owczarek w aucie
Źródło: youtube.com/J&A Vids

Owczarek zaczął tańczyć uszami. Właściciel nie mógł wytrzymać ze śmiechu

18 Sierpnia 2020

Owczarek, widoczny na udostępnionym w serwisie Youtube nagraniu, wykazał się niebywałym dla psa poczuciem rytmu. Gdy tylko właściciel włączył jego ulubiony przebój, uszy zwierzaka same zaczęły podrygiwać w takt muzyki. Psy rzadko kiedy reagują na muzykę, zwykle jednak próbują imitować słyszane w niej w dźwięki, podobnie jak ma to miejsce, gdy słyszą sygnał przejeżdżającej karetki.

Owczarek jechał z właścicielem na przejażdżkę, gdy usłyszał w radiu swoją ulubioną piosenkę. Od razu zaczął podrygiwać. Właściciel od razu wyciągnął telefon i zaczął nagrywać jego zachowanie. Zwierzak wydaje się świetnie bawić słuchając ludzkiej muzyki. Taki entuzjazm u psa wywołał kawałek Flo Ridy "Apple Bottom Jeans". Nie jest jasne czy czworonóg rozumie tekst przeboju, ani czy był świadomy tego, co dzieje się z jego uszami. Z pewnością jednak możemy stwierdzić, że pies wydaje się cieszyć z wycieczki samochodowej przy dźwiękach ulubionej muzyki.

Urodził się z uszami jak Myszka Miki. Nieprawdopodobne, jak wygląda maltańczykUrodził się z uszami jak Myszka Miki. Nieprawdopodobne, jak wygląda maltańczykCzytaj dalej

Owczarek wydaje się tańczyć do piosenki

Nagranie z samochodu zyskało dużą popularność w sieci, koncepcja psa potrafiącego nie tylko słuchać ludzkiej muzyki, ale także reagować na jej dźwięki rytmicznymi podrygami uszu wydaje się zbyt piękna żeby mogła być prawdziwa. Uwadze internautów nic nie umknie. Istotnie, filmik nie oddaje całej prawdy. Widzom udało się dostrzec siedzącego za psem człowieka, który poruszał jego uszami za niego. Być może psu rzeczywiście podobał się przebój z 2008 roku, jednak sam z siebie nie wykonywał on żadnych ruchów. Zdaniem niektórych komentujących fakt, że na wideo nie widać autentycznie tańczącego psa, oznacza jedynie, że kunszt artystyczny autora filmiku jest jeszcze większy. Udało mu się nawet odebrać nagrodę przyznawaną przez "Good Morning America" za najdziwniejszy psi talent.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Próbowali zaprzyjaźnić małego husky z dzieckiem. Nie wszystko poszło zgodnie z planem
2. Rybak z Rosji wyłowił przerażające stwory. To szokujące, co kryje się głęboko w wodzie

Psy i muzyka

Nie jest jasne, czy psy potrafią rozróżnić konkretne dźwięki utworu muzycznego. Z całą pewnością umieją rozpoznać różne tony czy barwy ludzkiego głosu. Udaje im się także rozpoznać swojego właściciela gdy mówi, nawet kiedy wokół panuje gwar innych rozmów. Czy możemy więc stwierdzić, że psy mają poczucie rytmu? Zdaniem wielu osób, tak. Powstała nawet dyscyplina konkursowa dla psów wystawowych, polegająca na chodzeniu przy nodze właściciela do rytmu muzyki. Zdaniem wielu, psy uczą się jednak jedynie reagować na ruchy i sugestie swojego właściciela, większość ekspertów jest jednak zgodna co to faktu, że psy słyszą rytm i są w stanie rozpoznać jego zmiany w trakcie utworu.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na zdjęciu jest pies. Tylko najbardziej spostrzegawczy potrafią go znaleźć
  2. Nie dbała o siebie przez lata. Po metamorfozie jej uroda zapiera dech w piersiach
  3. Wrócił do weterynarza, aby zobaczyć, co dzieje się z uratowanym przez niego pitbullem. Piękna reakcja szczeniaka
  4. Chihuahua stanęła do walki z dogiem niemieckim. Jest 30 razy mniejsza od niego
  5. Brutalny atak na koziołka w azylu. Zatrzymano podejrzaną osobę, która odcięła głowę zwierzęciu
  6. Spacerował po plaży w Łebie. Nagle dokonał druzgocącego odkrycia. Wezwał policję

Źródło:cesarsway.com

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł