owczarek
Źródło: youtube/thedodo

Miał dość cierpienia niewinnego psa. Adoptował owczarka, który ważył ok. 70 kg i zaczął go odchudzać

17 Listopada 2020

Piękny owczarek zmagał się z wieloma chorobami, jednak najgorsza była otyłość. To właśnie ona odpowiadała za inne schorzenia, pies ważył ok. 70 kilogramów. Lee Asher nie potrafił przejść obok cierpienia zwierzaka obojętnie. Adoptował go i rozpoczął walkę o jego nowe życie.

Owczarekniemiecki mieszkał w schronisku w Sacramento w Kalifornii. Kiedy Lee Asher zobaczył zwierzaka, dosłownie stracił dla niego głowę. Choć wiedział, że adopcja psa wiąże się z wieloma trudnościami, zdecydował się wrócić z nim do domu. Asher już kilkukrotnie udowodnił, że pomoc jest dla niego bardzo ważna. W domu posiadał 8 psów, którym zaoferował miłość, opiekę i ciepło. Zdecydował, że owczarek będzie kolejnym czworonogiem, któremu pomoże.

Pomogła bezpańskiej kotce. W ramach podziękowań otrzymała od niej prezent, o jakim nigdy nie śniłaPomogła bezpańskiej kotce. W ramach podziękowań otrzymała od niej prezent, o jakim nigdy nie śniłaCzytaj dalej

Owczarek musiał zrzucić 1/3 swojej wagi

Owczarek o imieniu Tony ważył około 70 kilogramów. To nie jest zdrowa waga dla psa tej rasy. Pies nie był w stanie wejść po schodach, ustać na łapach, aby napić się z miski czy dłużej chodzić. Zwierzę bardzo cierpiało, nie wierzyło też w siebie, że kiedykolwiek uda mu się pokonać otyłość. Miało też problemy z innymi psiakami. Widać było, że owczarek wstydzi się swojej wagi, woli pozostać w cieniu, nie chciał nawiązywać relacji, bo nie wierzył, że pozostanie w tym domu długo.

Mężczyzna szybko dostrzegł, gdzie leży problem. Owczarek był bardzo wycofany, krępował się tego, że nie jest tak sprawny jak inne zwierzaki. Lee Asher wiedział, że aby pomóc psu musi pokazać mu, że bardzo mu na nim zależy. Tony "nie był kolejnym psem" w domy, a nowym członkiem rodziny, który miał takie same prawa i przywileje jak inne psiaki.

Treningi owczarka niemieckiego

Metamorfoza i walka o lepsze życie rozpoczęła się już kolejnego dnia po przyjeździe. Owczarek został wrzucony na głęboką wodę, a dokładnie to do śniegu, z którym musiał stoczyć walkę. Pies świetnie dawał sobie radę. Po treningu był wykończony, ale zadowolony z siebie.

Już po 2 tygodniach pies zrzucił kilka kilogramów. Z każdym dniem waga malała, a efekty widać było gołym okiem. Opiekun marzył, aby zwierzę straciło ok. 22 kilogramy. Wraz z utratą wagi, pies odzyskiwał wiarę w siebie. Nie bał się też podejmować wyzwań, takich jak skok z łóżka czy wspięcie się na tylne łapy, aby dostać się do stołu. Wcześniej zwierzę wolało, aby nikt nie zwracał na nie uwagi. Teraz stało się zupełnie odwrotnie.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Spacerowicze natknęli się na psa, który miał wbite 2 strzały. Wiemy, kto doprowadził do dramatu
2. Aleksandra Kwaśniewska pokazała urocze zdjęcie z dzieciństwa. Fani wskazują na podobieństwo do taty
3. Jak rozpoznać płeć kota? Czy podniesienie ogona wystarczy? Istnieje bardzo łatwy sposób, po tym trudno się pomylić

Bohater zwierząt

Psu udało się zrzucić założone kilogramy! Mężczyzna był dumny ze swojego pupila oraz z zachowania innych psiaków względem niego. Kilka tygodni po adopcji, owczarek biegał razem z innymi psami, spał obok nich, cieszył się z życia. Aby pomóc psu wystarczyła chęć. Odrobina miłości.

Lee Asher kocha wszystkie swoje zwierzaki. To właśnie dzięki nim przetrwał ciężkie momenty w szkole, gdzie był dręczony jako nastolatek. Mężczyzna postanowił jeździć po świecie i walczyć z problemem bezdomności wśród zwierząt. Miał specjalny bus do przewożenia swoich pupili. Dawał lekcję uczniom, starał się zaszczepić w nich miłość do zwierząt.

- On stał się innym psem pod wieloma względami. Chociaż nie, wciąż jest tak samo piękny i cały czas kochany - powiedział jego opiekun dla The Dodo. - Uwierzyłem w niego, a później on zrobił to samo.

Zobaczcie poruszający materiał z metamorfozy psa.

ZOBACZ WIDEO:

Agresywny pies po raz pierwszy pozwolił się pogłaskać. Łzy cisną się do oczu, ile ten biedak musiał wycierpiećAgresywny pies po raz pierwszy pozwolił się pogłaskać. Łzy cisną się do oczu, ile ten biedak musiał wycierpiećCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. Nagranie z Tatr jest hitem sieci. Poszli w góry, nagle ściągnęli spodnie i weszli na lód
  3. Pies myślał, że kot nie żyje. Po chwili dzieje się niezwykła rzecz, jest wideo
  4. Kipiel-Sztuka narzeka na finanse. "Kupiłam więcej karmy niż zwykle dla psa, bo w grudniu nie będę już miała z czego żyć"
  5. Pomogła bezpańskiej kotce. W ramach podziękowań otrzymała od niej prezent, o jakim nigdy nie śniła
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Do sprzedaży w Biedronce trafi nowoczesny sprzęt. Wspaniała okazja dla entuzjastów domowych porządków

źródło: thedodo

Następny artykuł