Owczarek niemiecki pływa w stawie
Źródło: Facebook/Ekostraż

Owczarek niemiecki tonął na oczach mieszkańców miasta. Wszyscy wstrzymali oddech

17 Maja 2020

Owczarek niemiecki wpadł do stawu. Suczka zaczęła się topić, ratownicy rzucili się na pomoc, świadkowie zamarli na ten widok.

Do tragicznego zajścia doszło w miejscowości Nadolice Wielkie. Mieszkańcy miasteczka zauważyli coś, co spowodowało, że od razu zadzwonili po lokalną Ekostraż. Gdyby nie ich szybka reakcja doszłoby do tragedii.

Owczarek tonął w stawie, przez godzinę nie dawało się go uratować

Starsza suczka razy owczarek niemiecki wpadła do stawu w Nadolicach Wielkich. Zwierzę przez godzinę pływało przerażone i nie mogło sobie poradzić w wodzie. Próbowało wyjść na ląd, ale bez skutku. W pomoc owczarkowi zaangażowali się mieszkańcy miasteczka, strażacy oraz wolontariusze. Kiedy w końcu suczce udało się dopłynąć do brzegu i ostatkiem sił wyjść na niego z wody, spłoszone zwierzę uciekło.

Całe szczęście udało się je znaleźć, na zbłąkanego, przemoczonego i wychłodzonego psa trafiła pewna rodzina. Od razu zgłosili się z suczką do Ekostraży, gdzie czworonóg trafił pod opiekę weterynaryjną. Okazało się, że najprawdopodobniej nie jest bezdomna. Mimo braku chipa i obroży, sunia była zadbana i odżywiona. Lekarze ocenili również, że w przeszłości się oszczeniła. Wolontariusze zajęli się teraz poszukiwaniami jej właścicieli, czekają na wszelkie informacje, które pomogłyby w ich znalezieniu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kary za znęcanie się nad zwierzętami. Powinni podwyższyć?

2. Kot zniknął z domu i pokonał 2 tysiące kilometrów. Po 5 latach stało się niezwykłe

Suczka znajduje się pod opieką pracowników Ekostraży, nic już jej nie grozi. Psiak został wysuszony, ogrzany, najedzony i napojony. Teraz musi tylko wrócić do swojego domu!

Pamiętajcie - jeżeli widzicie, że zwierzak jest w potrzebie, reagujcie. Zgłoście zdarzenie pod numer 112 albo lokalnym organizacjom pro zwierzęcym.

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna sadził kwiaty w ogrodzie. Podszedł do niego pies i nagle zrobił niebywałą rzecz. Nagranie rozkłada na łopatki
  2. Husky uciekł z domu. Kamery zdradziły powód jego zachowania, właścicielka nie mogła uwierzyć
  3. W warszawskim zoo urodziły się kolejne niezwykłe stworzenia. Możecie wybrać dla nich imię
  4. Tragedia w Goryszewie. Znaleziono amstaffy w zbiorniku wodnym
  5. Konie wróciły na szlak nad Morskie Oko. Słuszna decyzja?
  6. Wyszli wyrzucić śmieci. Kiedy otworzyli klapę, zamarli na widok małego szczeniaka

Źródło: Facebook/Ekostraż

Następny artykuł