owczarek niemiecki patrzy
Źródło: instagram.com/ranger_thegshepherd

Owczarek niemiecki ma już dwa lata, ale już nie urośnie. Całe życie będzie wyglądał jak szczeniak, powód jest smutny

14 Października 2020

Owczarek niemiecki, mimo swojego wieku, dalej wygląda jak rozkoszny szczeniak. Zdaniem lekarzy, tak już pozostanie. Wielu właścicieli byłoby zachwyconych, gdyby ich pupil na zawsze zachował uroczy wygląd małego pieska. Opiekunowie Rangera nie są jednak zadowoleni z takiego stanu rzeczy. Cierpi on na rzadką chorobę.

Owczarek niemiecki kojarzy się nam z jednym z większych psów. Według standardów przedstawiciel tej rasy powinien ważyć od 30 do 40 kilogramów. Ranger jednak nigdy nie osiągnie tak dużej wagi. Czworonóg zatrzymał się na etapie szczenięcym i nigdy już nie urośnie. Shelby Mayo podejrzewał, że z kupionemu przez nią pieskowi może coś dolegać. Był mniejszy od swojego rodzeństwa. Sądziła jednak, że to kwestia zakażenia pasożytami, lub problemów hormonalnych. Prawda okazała się jednak dużo gorsza.

Pies bał się burzy, nie pozwalał nikomu się zbliżyć. Wtedy podeszło do niego małe dziecko i stało się niemożliwePies bał się burzy, nie pozwalał nikomu się zbliżyć. Wtedy podeszło do niego małe dziecko i stało się niemożliweCzytaj dalej

Owczarek całe życie będzie wyglądał jak szczeniak

Powodem takiego stanu rzeczy okazała się być choroba nazywana karłowatością przysadkową. Psy dotknięte przez niej borykają się z wieloma innymi problemami zdrowotnymi. Częściej zapadają na inne schorzenia. Niestety rzadko kiedy żyją dłużej niż pięć lat. Wiadomości przekazane jej przez weterynarza były dla niej szokiem. Nie sądziła, że problem może być aż tak poważny. Postanowiła jednak traktować Rangera zupełnie jak inne psy. Zwierzak z resztą zachowuje się dokładnie tak, jak jego więksi koledzy. Choć wydaje się zdawać sobie sprawę ze swoich, spowodowanych niewielkimi rozmiarami ograniczeń, jest energiczny, żywiołowy i pewny siebie. Kocha zabawy piłką i bieganie ze swoim młodszym, jednak o wiele większym bratem. Różnica ich wielkości jest tak duża, że można by pomyśleć, że psiak jest jego ojcem.

- Ranger zdecydowanie wie, że jest mniejszy, ale to nie wpłynęło na jego osobowość. Uwielbia się bawić i grać w piłkę. Ranger ma wielką osobowość - powiedziała jego właścicielka w wywiadzie dla TheDodo.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Chłopak obudził się po imprezie z obcym psem w domu. Po chwili zrozumiał, co zrobił wczorajszej nocy
2. Golden retriever za nic nie chce się ruszyć z kanapy. Właściciele nagrali przezabawny opór psa

3. Podczas awantury rzuciła szczeniakiem w mężczyznę. Nagrały to kamery, powód wprawia w osłupienie

Owczarek zyskał ogromną popularność

Właścicielka założyła Rangerowi profil w serwisie Instagram. Obserwuje go prawie 150 tysięcy osób. Większość obserwujących na początku nie ma świadomości tego, ile lat ma pies. Nie wiedzą także, że jest chory. Trudno się im dziwić, wygląda jak bardzo wesoły szczeniak. Ci, którzy poznają prawdę o tym, czemu jego wygląd nie zmienia się na przestrzeni lat, są zdruzgotani prawdą o powodach takiego stanu rzeczy. Trudno się im dziwić, psiak jest naprawdę rozkoszny i robi porażające wrażenie.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Nagrali, jak budzą małego pieska beagle jedzeniem. Reakcja przekracza najśmielsze oczekiwaniaNagrali, jak budzą małego pieska beagle jedzeniem. Reakcja przekracza najśmielsze oczekiwaniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na rzeczach znalezionych na śmietniku zarabia 10 tys. zł miesięcznie. Wiemy, jakie łupy można łatwo złowić
  2. 4-latka po śmierci ukochanego psa napisała list do Boga. Kilka dni później stało się coś zaskakującego
  3. Chciała zrobić sobie selfie z tygrysem, gdy zwierzę dostrzegło jej ciążowy brzuch. Niewiarygodna reakcja
  4. Na widok człowieka suczkę paraliżował strach. Miała zostać uśpiona, w ostatniej chwili los się do niej uśmiechnął
  5. Owczarek rzuca się na porywacza, aby ratować 5-letnią dziewczynkę. Kamera nagrała niewyobrażalne sceny
  6. Koncern farmaceutyczny chciał zarobić na leku przeciw COVID-19. Nie udało się, analitycy są w szoku

źródło: webniusy.pl

Następny artykuł