owczarek na noszach
Źródło: facebook.com/DIOZpl

Ciągnął ledwo żywego owczarka po asfalcie. Stan psa jest krytyczny, potrzebna pomoc

15 Września 2020

Owczarek niemiecki miał wyjątkowo ciężkie życie ze swoim właścicielem uzależnionym od alkoholu. Gdy został odebrany, zwierzak nie miał nawet siły samodzielnie się poruszać. Stan psa jest krytyczny, a Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt pragnie zrobić wszystko, by go uratować. Trwa zbiórka, dzięki której można pomóc psu wrócić do zdrowia.

Owczarek został odebrany o 2:30 w nocy z Wałbrzycha. To cud, że kiedy DIOZ zareagował, pies był wciąż żywy. Jego właściciel, alkoholik, ciągnął go po asfalcie na kolczatce. Zwierzę nie miało siły samodzielnie się poruszać, a obrażenia od nawierzchni z pewnością nie pomogły mu poczuć się lepiej. Sam koszt nocnej interwencji i koniecznej transfuzji krwi to wydatek rzędu około 5 tysięcy złotych, potrzebna jest każda złotówka.

Golden retriever zachował się jak bohater. Ale właściciel powinien się wstydzić, jest nagranieGolden retriever zachował się jak bohater. Ale właściciel powinien się wstydzić, jest nagranieCzytaj dalej

Owczarek niemiecki ciągnięty po asfalcie

Gdy DIOZ odebrał dwuletniego owczarka właścicielowi, ten był już w stanie krytycznym. Nie miał siły się ruszyć. Jak czytamy, brzuch zwierzaka był bardzo wzdęty, a wypełniała go ogromna ilość krwi. Zabrano go do Lecznicy Weterynaryjnej Erjot w Jeleniej Górze, gdzie natychmiast wykonano badania. Okazało się, że owczarek ma pękniętą śledzionę. Z informacji podanych przez Inspektorat wynika, że około 3 w nocy psiak był już operowany. Pomogła krew z Banku Krwi dla Psów i Kotów we Wrocławiu. Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób śledziona psa pękła. DIOZ nie wyklucza pobicia, nowotworu lub wypadku komunikacyjnego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Golden retriever zachował się jak bohater. Ale właściciel powinien się wstydzić, jest nagranie
2. Ciągnął ciężko chorego owczarka po asfalcie, zwierzę nie przeżyło. Kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być większe?

Zbiórka na pomoc psu

Owczarek z Wałbrzycha potrzebuje teraz pomocy finansowej. Jak pisze Inspektorat, same koszty nocnej interwencji, zwołania zespołu lekarzy, a także transfuzja krwi to już wydatek rzędu około 5 tysięcy złotych, a nie wiadomo, co okaże się po operacji. Z pewnością jednak pies będzie wymagał jeszcze opieki pooperacyjnej, można się więc domyślać, że 5 tysięcy złotych to jedynie początek wydatków. Warto wesprzeć DIOZ w ich działaniach i pomóc uratować niewinne życie. Link do zbiórki znajduje się TUTAJ.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. ZUS łączy siły dla polskich dzieci. Mało kto wie co takiego robi instytucja
  2. Szczeniak urodził się z pięcioma łapkami. Jego wygląd odbiera mowę, jest niezwykły
  3. Ciężko ranny szczeniak leżał na ulicy i błagał o pomoc. Zachowanie jego mamy wywołuje łzy
  4. Nikt oprócz niego nie chciał przygarnąć biednego kota. Pierwszej nocy mężczyzna nie mógł uwierzyć w zachowanie mruczka
  5. Zabrała szczeniaka do schroniska, by pomógł wybrać nowego członka rodziny. Wybór ją zamurował
  6. Tragiczna wiadomość. Tatry w żałobie, nie żyje legenda

źródło: facebook.com/DIOZpl

Następny artykuł