Owczarek australijski
Źródło: Facebook/Cabinet Vétérinaire de Saint Jean de Sixt / Selarl Vetomontagne

Brzuch owczarka był ogromny. Właściciele czekali na szczeniaki, prawda zwaliła ich z nóg

29 Czerwca 2020

Owczarek o imieniu Gipsy to prawdziwe oczko w głowie swoich kochających właścicieli. Kiedy pewnego dnia jej opiekunowie zaczęli obserwować, że jej brzuch zaczyna się coraz bardziej powiększać, na początku wydawało im się, że rodzina powiększy się o nowych członków. Gipsy nie była bowiem wysterylizowana i wszyscy byli przekonani, że suczka jest w ciąży. Jednak z czasem na jaw wyszła prawda, która wstrząsnęła właścicielami owczarka. Pies otarł się o śmierć, a to wszystko przez ogromny błąd, który popełnili przed laty jego opiekunowie.

Owczarkowi australijskiemu o imieniu Gipsy przytrafiło się coś okropnego. Pewnego dnia właściciele psa zauważyli, że brzuch Gipsy się powiększył. Na początku byli przekonani, że ich rodzina powiększy się o kolejne owczarki, lecz kiedy z dróg rodnych suczki zaczęła wydobywać się wydzielina a pies stracił apetyt, zabrali czworonoga do weterynarza. Lekarz przekazał im wstrząsającą prawdę o rzeczywistym stanie Gipsy. Wcale nie była to ciąża.

Labrador zakradł się do noworodków. Zaniepokojona odgłosami matka wbiegła do pokoju, jej życie legło w gruzachLabrador zakradł się do noworodków. Zaniepokojona odgłosami matka wbiegła do pokoju, jej życie legło w gruzachCzytaj dalej

Wszyscy myśleli, że owczarek jest w ciąży. Brzuch suczki rósł coraz większy

Pies stracił apetyty, a z dróg rodnych Gipsy wydostawała się wydzielina. Brzuch zaczynał mieć podejrzanie duże rozmiary. Podczas wizyty kontrolnej u weterynarza, właściciele Gipsy poznali wstrząsającą prawdę. Suczka wcale nie była w ciąży. Czworonoga spotkało ogromne nieszczęście - na macicy pojawiła się ogromna, aż 6 - kilogramowa cysta. To zwyrodnienie błony śluzowej macicy pojawia się u niewysterylizowanych suczek. Dlatego tak ważne jest to, żeby w momencie, kiedy nie planujemy powiększania rodziny o nowe psiaki, wysterylizować sunię. Gdyby właściciele Gipsy to zrobili, pies nie znalazł by się w tak groźnej dla jego życia i zdrowia sytuacji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

2.Maleńkie bliźniaczki spały, gdy rzucił się na nie pies. Mama nie była w stanie powstrzymać tragedii

Całe szczęście lekarzom udało się wyciąć wielką cystę z brzucha owczarka. Suczka doszła już do siebie po tych bolesnych przejściach i jest w pełni zdrowa.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najdroższy kot świata. Kosztuje nawet do 40 tysięcy złotych, jest niewiarygodny
  2. Mężczyzna spadł z drabiny i zemdlał. Jego pies zrobił niesamowitą rzecz, ratownicy nie mogli uwierzyć
  3. Ktoś zatrzymał samochód przy drodze i zabrał yorka. 14-letnia suczka jest chora, wyznaczono nagrodę
  4. Zamknęła córkę w domu z kotami i szczurami na 26 lat. Żywiła ją kocią karmą, straszne
  5. Tylko 1% ludzi widzi na rysunku kota. Czy jesteś wśród nich?
  6. Zostawił psa w samochodzie w najgorętszy dzień roku. Temperatura w środku rosła z każdą minutą

Źródło: wamiz.pl

Następny artykuł