Owczarek w kościele
Źródło: Facebook/Most Watched Today

Owczarek niemiecki w każdą niedzielę przychodzi do kościoła. Powód chwyta za serce

19 Maja 2020

Owczarek niemiecki o imieniu Tommy mógłby zostać bohaterem wzruszającego filmu lub powieści. Zachowanie psa wyciska łzy z oczu.

Niedzielny zwyczaj pewnego owczarka niemieckiego wprawił w osłupienie mieszkańców małego włoskiego miasteczka. W każdą niedzielę pies samodzielnie wybierał się do... kościoła. Siadał spokojnie przed ołtarzem i w ciszy czuwał. Czekał na kogoś.

Owczarek co tydzień chodził na msze

Nietypowe zachowanie psa mogłoby się wydawać zwykłym zbiegiem okoliczności, niewytłumaczalnym drobnym dziwactwem, jakie każdemu zdarza się mieć. Nic bardziej mylnego. Tommy nie bez powodu zaczął samotnie chodzić do kościoła.

Przez 7 lat towarzyszył bowiem w mszach swojej ukochanej opiekunce, Marii. Włoszka znalazła go, kiedy Tommy błąkał się po okolicznych polach i łąkach i od razu przygarnęła go pod swój dach. Kiedy kobieta zmarła, pies pogrążył się w głębokiej żałobie. I co tydzień chodził do kościoła. Dokładnie tak, jak miał to w zwyczaju za życia Marii. Co prawda nie mógł już położyć się spokojnie przy jej nogach, kiedy kobieta oddaje się rozwojowi duchowemu, jednak czuwał w ciszy, siedząc przy ołtarzu. Jakby czekając na to, że jego właścicielka pojawi się na swoim miejscu i wszystko wróci do normy.

Zachowanie psa poruszyło mieszkańców miasteczka. Psiak szybko zaprzyjaźnił się ze wszystkimi i każdy traktował go jak swojego własnego zwierzaka. Jednak Tommy nigdy nie zapomniał, kto był jego prawdziwą i jedyną właścicielką. Czekał na nią wytrwale, jednak na próżno.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zobaczyła przemoczonego i zmarzniętego psa na ulicy. Gdy podeszła bliżej, odkryła straszną prawdę2.Na zdjęciu chowa się pies, ale tylko 2% społeczeństwa umie go znaleźć bez podpowiedzi. Wyzwanie tylko dla najbystrzejszych

Historia owczarka z San Donaci chwyta za serce. Widok zrozpaczonego po stracie swojej ukochanej opiekunki psiaka łamie serce.

Czekamy na Wasze informacje


swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Owczarek czekał z wytęsknieniem na powrót opiekunki.Owczarek czekał z wytęsknieniem na powrót opiekunki.
Facebook/Most Watched Today

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna znalazł psa leżącego na schodach. Kiedy mu się przyjrzał, nie mógł uwierzyć własnym oczom
  2. Koniec kwarantanny? Wiemy, jak przygotować na niego pupila
  3. Nietrzeźwy mężczyzna zabił psa swojego znajomego. Szczegóły zbrodni porażają
  4. Labrador 10 lat spędził uwięziony pod stołem. Nagrano moment, gdy po raz pierwszy zobaczył ocean
  5. Próbowała pocałować kota w głowę. Reakcja zwierzaka przeszła najśmielsze oczekiwania
  6. Zaczął wariować, gdy pierwszy raz zobaczył się w lustrze. Wideo z psem rasy corgi hitem w sieci

Źródło: wamiz.pl; dailymail.co.uk

Następny artykuł