owczarek odebrany pseudowłaścicielowi
Źródło: Facebook.com/EKOSTRAŻ

Pseudowłaściciel owczarka usłyszał wyrok. Niestety zwierzę nie dożyło czekania, było w tak strasznym stanie

23 Listopada 2020

Owczarek nie doczekał dnia, w którym jego oprawca usłyszał wyrok za szkody, jakie mu wyrządził. W sprawie suczki o imieniu Doda interweniowali wolontariusze Ekostraży. Gdy trafiła pod opiekę stowarzyszenia, ważyła zaledwie 16 kilogramów i miała odleżyny od betonu, na którym spała.

Owczarek niemiecki powinien ważyć od 22 do 32 kilogramów. Suczka Doda była więc skrajnie wygłodzona. Na posesji mężczyzny, który był jej właścicielem nie miała nawet posłania. W momencie podjęcia interwencji przez wolontariuszy była bezsilna, nie potrafiła wstać z miejsca. Wydawałoby się, że sprawa, w której sąd dysponuje tak mocnymi dowodami, powinna toczyć się szybko i sprawnie. Trwała 4 długie lata.

Owczarek niemiecki zorientował się, że zgubił pana. Nagranie obejrzano już 25 milionów razyOwczarek niemiecki zorientował się, że zgubił pana. Nagranie obejrzano już 25 milionów razyCzytaj dalej

Owczarek niemiecki był w strasznym stanie

Nawet nieposiadający żadnej fachowej wiedzy obserwator mógłby z łatwością stwierdzić, że pies przeszedł przez piekło. Na jego bokach widoczne były kilkunastodniowe odleżyny, był tak chudy, że widać było wszystkie jego kości. Pracownicy Ekostraży od razu zabrali go na leczenie. Dokumentacja medyczna owczarka potwierdziła ich słowa i słuszność całej akcji odebrania zwierzęcia. Czemu więc proces trwał aż cztery lata?

- Walka nie trwałaby tyle gdyby nie kuriozalna opinia biegłego doktora N***, który nie dopatrzył się w tej sytuacji tego co dla nas wszystkich a dziś dla sądu było też oczywiste - odpowiadają z goryczą na to pytanie wolontariusze na Facebookowym profilu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Adrian i Ilona z "Rolnik szuka żony" już wybrali imię dla zwierzęcej pociechy. Musiało spełnić jeden warunek, jest piękne
2. Polka ma 57 lat i 2 lata temu została fotomodelką. Sylwetki może pozazdrościć jej niejedna nastolatka
3. Czy można krzyczeć na psa? Eksperyment badaczy wyjawił całą prawdę, już nigdy na niego nie będziesz chciał podnieść głosu

Sprawy o znęcanie się nad zwierzętami często ciągną się w sądach latami. W wielu wypadkach, wyroki, jakie w nich zapadają, nie satysfakcjonują oskarżycieli i osób zaangażowanych w ich ochronę. Wszystko wskazuje jednak na to, że polskie przepisy zawarte w Ustawie o Ochronie Zwierząt są dostatecznie mocno restrykcyjne. Mimo to w wielu wypadkach kary za takie przestępstwa mogą wydawać się bardzo niskie, sędziowie, decydując o wymiarze kary, wybierają wymiar daleki od maksymalnego. Jak podkreślają jednak obrońcy zwierząt, ważniejsza jest nieuchronność kary niż jej wysokość.

- Właściciel Dody został skazany na 3 miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz obowiązek zapłaty nawiązki na rzecz Ekostraży w wysokości 1000 zł - pisze w dalszej części posta Ekostraż. - Sąd wypowiedział się też w ustnych motywach orzeczenia, że opinia biegłego N******* była powierzchowna i nie dało się jej brać pod uwagę przy ocenie czynu, dał za to wiarę świadkom z Ekostraży i pozostałym dokumentom z leczenia psa oraz kolejnej opinii innego biegłego.

Wyrok nie jest prawomocny.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Uparty szczeniak bez przerwy prosił, by wpuszczono go na kanapę. W końcu puściły mu nerwyUparty szczeniak bez przerwy prosił, by wpuszczono go na kanapę. W końcu puściły mu nerwyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. Skąpy strój byłej gwiazdy TVP przykuł wzrok fanów. Pracuje w egzotycznym miejscu, idealnym, gdy do Polski idzie zima
  3. Porzucono 10 szczeniaczków. Dzięki urzędnikom i proboszczowi prawie wszystkie znalazły już nowe domy
  4. Kamera nagrała, co robi pies w pokoju małego dziecka. Rodzicom opadły szczęki
  5. Babcia myślała, że przygarnęła stadko bezdomnych kotów. Dopiero wnuczek zdradził jej prawdę
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. NASA: sonda Juno przeleciała nad Jowiszem. Naukowców aż zatkało, wszystko się nagrało

źródło: facebook.com

Następny artykuł