Owczarek niemiecki zaciągnięty do wojska tropi w lesie
Źródło: Facebook/Wojska Obrony Terytorialnej

Owczarek dostał niezwykłą misję. Los żołnierzy jest w jego łapach

28 Kwietnia 2020

Owczarek o imieniu Ares dostąpił niezwykłego zaszczytu. Został "wcielony" do Wojska Polskiego i będzie wykonywać bardzo ważne zadania.

Parę dni temu Wojsko Obrony Terytorialnej pochwaliło się nowym żołnierzem, który zasilił szeregi polskiej armii. Nie dość, że bohater ma niesamowite zdolności, to jeszcze ma cztery nogi i ogon!

Owczarek to pies idealny do misji specjalnych

Dzielne czworonogi od lat służą w policji, wojsku i służbach ratowniczych. Dzięki swojemu niezwykłemu zmysłowi węcho oraz niespotykanej inteligencji psy są bardzo cennym nabytkiem w służbach mundurowych. Poza rutynowym pilnowaniem chronionych terenów, psiaki pomagają wykrywać narkotyki, tropić przestępców, a czasami są nawet wysyłane w niebezpieczne misje kontrwywiadu! Uczestniczą też w akcjach "komandoskich", podczas których wspierają wojskowych oraz policjantów w trakcie odbijania zakładników.

Ares jest właśnie takim psem. Piękny, długowłosy owczarek niemiecki został szeregowcen Wojsk Obrony Terytorialnej niedawno. Jednak już wprawił wszystkich w osłupienie swoimi umiejętnościami. Ciąży na nim ogromna odpowiedzialność. Pies będzie bowiem służyć jako ratownik. Nie ma jednak najmniejszych wątpliwości, że doskonale spisze się w swojej pracy i może niebawem czeka go awans?

Owczarek na codzień mieszka ze swoim opiekunem, również wojskowym, który jednocześnie jest też jego przewodnikiem. Treningami, zapewnieniem psiakowi opieki weterynaryjnej oraz pożywienia zajmuje się wojsko.

Pies i czterej pancerni

Jakie rasy psów najlepiej sprawdzają się w wojsku? Najlepszymi psimi żołnieżami zostają owczarki - zarówno te niemieckie, jak i belgijskie czy szkockie. Niewiele osób wie, że dawniej psami-łącznikami zostawały... pudle! Rasa rasą, ale wyobraźcie sobie, co by się stało, gdyby armia zubożała o psich rekrutów...

Wojsko może się pochwalić 200 psimi żołnierzami. Każdy z nich jest prawdziwym bohaterem i trudno sobie wyobrazić chociażby służby celne bez wsparcia psów. Dzięki umiejętnościom, którymi te zwierzęta mogą się pochwalić są w stanie wykonywać misje, w których człowiek nie byłby w stanie się sprawdzić. To niesamowite, jak wiele zawdzięczamy naszym czworonożnym przyjaciołom nawet w tak kluczowych kwestiach jak bezpieczeństwo oraz ochrona życia i zdrowia!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Ares służy w wojsku od niedawna, ale od razu odnalazł się w jego szeregachAres służy w wojsku od niedawna, ale od razu odnalazł się w jego szeregach
Facebook/Wojska Obrony Terytorialnej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znalazł 3-dniowe szczenięta w kontenerze. Pieski porzucono w okropnych warunkach
  2. Lodowe marzenie dla czworonoga. Czy pies może jeść lody?
  3. Łabędź wpadł do basenu na prywatnej posesji. Zdziwił się, gdy opadł na dno
  4. Stado owiec przejęło znaną restaurację podczas pandemii. Poszły zamówić fast fooda?
  5. Kamera przyłapała kota w pokoju dziecka. Rodzice przeżyli niemałe zaskoczenie
  6. Szczeniak odegrał tragiczną scenę. Właściciele myśleli, że to koniec

Źródło: infowire.pl; psy-pies.com

Następny artykuł