owczarek czeka na przyjaciela
Źródło: facebook.com/Derek Molter

Owczarek niemiecki zawsze czeka przed domem w tym samym miejscu. Powód jest uroczy

9 Października 2020

Owczarek niemiecki o imieniu Jett od czasów szczenięcych był bardzo towarzyskim psem. Uwielbiał poznawać nowe osoby, z którymi relacje traktował bardzo poważnie. Był oddanym, lojalnym przyjacielem. Od około roku, pies codziennie rano wybiega przed dom i siada na trawniku obok kosza na śmieci. Czeka w tym miejscu na swojego ulubionego kolegę.

Owczarek nawiązał piękną znajomość z mężczyzną, który wykonując swoje obowiązki służbowe, codziennie przejeżdżał przed jego domem. Jett, podobnie jak inne psy szybko przyzwyczaił się do tego. Wyuczone zachowanie mocno weszło mu w nawyk. Codziennie, na długo przed przyjazdem swojego przyjaciela piszczy pod drzwiami, by jego opiekun wypuścił go przed dom. Czworonóg jest przy tym tak punktualny, że na bazie tego zachowania można by regulować zegarki. Jego właściciel oczywiście nie ma nic przeciwko temu. Cieszy się z tego, jak przyjacielski jest jego pupil.

Nagrano figle husky'ego ze szczeniakiem. Szalona zabawa nagle wymknęła się spod kontroliNagrano figle husky'ego ze szczeniakiem. Szalona zabawa nagle wymknęła się spod kontroliCzytaj dalej

Owczarek co rano czeka na przyjazd swojego przyjaciela

Początki tej pięknej przyjaźni były dość niepozorne. Takich historii słyszy się bardzo wiele. Rzadko kiedy jednak zwierzak tak przywiązuje się do przypadkowo napotkanej osoby. Od roku pies i jego przyjaciel spotykają się o wyznaczonej porze. Pierwszy raz spotkali się, gdy po śmieci z domu jego właścicieli przyjechała śmieciarka. Kierowca wysiadł i zagadnął opiekuna, który spędzał ze swoim pupilem czas przed wejściem do domu. Owczarek leżał nieopodal śmietnika. Mężczyzna w ogóle nie bał się ogromnego wilczura.

- Kierowca wysiadł i podszedł do miejsca, w którym leżał Jett, i zapytał mnie, czy może poczęstować go psim przysmakiem - relacjonuje jego opiekun, który oczywiście zgodził się na prośbę kierowcy

Od tej pory stało się to ich małym rytuałem. Jett szybko przyzwyczaił się do bycia obdarowywanym smakołykami przez swojego nowego przyjaciela.

- Co tydzień, jeśli akurat jestem w domu, wypuszczam Jetta, a on biegnie i siada na trawie, cierpliwie czekając, aż jego przyjaciel Curt zatrzyma się i przyniesie mu smakołyk - opowiadał dalej jego właściciel.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ważne: Weterynarz zdradził 8 wskazówek, aby zwierzęta mogły żyć dłużej
2. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
3. Nauczyli go straszyć niedźwiedzie. Pies zrobił psikusa, spotkał sarenkę i zapomniał o całym świecie

Owczarek i kierowca nawiązali niezwykłą przyjaźń

Raz zdarzyła się sytuacja, że właściciela owczarka nie było w dniu wywozu śmieci dwa razy z rzędu. Pies był z tego powodu bardzo niezadowolony. Tęsknił za swoim nowym przyjacielem i otrzymanym od niego poczęstunkiem. Okazało się, że kierowcy śmieciarki także brakowało ich spotkań. Derek, opiekun Jetta znalazł w swojej skrzynce na listy zawiniątko, z listem od mężczyzny oraz psimi przysmakami. Jak się okazało, była to rekompensata dla psa za ominięte spotkania. Od tej pory owczarek i jego pan dbają o to, by nie ominąć żadnego z takich dni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Odkryli skarb sprzed milionów lat. Znalezisko zbiło z tropu naukowców badających teorię ewolucji
  2. Maleńki pies utknął w dziurze. Właściciel nie mógł opanować łez gdy go ratował, wzruszające nagranie
  3. Obcy kot ciągle hałasował pod drzwiami mężczyzny. W końcu wpuścił go do środka, ale finału nie przewidział
  4. Najbardziej samotny słoń na świecie w końcu będzie miał towarzystwo. Po 35 latach zerwą mu łańcuchy i przewiozą do nowego zoo
  5. Co robi kot sam w domu? Wzruszające nagranie ujawnia niewiarygodną prawdę
  6. Ujawnił ostatniego SMSa Anny Przybylskiej. Łzy same cisną się do oczu. "Ilekroć widzę na mapie Gdynię, to wtedy zawsze myślę o Ani"

źródło: wamiz.pl

Następny artykuł