policja na sygnale
Źródło: pixabay.com/arembowski

Owczarek niemiecki zginął w niewyobrażalnych cierpieniach. Policja zatrzymała 19-latka

15 Października 2020

Owczarek niemiecki został zabity w okrutny sposób. Sprawcy tego brutalnego czynu, zależało jedynie na tym, by pozbyć się psa. Zamiast oddać psa do schroniska czy poszukać dla niego domu, ktoś zrobił jedną z okropniejszych rzeczy. Policji udało się namierzyć prawdopodobnego podejrzanego.

Owczarek niemiecki został znaleziony w worku, leżącym na brzegu rzeki. Pies już nie żył. Ciężko powiedzieć, czemu ktoś zdecydował się pozbyć czworonoga w tak bestialski sposób. Za zabójstwo zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem prawo przewiduje poważne konsekwencje. Przekazanie takiego stworzenia fundacji lub schronisku jest stosunkowo proste, ich pracownicy nie zadają zbędnych pytań, a byli właściciele przekazują instytucji całą odpowiedzialność za dalsze jego losy.

Pies ma całkowicie zieloną sierść. Powód jest inny, niż można się spodziewaćPies ma całkowicie zieloną sierść. Powód jest inny, niż można się spodziewaćCzytaj dalej

Owczarek niemiecki został utopiony w rzece

Pies miał zaledwie 6 miesięcy. Owczarek został wrzucony do wody zawinięty w dwa obciążone kamieniami foliowe worki. Sprawca chciał mieć pewność, że zwierzę nie przeżyje. Worek zauważono w sobotę, 10 października. Nurt wymył go na brzeg. O makabrycznym znalezisku od razu poinformowano policję. Śledczy zakwalifikowali ten czyn jako znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Od razu przystąpili do poszukiwań mordercy bezbronnego stworzenia. W sprawę zaangażowano schronisko dla zwierząt w Pasłęku.

- Szukamy informacji do kogo mogło należeć zwierzę, oraz innych informacji związanych z tym czynem – niedługo potem pojawił się taki wpis na stronie internetowej Psiego Raju. To właśnie okazało się bardzo pomocne przy ustaleniu sprawcy - czytamy w relacji udostępnionej na stronie policji.

Dzięki informacjom uzyskanym przez pracowników placówki z mediów społecznościowych mundurowym udało się wytypować podejrzanego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pies pasterski na pracy zdalnej. Przezabawne wideo trafiło do sieci
2. Czy kot płacze? Co oznaczają łzy w oczach kota
3.
Szczeniaczek myślał, że umie chodzić po wodzie. Prawda okazała się bezwzględna

W związku z zabójstwem owczarka aresztowano 19-latka

Ustalono, że mieszkający niedaleko młody mężczyzna miał psa, podobnego do owczarka wyłowionego z rzeki. Funkcjonariusze od razu podjęli ten trop.

- Na podstawie informacji zatrzymano młodego mężczyznę, który posiadał takiego psa. Policjanci podczas przeszukania w jego domu znaleźli m.in. dowody świadczące, że mężczyzna mógł dokonać tego przestępstwa. Co więcej, znaleziono również zdjęcie mężczyzny z żywym psem. W czwartek (15.10.2020r.) 19-latek usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem - czytamy dalej w policyjnej notatce.

Przestępstwo, o którego popełnienie oskarżony jest nastolatek zagrożone, jest karą do 5 lat więzienia. Obecnie sprawą zajmuje się prokuratura.

Szczeniaczek myślał, że umie chodzić po wodzie. Prawda okazała się bezwzględnaSzczeniaczek myślał, że umie chodzić po wodzie. Prawda okazała się bezwzględnaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podczas pogrzebu usłyszeli zdumiewające dźwięki z trumny. Gdy ją otworzyli, zupełnie zdębieli
  2. 4-latka po śmierci ukochanego psa napisała list do Boga. Kilka dni później stało się coś zaskakującego
  3. Dlaczego pies śpi w nogach? Powód jest bardzo przemyślany
  4. Pies ma całkowicie zieloną sierść. Powód jest inny, niż można się spodziewać
  5. Kot nie był przekonany do niemowlęcia. Któregoś dnia podszedł do niego i zrobił niezwykłą rzecz
  6. Mars widoczny gołym okiem? Jest prosty sposób, teleskop i lornetka będą zbędne

źródło: policja.pl

Następny artykuł