Kojot
Źródło: CBC News: The National/aviva cohen

"Myślałem, że to owczarek lub husky". Mężczyzna uratował zwierzę, ale nie był to pies

24 Listopada 2020

Owczarek niemiecki a może husky? Eli Boroditsky nie był pewny, co to było za zwierzę, które chwilę wcześniej potrącił samochodem. Mężczyzna jechał na nocną zmianę do pracy, kiedy czworonóg wszedł mu na drogę, nie udało mu się wyhamować. Kierowca zatrzymał pojazd i wyszedł z latarką szukać zwierzęcia. Kiedy je znalazł, zabrał ze sobą do auta, ponieważ nie chciał, aby inne drapieżniki je skrzywdziły.

Nie wszyscy muszą się znać na zwierzętach, tym bardziej że niektóre rasy są do siebie bardzo zbliżone. Gepard, lampart a może lwica? Kojot czy pies? Czym różni się owczarek niemiecki od owczarka australijskiego? Niektóre pytania zaskakują nawet i miłośników zwierząt. Wpadki zdarzają się często, jednak najważniejsze, aby zdać sobie sprawę z popełnienia błędu. Kiedy Eli Boroditsky przygarnął pięknego zwierzaka do swojego auta był przekonany, że podróżuje z owczarkiem niemiecki albo psem rasy husky. Prawda była jednak zupełnie inna! Dziś Eli śmieje się z tego, ale miał naprawdę wiele szczęścia!

Wiemy, co z psem, który po wypadku samochodowym konał w komórce. Działania lekarzy zasługują na uznanieWiemy, co z psem, który po wypadku samochodowym konał w komórce. Działania lekarzy zasługują na uznanieCzytaj dalej

Owczarek czy husky?

Wypadki z udziałem zwierząt często zdarzają się na drogach. Jeśli kierowca jest w stanie pomóc rannemu zwierzęciu to zawsze powinien to zrobić. Kiedy Boroditsky potrącił czworonoga na drodze w kierunku prowincji Manitoba w Kanadzie, od razu się zatrzymał. Mężczyzna przy pomocy latarki znalazł zwierzę, po czym zabrał je ze sobą do samochodu. Nie chciał, aby stało się ofiarą drapieżników.

- Myślałem, że to owczarek niemiecki albo husky. Nie wiedziałam, że to dzikie zwierzę - powiedział Eli w CNN w 2019 roku.

Dodał, że był zachwycony nowym przyjacielem, który w ogóle nie był agresywny. Mężczyzna głaskał "potulne jak baranek" zwierzę. Pojechał z nim do pracy, gdzie pochwalił się pracownikom, kogo znalazł na drodze. Kiedy jeden ze współpracowników wyszedł zobaczyć owczarka, od razu poznał, że jego kumpel z pracy się pomylił! Eli nie podróżował z psem, a z pięknym kojotem, który był nieco przestraszony i prawdopodobnie ranny.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wiemy, co z psem, który po wypadku samochodowym konał w komórce. Działania lekarzy zasługują na uznanie
2. Od 1 grudnia zmiany w świadczeniach dla emerytów i rencistów. Na seniorów czeka miła niespodzianka
3. Pitbull poznał nowego kotka właścicielki. Reakcja psa powala. Nigdy nie słyszeliście czegoś podobnego

Owczarek okazał się kojotem

Owczarek niemiecki, który przypominał husky'ego okazał się kojotem. Zwierzę było chude, spragnione i prawdopodobnie ranne. Mężczyzna nie był pewny, co może teraz zrobić. Skontaktował się z organizacją pro zwierzęcą ratującą dzikie zwierzęta. Ta kazała czekać mu do rana na pomoc, ponieważ jest noc i obecnie nikt nie jest w stanie podjechać.

Kojot spędził całą noc w aucie, nie powodując żadnych problemów. Zwierzę nie wyrządziło żadnych szkód, jak i nie wypróżniło się czy nie oddało moczu na tapicerkę.

Rano po kojota przyjechali pracownicy z organizacji pro zwierzęcej. Zwierzę miało ranną głowę, sporo zadrapań na pyszczku i łapach. Zoé Nakata oceniła, że kojot ma od roku do 3 lat. Zabrała go do placówki Wildlife Haven Rehabilitation Centre w Kanadzie. Kobieta wyznała CNN, że zwierzę każdego dnia staje się coraz silniejsze.

Po rekonwalescencji kojot wrócił na łono natury. Nakata przypomina jednak, aby nie zbliżać się do dzikich zwierząt, które po ocknięciu się po wypadku mogą zaatakować. Życie i zdrowie człowieka jest najważniejsze i nie powinniśmy o tym zapominać. Eli miał wiele szczęścia. Spotkanie z kojotem mogło zakończyć się zupełnie inaczej.

ZOBACZ WIDEO:

Pitbull poznał nowego kotka właścicielki. Reakcja psa powala. Nigdy nie słyszeliście czegoś podobnegoPitbull poznał nowego kotka właścicielki. Reakcja psa powala. Nigdy nie słyszeliście czegoś podobnegoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Pojawiło się ostrzeżenie. Od pierwszego "ataku zimy" dzielą nas godziny, Polacy powinni się przygotować
  2. Gwiazda TVP rozgrzała fanów zdjęciem w pościeli. Znalazła wspaniałe miejsce nad Bałtykiem, idealne na wczasy
  3. Usłyszała ciche miauczenie zza krzaków. Chwilę później jej oczom ukazał się najpiękniejszy kot na świecie
  4. Suczka nie przestawała lizać właścicielki po nosie. Próbowała ją ostrzec, wizyta u lekarza wyjawiła całą prawdę
  5. Mężczyzna wyrzucił kocięta z jadącego samochodu. "Po prostu chciał, by cierpiały"
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. 5-letnie dziecko dokonało niewiarygodnego odkrycia. Archeolodzy nie mogą uwierzyć

źródło: CNN

Następny artykuł