Owczarek niemiecki pracuje w policji i złapał sprawcę wypadku
Źródło: policja.pl

Tylko owczarek wiedział. Świetna akcja psa w policji, brawo

17 Września 2020

Owczarek niemiecki Jatag ma świetnego nosa! Pies potrafi wyczuć sprawcę z wielu kilometrów. Zwierzę doprowadziło do sprawcy kolizji, choć to nie było takie proste. Jego przewodniczka oraz cała komenda może być dumna. Szczegóły akcji naprawdę robią wielkie wrażenie!

Owczarek niemiecki pełni służbę wraz ze swoją przewodniczką w Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu. Ostatnio Jatag został wysłany do jednej z miejscowości w powiecie wrocławskim. Doszło tam do kolizji drogowej, której sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Pies doprowadził mundurowych do 36-letniego wrocławianina, który nie miał zamiaru stanąć przed wymiarem sprawiedliwości. Pies nie dopuścił do tego.

Maleńki buldog awanturuje się z mamą. Właścicielka nagrała uroczy akt buntuMaleńki buldog awanturuje się z mamą. Właścicielka nagrała uroczy akt buntuCzytaj dalej

Owczarek niemiecki w policji

- Po godzinie 12:00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o kolizji, do której doszło na terenie gminy Żórawina. Miał do niej doprowadzić kierujący osobowym seatem, który po zdarzeniu uciekł z miejsca, prawdopodobnie dlatego, że był pod wpływem alkoholu. Na miejsce zostali skierowani mundurowi z dwóch wydziałów wrocławskiej komendy miejskiej, w tym z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych - czytamy na stronie policji.

Mundurowi szybko ustalili, że sprawcą zdarzenia był kierujący seatem. Nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył jadącego przed nim BMW. Według relacji świadków, chwilę po tym zdarzeniu zatrzymał pojazd, wysiadł z niego i oddalił się w stronę nieodległej stacji paliw. Od mężczyzny miała być wyczuwalna silna woń alkoholu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dlaczego kot mnie liże? Powody mogą Cię zaskoczyć
2. Wiewiórka znieruchomiała, kiedy zobaczyła ogrom orzeszków. Zabawne nagranie podbija internet
3. Maleńki buldog awanturuje się z mamą. Właścicielka nagrała uroczy akt buntu

Owczarek doprowadził do sprawcy

Owczarek niemiecki od razu zaczął działać. Pies powąchał fotel kierowcy i błyskawicznie podjął drop. Wraz z 2 policjantami udał się na stację paliw, później kontynuował marsz trzymając nos przy samej ziemi. Zwolnił dopiero kilkaset metrów dalej, przy jednej z wojkowickich posesji. Tuż przy niej znajdował się mężczyzna, który odpowiadał rysopisowi sprawcy zdarzenia drogowego. To właśnie przy nim zatrzymał się Jatag pokazując, że skończył tropienie.

Owczarek niemiecki doprowadził do sprawcy kolizji. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Wrocławia, który odmówił badania alkomatem. Został zatrzymany, przewieziony do placówki medycznej, gdzie została pobrana mu krew do dalszych badań. Teraz mężczyzna prawdopodobnie stanie przed Sądem.

Sukces tej akcji zawdzięczamy owczarkowi. Brawo piesku!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Owczarek niemiecki i policjanciOwczarek niemiecki i policjanci
policja.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jerzy Stuhr z synem i wnukiem wybrali się na górską wycieczkę. Fani są pod wrażeniem ich wspólnego zdjęcia
  2. Kot bawi się gumką do włosów. Po chwili ucieka w panice, wszystko nagrano
  3. Ulubienica ludzi odeszła. Zoo podzieliło się smutną wiadomością
  4. Gdy odnalazł zaginiony telefon, zdębiał. W galerii pojawiły się niesamowite zdjęcia złodziei
  5. Magda Gessler z pięknym psem, który ma tylko 3 łapki. Cudowne zwierzę, bije od niego pozytywna energia
  6. Stało się, władze wyspy zadecydowały. Elżbieta II może być usunięta ze stanowiska, koniec z monarchią?

Źródło: policja.pl

Następny artykuł