ozyrys z przyjacielem
Źródło: instagram.com/osirisandfriends

Smutny, porzucony owczarek nie miał z kim się bawić. Pewnego dnia poznał nietypowego przyjaciela

15 Listopada 2020

Owczarek został porzucony już jako szczeniak. Choć obecnie dorósł, wciąż zmaga się z traumą, jakiej doświadczył. Jego właściciele znaleźli jednak sposób, na zapewnienie mu towarzystwa oraz okazji do nawiązania przyjaźni. Ozyrys pracuje jako psi terapeuta.

Owczarek holenderski nawiązał niesamowitą przyjaźń z niecodziennym towarzyszem. Jego właściciele uratowali kilkutygodniowego szczurka, najprawdopodobniej porzuconego przez matkę. Historie o pięknych relacjach, jakie potrafią połączyć zwierzęta dwóch różnych gatunków, zawsze chwytają nas za serce. Szczególnie gdy futrzaki darzą się tak wielkim zaufaniem.

Kotek urodził się z wydłużoną nogą, jakiej jeszcze nikt nie widział. Właściciele od razu go oddaliKotek urodził się z wydłużoną nogą, jakiej jeszcze nikt nie widział. Właściciele od razu go oddaliCzytaj dalej

Owczarek i szczur stali się nierozłączni

Ozyrys przeszedł kurs licencjonowanego psiego terapeuty. Nie pomagał jednak ludziom, a innym zwierzętom. Obecność życzliwego czworonoga pomagała podnieść inne biedne stworzenia na duchu.

Psy posiadają niezwykłą zdolność nawiązywania relacji z innymi gatunkami. Wiele się słyszy o suczkach, które opiekują się potomstwem porzuconym przez ich matki. Potrafią nawet wykarmić małego lwa lub tygrysa.

Jak widać instynkt opiekuńczy i przyjazne nastawienie nie jest domeną wyłącznie suczek. Ozyrys troszczy się o każdego zwierzaka, który trafia do domu tymczasowego, prowadzonego przez jego właścicieli.

Z Riff Ratem nawiązał jednak unikalną więź. Para szybko stała się nierozłączna. Początkowo ich opiekunowie bali się dopuszczać psa do małego szczura. W końcu jednak zaufali swojemu pupilowi.

Owczarek dokładnie obwąchał drobnego gryzonia, po czym polizał go po głowie. Merdał ogonem w szaleńczym tempie, był zachwycony tym, że w końcu znalazł przyjaciela.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy kot jest zagrożeniem dla kobiet w ciąży? Przyszłe mamy powinny na siebie uważać
2. Stworzył najsłynniejszy fotel w historii PRL. Poznajcie historię niezwykłego Józefa Chierowskiego
3. 14 owczarków niemieckich otoczyło małą dziewczynkę. Ojciec wszystko nagrał

Owczarek żyje ze szczurem w prawdziwej symbiozie

Para zwierząt, która mimo młodego wieku tak wiele przeszła bardzo szybko stała się nierozłączna. Możecie się zastanawiać, jak w praktyce wygląda ich przyjaźń. Właściciele dostarczają na to wielu przykładów.

Prowadzą profil w serwisie Instagram, na którym dokumentują interakcje swojego pupila z innymi zwierzakami, którymi się opiekują. Najwięcej nagrań obrazuje oczywiście zabawy z Riff Ratem.

Ogromny owczarek pozwala małemu szczurkowi dosłownie wchodzić sobie do pyszczka. Gryzoń czyści mu zęby, wybierając przy tym resztki jedzenia. Muszą darzyć się ogromnym zaufaniem.

-Riff Ratt uwielbia lizać wnętrze pyska Ozyrysa. Z pewnością zastanawiacie się, czy nie boimy się, że owczarek zje Riffa. Odpowiedź brzmi: NIE! Ozyrys pomógł nam odchować dziesiątki stworzeń, to najłagodniejszy pies, jakiego wiedzieliśmy - napisała właścicielka psa pod jednym z postów.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Niewidomy pies po operacji pierwszy raz widzi panią. Niesamowita reakcja wzrusza do łezNiewidomy pies po operacji pierwszy raz widzi panią. Niesamowita reakcja wzrusza do łezCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

   1. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
   2. Klamka zapadła, zamykają już dzisiaj. Polskie lotnisko nie ma wyjścia
   3. Mały chłopiec otwiera prezent. W środku jest szczeniaczek, reakcja dziecka bezcenna
   4. Dlaczego kot śpi na człowieku? Ma swoje bardzo ważne powody
   5. Maine coon inny niż myślisz. 5 faktów, których nie powie ci hodowca
   6. Dwa jamniki wkradły się do zagrody lwa. Dziki kot zareagował natychmiast
   7. Microsoft: Koreańscy i rosyjscy hakerzy atakują firmy produkujące szczepionki przeciw COVID-19

źródła: woofwoof.tv

Następny artykuł