Swiatzwierzat.pl
ranger miniaturowy owczarek

instagram.com/ranger_thegshepherd

3-letni owczarek niemiecki cały czas wygląda jak szczeniak. Za słodkim wyglądem kryje się choroba

28 Lipca 2020

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Owczarek mimo, że wciąż wygląda jak szczeniak, świętował niedawno swoje trzecie urodziny. To pies czystej rasy, cierpiący na bardzo rzadką chorobę genetyczną, powodującą wiele problemów zdrowotnych. Choć dzięki niej wygląda jak słodka miniaturka, t

Owczarek niemiecki został zakupiony z legalnej, licencjonowanej hodowli. Był najmniejszym pieskiem z miotu więc jego właściciele wiedzieli, że może być trochę mniejszy niż typowy osobnik jego rasy. Niewielkie rozmiary właściciele wiązali z zakażeniem pasożytem, którego psiak złapał krótko po tym jak go przygarnęli. Zakażenie wyleczono, jednak krótko potem niechciani goście znów zawitali w ciele szczeniaka. Po kolejnej terapii, zwierzak nabawił się infekcji szyi. Nawet biorąc pod uwagę przebyte choroby, jego niski wzrost wzbudził pewne podejrzenia u właścicieli.

Owczarek cierpiał na rzadką chorobę genetyczną 

Zaczęli szukać odpowiedzi na pytanie o to, co może dolegać ich pupilowi. Skonsultowali się ze swoim weterynarzem. Miał on pewne podejrzenia odnośnie przyczyn dolegliwości czworonoga.

- W tym czasie Ranger wciąż nie rósł, był już bardzo mały jak na swój wiek, weterynarz podejrzewał, że może cierpieć na pewną formę genetycznej mutacji - karłowatość przysadkową. Byliśmy sceptyczni ponieważ jest ona bardzo rzadka - powiedziała w rozmowie z Fox 13 opiekunka psa.

Pod jednym z instagramowych postów odnośnie zwierzaka, jedna z komentujących zasugerowała, że pies może mieć zaniżony poziom hormonu wzrostu. Świadczyło o tym częste zapadanie na choroby, utrata sierści i zmniejszony apetyt. Może on być spowodowany tym schorzeniem. 

<

Weterynarz potwierdził, że pies jest chory

Badanie poziomu tego hormonu potwierdziło obawy lekarza. Młody piesek cierpiał na karłowatość. Ta mutacja genetyczna sprawia, że nigdy nie wyrośnie ponad rozmiar kilkumiesięcznego szczeniaka. Choć wiele osób cieszyłoby się z takiego stanu rzeczy - ich pies wiecznie pozostanie słodkim maluchem, to wiążą się z nim pewne niebezpieczeństwa. Pies musi dostawać leki i suplementy diety by funkcjonować na normalnym poziomie. Jest bardziej narażony na choroby, a jego przewidywana długość życia jest znacznie krótsza niż w wypadku zdrowego osobnika. Mimo to Ranger jest wesołym skorym do zabawy psem. Właściciele dbają o niego, piesek ma nawet własny profil w serwisie Instagram, obserwowany przez tysiące zachwyconych fanów.

Źródło: theanimalclub.net

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >