owczarek leży i cierpi
Źródło: pixabay/PublicDomainPictures

Skandal. Nie mieści się w głowie, co pseudowłaściciel zrobił owczarkowi. Pies umierał w męczarniach

25 Listopada 2020

Policjanci z Tarczyna zatrzymali poszukiwanego 31-latka. Mężczyzna miał wiele na sumieniu, a dokładnie to zabicie owczarka ze szczególnym okrucieństwem. Pseudowłaściciel tak długo znęcał się nad psem, aż zwierzę padło z wykończenia. Teraz mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w areszcie!

W głowie się nie mieści, co zrobił ten 31-latek z powiatu piaseczyńskiego. Mężczyzna nie miał litości dla psiego przyjaciela. Najpierw postrzelił go z broni pneumatycznej, później nie udzielił pomocy, czekają aż zwierzę padnie z wycieńczenia!

Robert Janowski adoptował psią seniorkę ze schroniska. Nic nie zwiastowało tragedii, bardzo współczujemyRobert Janowski adoptował psią seniorkę ze schroniska. Nic nie zwiastowało tragedii, bardzo współczujemyCzytaj dalej

Owczarek konał w męczarniach

Policjanci z Tarczyna zatrzymali ukrywającego się 31-latka w związku z wydanym przez sąd rejonowy w Grójcu nakazem aresztowania. Mężczyzna dopuścił się ataku na psa w 2019 roku. Zwierzę umierało przez wiele godzin, po tym jak zostało postrzelone z broni pneumatycznej.

31-latek został zatrzymany i w końcu odpowie za swoje bestialskie czyny! Mężczyzna najbliższe 6 miesięcy spędzi w areszcie. Co mu grozi za zabicie psa?

- Zgodnie z nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt, za ich zabicie ze szczególnym okrucieństwem grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 - przypominają policjanci.

Niestety, takie wyroki są w Polsce rzadkością. Pozostaje mieć nadzieję, że wkrótce coś zmieni się w tej sprawie, a oprawcy zwierząt nie będą czuć się bezkarni.

Kot nie chce jeść? Brak apetetytu może stanowić powód do zmartwieńKot nie chce jeść? Brak apetetytu może stanowić powód do zmartwieńCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wyrzucili psa z 8. piętra, niestety zginął. Grozi im do 5 lat więzienia, odpowiednia kara?
  2. Dramat gwiazdy TVN. Wyjechała na egzotyczną wyspę, aby znaleźć miłość. Nieoczekiwanie zdradziła swój sekret
  3. Bohaterski jamnik uratował swoją przyjaciółkę. Bez niego bernardyn mógłby nie przeżyć
  4. Porażający materiał w Uwaga TVN. 60 skrajnie zaniedbanych psów odebrane lekarce weterynarii
  5. Brak słów, wyrzucili psa z 8 piętra. Nie przeżył, kara dla właściciela brzmi jak ponury żart
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Niesamowita oferta na sprzęt JBL. Black Week na Morele trwa, wiemy jak zdobyć

źródło: se.pl

Następny artykuł