Owczarek zasługuje na medal
Źródło: facebook/tierheim Oelzschau

Malutkie kotki prawie zostały sierotami. Niebywałe, co dla nich zrobił owczarek niemiecki

15 Sierpnia 2020

Owczarek niemiecki stał się nieocenionym wybawicielem. Dzielny pies bez wahania ruszył na pomoc rodzince kociaków, których mama była zbyt chora i wycieńczona, aby odpowiednio zająć się swoimi maluchami. Psiak zrobił coś zaskakującego.

Owczarek niemiecki o imieniu Whisky udowodnił, że odwieczne niesnaski między psami i kotami schodzą na dalszy plan, gdy życie maleńkich zwierzątek jest zagrożone. Różnice międzygatunkowe nie stanowiły żadnej przeszkody w tym by pies przejął opiekę rodzicielską nad głodnym kociakiem na czas rekonwalescencji ich chorej mamy. Wzruszającą historią podzielili się pracownicy niemieckiej fundacji na rzecz pomocy zwierzętom.

Czy można spać z psem w łóżku? Właściciele zwierzaków nie ucieszą się z tych słówCzy można spać z psem w łóżku? Właściciele zwierzaków nie ucieszą się z tych słówCzytaj dalej

Owczarek niemiecki wszedł w rolę kociego taty

Na początku lipca 2020 roku dwa kotki w ciężkim stanie zostały znalezione na poboczu w Niemczech. Świeżo upieczona mama o imieniu Luna wyglądała i czuła się fatalnie. Doskwierał jej głód i wyczerpanie, dlatego nie mogła karmić swojego synka - Urmela. Kotka nie potrafiła poświęcić się opiece nad swoim dzieckiem, Urmel miał oczy całkowicie pokryte ropą. Pracownicy Tierheim Oelzschau niezwłocznie przetransportowali chore zwierzęta do najbliższej kliniki, gdzie lekarz weterynarii zdiagnozował, że życie Luny wisi na włosku. Kotka musiała przejść długą terapię, aby wrócić do pełni sił, lecz wszyscy pracownicy obawiali się, że mały Urmel będzie bardzo przeżywał rozłąkę ze swoją mamą.

DZISIAJ GRZEJE:1. Właściciel pochował swojego pupila. Następnego dnia wydarzył się prawdziwy cud
2. Ukryta kamera zarejestrowała, co kot robi w nocy. Jego właściciel nie mógł uwierzyć

W porę na horyzoncie pojawił się doświadczony zastępczy rodzic, który był gotowy przejąć opiekę nad małym kociakiem na czas rekonwalescencji kotki. Bohaterem okazał się być owczarek niemiecki! To nie pierwszy raz, kiedy lokatorami Whisky'ego stały się koty. Od czasu do czasu w klinice pojawiają się inne kotki, które potrzebują profesjonalnego opiekuna. Owczarek został tymczasowym kocim tatą i z przyjemnością poświęcał Urmelowi mnóstwo uwagi i czasu na zabawę. W oka mgnieniu Luna wróciła do zdrowia i z wdzięcznością odzyskała pełnię praw rodzicielskich do swojego biologicznego synka. Whisky należą się wielkie brawa za znakomite wywiązanie się z tak skomplikowanej i miejscami trudnej odpowiedzialności, jaką jest rodzicielstwo.

ZOBACZ NAGRANIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przygnębiające odkrycie TVN. Uwielbiana gwiazda żyje w tragicznych warunkach z 70 psami, szczury chodzą wszędzie
  2. Przygarnął 100-latkę, którą krewni wyrzucili z mieszkania. Wielkoduszny gest taksówkarza
  3. Puścili buldogom film z dreszczykiem. Kto by przewidział, że zareagują w taki sposób
  4. Znalazł świetny sposób na wybrednego psa. Każdy właściciel powinien spróbować tej sztuczki
  5. Zostawił owczarka niemieckiego w hotelu dla psów. 2 tygodnie później wydarzyła się okropna rzecz
  6. Będą wielkie zmiany w Polsce. Jest ostrzeżenie dla turystów

Źródło: wamiz.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł