policja reaguje na atak owczarka
Źródło: pixabay.com/arembowski

PILNE: Śląsk. Owczarek pogryzł 9-letnią dziewczynkę na Śląsku

25 Października 2020

Owczarek kaukaski dotkliwie pogryzł 9-letnie dziecko. Do zdarzenia doszło w Boguszowie-Gorcach na Dolnym Śląsku. Pies był na spacerze ze swoją opiekunką. Zwierzęta tej rasy należą do masywniejszych i silniejszych przedstawicieli tego gatunku. Prowadząca go kobieta nie zdołała nad nim zapanować. Wyrwał jej się i rzucił na małą dziewczynkę.

Owczarek kaukaski to ogromny pies, który uchodzi za jednego z najcięższych do wychowania i wyszkolenia czworonogów. Dorosłe zwierzę słusznej postury może ważyć nawet 90 kilogramów. Ma umięśnioną sylwetkę, jego wysokość w kłębie sięga nawet 75 centymetrów. Zdarzają się jednak osobniki o większej wadze i wielkości. Według wielu osób są to psy o niskiej inteligencji, co nie jest prawdą. Owczarki są bardzo uparte i ciężko je wyszkolić. Należy poświęcić im sporo czasu, tak aby nie zdominowały właściciela.

Wampiry jednak istnieją. Nie wierzysz? Kot o nietypowej urodzie wygląda jak najprawdziwszy krwiopijcaWampiry jednak istnieją. Nie wierzysz? Kot o nietypowej urodzie wygląda jak najprawdziwszy krwiopijcaCzytaj dalej

Owczarek kaukaski zaatakował 9-latkę

Zaatakowana 9-latka trafiła do szpitala w ciężkim stanie. Jak na razie brak informacji na temat rokowań. Właścicielka zwierzaka prawdopodobnie odpowie za narażenie jej na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Opiekunowie psów ponoszą odpowiedzialność karną za to, co robią ich pupile.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Po 3 latach poszukiwań odnalazł zaginionego psa. Reakcja zwierzęcia sprawiła, że właściciela zatkało, jest nagranie
2. Nagły zwrot akcji. Magda z "Rolnik szuka żony" już nie musi się niczego obawiać
3. Dziecko raczkuje w stronę owczarka niemieckiego. Wtedy pies od razu reaguje, rodzice nie wierzą własnym oczom

Coraz częstsze ataki psów na dzieci

Ostatnio Polską wstrząsnęły informacje o kilku zdarzeniach z udziałem agresywnych zwierząt. Najpierw opinię publiczną zszokowała wiadomość o śmierci 12-letniego Kamila zagryzionego przez pitbulla. Następnie pojawiły się doniesienia o czterech agresywnych psach, które uciekły z posesji swojego właściciela i rzuciły się na matkę z dwójką małych dzieci, dotkliwie raniąc 4-letniego chłopca w udo. Gdyby nie szybka interwencja ojca, mogłoby dojść do kolejnej tragedii.

Doniesienia o ataku kaukaza na 9-latkę dobitnie pokazują, że mamy do czynienia z pewnym dość powszechnym problemem. Nie są nim jednak psy. Zwierzęta każdej rasy możemy ułożyć tak, by nie wykazywały żadnej agresji pod adresem ludzi czy zwierząt. Kluczowe są tu socjalizacja i wychowanie.

Problem, o którym mowa jest kwestią nieodpowiedzialności właścicieli. Ludzie kupują psy ras uznawanych za bardzo wymagające w hodowli, po czym nie poświęcają im należytej uwagi i nie zapewniają wymaganych przez nie dawek aktywności fizycznej i umysłowej. Mężczyzna, którego psy zaatakowały matkę z dwójką dzieci tuż przed ich domem, był w momencie tego dramatycznego zdarzenia kompletnie pijany. Pojawiają się głosy domagające się skuteczniejszego egzekwowania prawa dotyczącego wyprowadzania psów w kagańcach i na smyczy.

Kinga Duda ma już dość. Córka prezydenta i funkcjonariusz SOP interweniowali w Krakowie. Powód jest zaskakującyKinga Duda ma już dość. Córka prezydenta i funkcjonariusz SOP interweniowali w Krakowie. Powód jest zaskakującyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowite. Powiedziała do swojego psa, że go kocha. Mały piesek odpowiedział i wzruszył ją do łez
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Dlaczego koty tak dziwnie się zachowują? Oto 5 nietypowych manier mruczków, które wykraczają poza ludzką logikę
  4. Artur Szpilka pochwalił się nowymi tatuażami. Miłośnicy zwierząt nie kryją zachwytu
  5. Dramat w Lublinie. Znalazła ledwo żywego psa zakopanego pod wiaduktem. Spod ziemi wystawał mu tylko pyszczek
  6. Gessler zarzuca Polakom 3 karygodne błędy w przygotowaniu schabowych. Dotyczą smażenia, marynaty i mięsa
  7. Prosty sposób na łatwiejsze oddychanie w maseczce. Większość Polaków popełnia błąd np. podczas robienia zakupów spożywczych

Źródła: rmf.fm

Następny artykuł