owczarek i porywacz
Źródło: youtube.com/K-9 Defense

Owczarek niemiecki uratował dziecko przed porywaczem. Niezwykłe nagranie

16 Grudnia 2020

Owczarek niemiecki zademonstrował swoje umiejętności. Gdy obcy mężczyzna zbliżył się do dziecka jego właścicieli, pies od razu ruszył w pościg. Nie pozwoliłby zrobić maluchowi żadnej krzywdy. Na szczęście to nagranie stanowi jedynie demonstrację przygotowaną przez ośrodek szkoleniowy, jednak umiejętności czworonoga i tak budzą respekt.

Owczarki niemieckie są chętnie przyjmowane do różnych służb, jak i zatrudniane do ochrony osób prywatnych. Firmy oferujące szkolenia takich psów często wypuszczają filmy demonstracyjne takie jak ten. W tym wypadku czworonóg miał okazję pokazać, co zrobiłby, gdyby doszło do próby porwania jednego z członków jego rodziny. Zareagował bezbłędnie.

Owczarek niemiecki rzucił się na porywacza

W wielu wypadkach szkolenie psa zaczyna się już w pierwszych miesiącach życia. Do swojego właściciela trafia, dysponując szerokim wachlarzem umiejętności, które pozwolą mu chronić swój nowy dom i rodzinę.

Zazwyczaj uczy się czworonoga ochrony terenu domu, podstawowych umiejętności psa tropiącego, jak i obezwładniania ewentualnych napastników. Zazwyczaj na psy obronne wybierane są większe rasy, obdarzone dużą inteligencją i łatwo przywiązujące się do ludzi.

Na filmiku widzimy, jak dziecko właścicieli owczarka oddala się na kilka kroków od matki. W pewnym momencie w kadrze pojawia się ubrany w bluzę i kurtkę mężczyzna, który próbuje zabrać je z parku.

Nagle z boku nadbiega rozpędzony owczarek niemiecki, który od razu kieruje się w stronę dziecka i napastnika, nie zwracając uwagi na nikogo innego. Zwierzę od razu skoczyło na mężczyznę.

Dlaczego kot wspina się po choince? Czy można oduczyć mruczka niszczenia?Dlaczego kot wspina się po choince? Czy można oduczyć mruczka niszczenia?Czytaj dalej

Prawdopodobnie, gdyby nie pikowany ochronny strój, który "napastnik" nosi pod ubraniem, mocno ucierpiałby w konfrontacji z psem, zdeterminowanym, by bronić dziecko swoich właścicieli.

Owczarki niemieckie to silne, ale też inteligentne psy

Owczarki niemiecki idealnie nadają się do roli psów obronnych. Ich postura zniechęci wielu potencjalnych agresorów. Są wytrzymałe, szybkie i obdarzone wybitnym wręcz węchem.

W relacji z opiekunem cechuje je ogromna lojalność. Choć nie należą do "psów jednego pana", zrobią wszystko, by zasłużyć na aprobatę i miłość swoich opiekunów. Z tego też powodu, świetnie radzą sobie podczas szkoleń.

Owczarek niemiecki doskonale sprawdza się także jako towarzysz rodziny, warto jednak pamiętać, że jest to rasa, która wymaga dużo aktywności fizycznej i musi wychodzić na długie spacery. Niedoświadczeni opiekunowie mogą mieć też problemy z zapanowaniem nad tymi zwierzakami.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł