnych emocji u trenera to klucz do sukcesu, jeśli chcemy, aby nasze pupile nas słuchały i nie stanowiły zagrożenia dla otoczenia!

ZOBACZ WIDEO:

Smutne wyznanie gwiazdy serialu Smutne wyznanie gwiazdy serialu "Świat według Kiepskich". Halinka boi się o życie. W trudnych chwilach wspiera ją piesCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kamera nagrała, co dziecko robi z psem za zamkniętymi drzwiami. Rodzice zaniemówili na widok nagrania
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Z ostatniej chwili: Dariusz Gnatowski nie żyje. Wybitny aktor i miłośnik zwierząt spędził ostatnie chwile w szpitalu
  4. Labrador wrobił siostrę w wielkie kłopoty. Właściciel o mało nie pękł ze śmiechu, gdy zrozumiał powód
  5. Brakuje 2 tysiące podpisów. Chodzi o Piątkę dla Zwierząt, ratujmy rewolucyjną ustawę
  6. Pamiętacie ponętną pielęgniarkę z "13 posterunku"? Dziś Joanna Jędrejek obchodzi urodziny, wiemy jak wygląda i co u niej słychać
  7. Syrop imbirowy działa jak antybiotyk. Ma też inne zalety, pomaga w przykrych dolegliwościach

Źródła: webniusy.pl

Następny artykuł