strażnik niesie psa
Źródło: facebook.com/Lexie Daniel

Strażnik parku wziął wyczerpanego owczarka na barki. Pomógł mu w upalny dzień, gdy pies nie miał siły

15 Lipca 2020

Owczarek towarzyszył swojemu właścicielowi w trakcie górskiej przechadzki. Upalny letni dzień mocno dawał się we znaki wszystkim uczestnikom wycieczki, w tym psu o długiej, gęstej sierści. W pewnym momencie pies położył się dysząc ciężko. Nie mógł kontynuować wspinaczki, był zbyt zmęczony nawet, by zejść ze szlaku. Na szczęście na miejscu pojawił się ktoś, kto mógł wybawić zwierzaka z opresji.

Owczarki niemieckie uchodzą za wytrzymałe psy, lubujące się w długich spacerach i przystosowane do wzmożonego wysiłku. Mimo to, zabierając pupila na górską przechadzkę musimy pamiętać o tym, że czworonogi gorzej radzą sobie z gorącą temperaturą niż ludzi. Zwierzęta pocą się jedynie poprzez opuszki łap oraz język. Pokrywa ja warstwa gęstego, ciepłego futra. Jeśli na dodatek ubarwione są na czarno, lub w ciemnych kolorach, mogą mocno nagrzewać się od słońca. Planując trasę powinniśmy pamiętać o komforcie termicznym futrzaka.

Nagrano reakcję kota na jego pierwsze lody. Mina mruczka mówi wszystkoNagrano reakcję kota na jego pierwsze lody. Mina mruczka mówi wszystkoCzytaj dalej

Owczarek nie był w stanie iść dalej

W tym wypadku jednak temperatura rosła z każdą godziną. W pewnym momencie stała się nie do wytrzymania. Mimo, że zarówno właściciel jak i mijający tę dwójkę turyści robili wszystko by pomóc psiakowi, ten był zbyt wycieńczony by wstać. Spacerowicze podzieli się z nim nawet własnymi zapasami wody, oraz próbowali zasłonić go od słońca. Jednak mogłoby minąć wiele godzin nim wróciłby on do formy. Zachodziło też ryzyko udaru cieplnego, który może doprowadzić nawet do śmierci zwierzęcia. Widząc psa w potrzebie, z pomocą przyszedł im strażnik parku. Po rozpoznaniu sytuacji, bez wahania wziął go na ramiona i zaczął znosić go ze szlaku. Stanowi to spory wyczyn, owczarki to duże psy, które potrafią ważyć ponad 40 kilogramów. Właściciel psa, który także odczuwał skutki pogody i trudów wspinaczki nie byłby w stanie zarzucić sobie go na ramiona i ponieść go przez kilka kilometrów wiodącej w dół ścieżki, tak jak zrobił to strażnik.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Na kochający dom czekał 2461 dni. Wzruszająca adopcja psa ze schroniska
2.Nie porzucaj, zabierz ze sobą. Wakacje ze zwierzętami mogą być jeszcze piękniejsze

Psu nic się nie stało

Podczas długiego zejścia, strażnik kilkakrotnie odstawiał owczarka na ziemię, by upewnić się, że wszystko z nim w porządku. Dłuższą przerwę zrobił dopiero przy górskim strumieniu, gdzie dał mu się napić i polewał go chłodną wodą. Całe zdarzenie uwieczniła i opisała inna spacerowiczka. Lexi Daniels obszerną relację z akcji ratunkowej zamieściła w serwisie Facebook. Kilka tygodni później zamieściła kolejny wpis, w którym podkreślała, że pies ma się dobrze i zawdzięcza swoje życie bohaterstwu strażnika.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zdjęcie podzieliło internautów. Kot idzie w górę czy w dół?
  2. Policjanci przygotowali posiłek dla pięciorga dzieci, których matka została zabrana do szpitala
  3. Wreszcie ustalili, kto otrzyma bon turystyczny. Sejmowa komisja rozpatrzyła poprawki Senatu
  4. Wskoczył do wody, aby ratować ważącego 180-kilogramów niedźwiedzia. Wszystko się nagrało
  5. Kobieta próbowała ugryźć ośmiornicę. Zwierzę przeszło do kontrataku
  6. Malutki szczeniak podbiegł do doga niemieckiego. Reakcja została nagrana
  7. 6-latek został zaatakowany, turyści walczyli o jego życie. Tragedia na wakacjach za granicą

Źródło: theanimalclub.net

Następny artykuł