owczarek
Źródło: WEATHERLY BATES

Dramat. 12-latek stanął oko w oko z niedźwiedziem. Nagle owczarek rzucił się na ratunek, nie pozwolił skrzywdzić dziecka

22 Października 2020

Owczarek stał się bohaterem całej rodziny! Rodzice i dzieci zawdzięczają mu życie. Pies nie bał się stanąć oko w oko z niedźwiedziem, kiedy ten wyszedł na drogę. Dzięki owczarkowi wszyscy bezpieczne wrócili do domu. Pies nie miał tyle szczęścia.

Owczarki to cudowne psy, o których mówi się, że są świetnymi niańkami dla dzieci i ochroniarzami. Nie bez powodu zwierzaki są zatrudniane w służbach mundurowych. Potrafią odnaleźć zaginioną osobę, wytropić przestępcę czy wyczuć nielegalne środki. Owczarki są często wybierane jako towarzysze rodziny. To jedne z popularniejszych ras pupili i w ogóle się temu nie dziwimy! Choć nie muszą tego robić, to owczarki na każdym kroku udowadniają właścicielom, dlaczego zasługują na miano najlepszego przyjaciela. Ostatnio jeden z psów tej rasy ochronił rodzinę przed wielkim niebezpieczeństwem w postaci niedźwiedzia!

Zostawiła córkę na chwilę w domu, kiedy wróciła nie mogła uwierzyć. Chwyciła za telefonZostawiła córkę na chwilę w domu, kiedy wróciła nie mogła uwierzyć. Chwyciła za telefonCzytaj dalej

Owczarek uratował dziecko

Rodzina Bates z Halibut Cove na Alasce wybrała się na spacer do parku. Ich sielankowa wycieczka szybko zamieniła się w koszmar. Nagle spostrzegli, że są śledzeni przez niedźwiedzia. Matka, ojciec i dwójka dzieci w wieku 12 i 10 lat byli kompletnie przerażeni. Zaczęli hałasować mając nadzieję, że zwierzę przestraszy się i odpuści. Ale głośne krzyki w ogóle nie podziałały na niedźwiedzia. Ten śledził ich dalej i zbliżał się do nich coraz bardziej.

Sytuacja zaczęła wymykać się spod kontroli. Nagle zwierzę próbowało zaatakować 12-letniego Rockwella, podeszło do niego na 5 stóp, czyli na 1,5 metra! Kiedy owczarek niemiecki, który towarzyszył rodzinie spostrzegł, co zaraz się wydarzy, od razu wkroczył do akcji. 7-letnia Sally w ogóle nie bała się niedźwiedzia. Suczka owczarka niemieckiego stanęła między dzieckiem a zwierzęciem. Nie pozwoliła skrzywdzić chłopca. Naraziła swoje życie, aby ochronić dziecko.

- Stanęła między niedźwiedziem i naszym synem, ponieważ zwierzę zamierzało uderzyć dziecko - powiedział Weatherly Bates dla KBBI.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wpadka w programie na żywo. Gdy reporter spojrzał pod nogi, nie mógł nad sobą zapanować, widzowie o mało nie pękli ze śmiechu
2. Nagły zwrot akcji. Magda z "Rolnik szuka żony" już nie musi się niczego obawiać
3. Pośrodku opuszczonej drogi znaleźli suczkę uwięzioną w worku. Kiedy zajrzeli do środka, nie mogli powstrzymać łez

Niedźwiedź zaatakował owczarka niemieckiego

Niedźwiedź nie przestraszył się sporo mniejszego owczarka niemieckiego i zaatakował go. Sekundy później pysk psa znajdował się w szczęce niedźwiedzia. Zwierzę było agresywne, w ogóle nie odpuszczało. Kiedy drugi z psów, którego rodzina trzymała na smyczy, kiedy zobaczył, co się dzieje, wyrwał się z niej i rzucił się na ratunek. Nie pozwolił, aby owczarek zginął na miejscu w tak okropny sposób. Drugi z psów zaczął szczekać na niedźwiedzia, próbując go rozproszyć. To miało dać cenny czas ojcu, który wyjął z plecaka broń i zabił zwierzę.

Niedźwiedź padł, a rodzina rzuciła się na pomoc owczarkowi. Sally została zabrana do weterynarza. Okazało się, że jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Rany nie były głębokie.

- Weterynarz powiedział, że nic jej nie będzie - powiedział Weatherly. - Dodał, że suczka jest twarda i lepiej zniosła ugryzienie przez niedźwiedzia, niż gdyby przytrafiło się to człowiekowi.

Pomimo całej sytuacji, rodzina nie jest za na niedźwiedzia. Zwierzę zaatakowało prawdopodobnie dlatego, że było głodne. Ten gatunek normalnie nie zbliża się do człowieka. Jednak mis miał być w desperacji, ponieważ w wodzie nie było łososi a na krzakach jagód. Kiedy pracownicy parku znaleźli go, okazało się, że miał w sobie pełno pasożytów.

- Myślę, że to był atak desperacji. Moje dzieci bardzo się źle czują z tego powodu, i wszyscy uważamy, że niedźwiedź miał ciężki rok, był głodny - dodał ojciec.

Rodzina jest wdzięczna owczarkowi za uratowanie życia.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Następny artykuł