Owczarki posłusznie idą przy właścicielu
Źródło: youtube/Augusto The Dog Trainer

Spuścił ze smyczy gromadę owczarków niemieckich. Przechodnie nie mogli uwierzyć

17 Lipca 2020

Owczarek niemiecki to najpopularniejsza rasa psów użytkowych na świecie, która towarzyszy w życiu codziennym milionom miłośników czworonogów. Owczarki słyną z niesamowitego talentu do szybkiego uczenia się, są wzorem posłuszeństwa i cierpliwości. Nic dziwnego, że wielu trenerów psów szczególnie upodobało sobie szkolenie właśnie tej rasy.

Owczarek niemiecki to pies, z którym wielu właścicieli potrafi nawiązać wyjątkowo głębokie więzi. Zwierzęta te są bowiem wytrzymałe i zorientowane na ciągłą naukę, dlatego ich trening może przynieść bardzo zadowalające efekty w krótkim czasie. Charakteryzuje je ogromna cierpliwość i czujność, dlatego potrafią stale uczyć się nowych komend czy chronić posesję przed niepożądanymi gośćmi. Z tego powodu często stają u boku funkcjonariuszy policji czy ratowników górskich. Wykorzystywane są również jako psy terapeutyczne i poszukiwawcze, dlatego wszechstronność jest ich największym atutem.

Polski komik zainicjował i sfinansował koci szpitalik. BrawoPolski komik zainicjował i sfinansował koci szpitalik. BrawoCzytaj dalej

Owczarek niemiecki to idealny kompan na spacer

Zapewne dużo osób może pozazdrościć Augusto Deoliveira jego watahy owczarków niemieckich. Mężczyzna zyskał największy rozgłos dzięki słynnemu filmowi, na którym spaceruje z sześcioma owczarkami po ulicach Hollywood w Stanach Zjednoczonych. Na nagraniu widać, że Deoliveira darzy swoje czworonogi wielkim zaufaniem, co jest konsekwencją miesięcy, a nawet lat sumiennego szkolenia i dyscypliny. Co zaskakujące, nawet kiedy trener spuszcza zwierzęta ze smycz, psy posłusznie idą przy jego boku i nie uciekają w różnych kierunkach. Ich ułożone zachowanie zwróciło uwagę przechodniów, którzy dosłownie nie mogli oderwać od nich wzroku. To rzeczywiście niespotykany widok! Zwykle aż tak duża grupa zwierząt nie potrafi się na długo skoncentrować, kiedy w ich otoczeniu znajduje się mnóstwo pokus, takich jak nowe zapachy, dźwięki, zwierzęta czy ludzie. Jednakże, trener psów stanął na wysokości zadania i z dumą prezentował się jako przywódca stada, którego trzeba się słuchać. Wkrótce jego film został hitem w Internecie.

DZSIAJ GRZEJE:1. Oderwał rękę od skrzyni biegów i zbliżył do husky'ego. Wszystko zostało nagrane
2.Owczarek niemiecki zawołał właściciela i domagał się jedzenia. Komiczne wideo podbija sieć

Kontrowersje wokół trenera owczarków

Po fali popularności nagrania miłośnicy zwierząt zauważyli, że na kanale trenera można znaleźć materiały, które wzbudzają w widzu wątpliwości, co do metod szkoleniowych stosowanych przez Deoliveira. Na jego profilach można znaleźć informacje, że mężczyzna jest założycielem Griffin Shepherd Kennels, gdzie zajmuje się hodowlą i szkoleniem psów tej rasy. Na swoim koncie na platformie Youtube wielokrotnie chwalił się nowymi miotami szczeniaków, które szybko stają się członkami jego psiej gromadki, jednak można także usłyszeć głosy sprzeciwiających się temu osób. Mężczyzna został oskarżony o sprzedawanie nieszczepionych, chorych szczeniąt, a także znęcanie się nad swoimi owczarkami.Na niektórych nagraniach można zauważyć, że zwierzęta są bite przez Deoliveira, czy podżegane do atakowania się nawzajem. Trenerowi zostały postawione zarzuty, jednak na obecną chwilę nic nie wskazuje na to, aby poniósł konsekwencje swoich czynów.

Mimo, że na pierwszy rzut oka posłuszeństwo owczarków może zachwycić przypadkowe osoby, warto pamiętać, że szkolenie psów użytkowych to długi proces, w którym trener zwierząt nie może sobie pozwolić na niecierpliwość czy chwalenie agresji czworonogów, jeśli mają wieść spokojne życie z nową rodziną. Zdolność do opanowania sytuacji i kontrolowania własnych emocji u trenera to klucz do sukcesu, jeśli chcemy, aby nasze pupile nas słuchały!

ZOBACZ WIDEO:

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na zdjęciu jest wąż, ale tylko 3% społeczeństwa umie go znaleźć w 10 sekund. Reszta się poddaje
  2. Nie zdążyli do kliniki i stało się, na parkingu. Niesamowite nagranie podbija internet
  3. Rodzina zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie w górach. W domu odkryli niezwykłą prawdę
  4. Spuścił ze smyczy gromadę owczarków niemieckich. Przechodnie nie mogli uwierzyć
  5. Czemu psy żyją krócej niż ludzie? Weterynarz dzieli się wzruszającą odpowiedzią, której udzieliło mu dziecko
  6. Pilnie zamykają dwa kąpieliska nad polskim morzem. Co się stało?

Źródło: puppyleaks.com, webniusy.pl

Następny artykuł