owczarek
Źródło: youtube/newschannel5

Wyszło na jaw. Po 4 latach u owczarka odkryto chipa, ale tożsamość opiekuna wprawiła wszystkich w osłupienie

17 Października 2020

Owczarek australijski Patches przez 4 lata błąkał się po mieście. Bezdomny pies nikomu nie pozwalał się do siebie zbliżyć. Przechodnie go dokarmiali, ale pies odtrącał inną pomoc. Kilkukrotnie próbowano złapać czworonoga, jednak próby kończyły się klęską. Kiedy w końcu udało się schwytać zwierzę, okropna historia ujrzała światło dzienne.

Piękny owczarek australijski nie chciał, aby ktokolwiek do niego podchodził. Pies bał się człowieka, który prawdopodobnie zrobił mu w przeszłości krzywdę. Nikt jednak nie znał dokładnej historii bezpańskiego psa, który wolał żyć na ulicy, niż pozwolić człowiekowi się dotknąć. Pewnego razu zwierzę zaczepiło przednią łapą o obrożę. Teraz już pies musiał zaufać człowiekowi i pozwolić sobie pomóc. Ale kiedy ratownicy zbliżyli się do psa, nie wiedzieli, że jest tak źle!

Czy psy kochają ludzi? Naukowcy już wiedzą, zaskakująca prawdaCzy psy kochają ludzi? Naukowcy już wiedzą, zaskakująca prawdaCzytaj dalej

Owczarek był katowany w przeszłości

O owczarku usłyszeli pracownicy lokalnego schroniska, którzy od razu zdecydowali się mu pomóc. Jeanette Ferrell, dyrektorka wiedziała, że nie będzie to proste, ponieważ pies jak ognia unikał kontaktu z człowiekiem. Dopiero po kilku dniach udało się schwytać zwierzę i zabrać do kliniki, aby dowiedzieć się więcej o jego stanie zdrowia. Obroża owczarka była pozbawiona numeru kontaktowego czy adresu, ale w ciele zwierzaka był umieszczony chip! Pies miał swojego właściciela.

Kiedy zeskanowano chip, wszystkich zamurowało. Bezpański owczarek zaginął 4 lata wcześniej, ale nie spieszył się, aby wrócić do domu. Jego opiekun był notowany za przemoc, znęcanie się nad zwierzętami i miał zakaz ich posiadania! Było jasne, że owczarek nie może do niego wrócić. Pies został skrzywdzony przez człowieka, dlatego teraz nikomu nie pozwalał się do siebie zbliżyć.

DZISIAJ GRZEJE:1. Właściciel zgotował psu koszmar. Ratownicy wciąż nie mogą uwierzyć, poszukują złoczyńcy
2. Myśleli, że ich pies jest chodzącym ideałem. Wszystko zmieniło się, gdy zobaczyli nagranie z ukrytej kamery
3. Karetka zabrała właściciela do szpitala. Niemożliwe, co zrobił lojalny pies

Schronisko zajęło się owczarkiem. Zaproponowano mu jedzenie, ciepły kącik do spania, badania weterynaryjne, pomoc behawiorystyczną. Cała historia miała miejsce w 2015 roku, gdzie wówczas informowano, że gdy pies przejdzie terapię i nauczy się żyć z ludźmi, trafi do adopcji. Mamy nadzieję, że tak się stało i owczarek znalazł kochający dom.

Zobaczcie materiał wideo, gdzie pokazana jest metamorfoza owczarka. Już w schronisku pies zmienił się o 180 stopni, a to tylko za sprawą kąpieli i odpowiedniej pielęgnacji. Na największe zmiany potrzeba jednak więcej czasu. Mamy nadzieję, że pies nauczył się ufać człowiekowi.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Królowe życia": Izabela Macudzińska spodziewa się nowego członka rodzin. Kobieta podzieliła się radosną informacją
  2. Zrobiła zdjęcie z fleszem, kiedy jej pies nieustannie szczekał. Dojrzała straszny szczegół, przerażające
  3. Dramat rozegrał się w parku. Łzy same cisną się do oczu, kiedy dowiadujemy się, co stało się szczeniakowi
  4. Zaśpiewała anielskim głosem, aż wszyscy zdębieli. Chihuahua najlepszą piosenkarką 2020 roku
  5. Przemyśl. Dramatyczny i poruszający apel właścicielki pitbulli. "Najlepiej jest uśpić i mieć problem z głowy, bo jest nagonka"
  6. Królowa surówek, soczysta i pełna smaku, nie można się od niej oderwać. Nieoceniona porcja witamin na jesień

Następny artykuł