ranger miniaturowy owczarek
Źródło: instagram.com/ranger_thegshepherd

3-letni owczarek niemiecki cały czas wygląda jak szczeniak. Za słodkim wyglądem kryje się choroba

28 Lipca 2020

Owczarek mimo, że wciąż wygląda jak szczeniak, świętował niedawno swoje trzecie urodziny. To pies czystej rasy, cierpiący na bardzo rzadką chorobę genetyczną, powodującą wiele problemów zdrowotnych. Choć dzięki niej wygląda jak słodka miniaturka, to wiąże się z nią również wiele przykrych faktów. Mimo wady genetycznej jego profil w serwisie Instagram cieszy się rosnącą popularnością.

Owczarek niemiecki został zakupiony z legalnej, licencjonowanej hodowli. Był najmniejszym pieskiem z miotu więc jego właściciele wiedzieli, że może być trochę mniejszy niż typowy osobnik jego rasy. Niewielkie rozmiary właściciele wiązali z zakażeniem pasożytem, którego psiak złapał krótko po tym jak go przygarnęli. Zakażenie wyleczono, jednak krótko potem niechciani goście znów zawitali w ciele szczeniaka. Po kolejnej terapii, zwierzak nabawił się infekcji szyi. Nawet biorąc pod uwagę przebyte choroby, jego niski wzrost wzbudził pewne podejrzenia u właścicieli.

Owczarek cierpiał na rzadką chorobę genetyczną

Zaczęli szukać odpowiedzi na pytanie o to, co może dolegać ich pupilowi. Skonsultowali się ze swoim weterynarzem. Miał on pewne podejrzenia odnośnie przyczyn dolegliwości czworonoga.

- W tym czasie Ranger wciąż nie rósł, był już bardzo mały jak na swój wiek, weterynarz podejrzewał, że może cierpieć na pewną formę genetycznej mutacji - karłowatość przysadkową. Byliśmy sceptyczni ponieważ jest ona bardzo rzadka - powiedziała w rozmowie z Fox 13 opiekunka psa.

Pod jednym z instagramowych postów odnośnie zwierzaka, jedna z komentujących zasugerowała, że pies może mieć zaniżony poziom hormonu wzrostu. Świadczyło o tym częste zapadanie na choroby, utrata sierści i zmniejszony apetyt. Może on być spowodowany tym schorzeniem.

<

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagła, zła wiadomość od ministerstwa. Klienci sklepów będą niezadowoleni
2. 5 łatwych komend, których możesz nauczyć psa. Co pies powinien umieć robić?
3. Dlaczego kot udaje chleb? Pozycja na bochenek mówi wiele o twoim mruczku

Weterynarz potwierdził, że pies jest chory

Badanie poziomu tego hormonu potwierdziło obawy lekarza. Młody piesek cierpiał na karłowatość. Ta mutacja genetyczna sprawia, że nigdy nie wyrośnie ponad rozmiar kilkumiesięcznego szczeniaka. Choć wiele osób cieszyłoby się z takiego stanu rzeczy - ich pies wiecznie pozostanie słodkim maluchem, to wiążą się z nim pewne niebezpieczeństwa. Pies musi dostawać leki i suplementy diety by funkcjonować na normalnym poziomie. Jest bardziej narażony na choroby, a jego przewidywana długość życia jest znacznie krótsza niż w wypadku zdrowego osobnika. Mimo to Ranger jest wesołym skorym do zabawy psem. Właściciele dbają o niego, piesek ma nawet własny profil w serwisie Instagram, obserwowany przez tysiące zachwyconych fanów.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polsat przekazał wiadomość z ostatniej chwili. Polacy, uwaga
  2. Pies okazał kobiecie miłość w bardzo dosłowny sposób. Ze zdziwienia opadła jej szczęka, wszystko się nagrało
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. Mocne słowa jednej z polskich fundacji. Ma dość. Po fali krytyki nie chce pomagać już zwierzętom
  5. Fotograf siedział sześć dni w lesie, żeby zrobić zdjęcia lampartom. Opłacało się, efekt jest powalający
  6. Pokazała zdjęcie syna z pierwszego i ostatniego dnia szkoły. Lata minęły, a przyjaciel pozostał
  7. Europejskie państwo przywraca restrykcje. Wyjazd na wakacje może być utrudniony

Źródło: theanimalclub.net

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł