Ranny owczarek leży na kocu
Źródło: screen shot/Youtube/Inside Edition

Owczarek rzucił się na włamywaczy, aby ratować 16-letniego chłopca. Chwilę później wydarzyła się okropna rzecz

15 Czerwca 2020

Owczarek niemiecki o imieniu Rex został brutalnie zaatakowany kiedy chciał uchronić swojego młodziutkiego właściciela. Pies rzucił się na ratunek szesnastolatkowi w momencie, kiedy usłyszał dochodzące z parteru domu niepokojące odgłosy tłuczonego szkła. Pies nie zwlekał ani chwili - od razu ruszył na pomoc. Niestety jego odwaga i poświęcenie kosztowały go straszną cenę.

Do tragicznych zdarzeń doszło w lutym 2018 roku, w miejscowości Des Moines, w stanie Waszyngton. Do domu, w którym mieszkała rodzina szesnastoletniego Javiera włamali się złodzieje. Kiedy przestępcy zaczęli przetrzebiać mieszkanie siejąc spustoszenie, chłopiec wraz z Rexem, swoim ukochanym owczarkiem niemieckim, schowali się w szafie. Jednak zaniepokojony tym, co się dzieje pies nie mógł siedzieć bezczynnie. Postanowił uratować Javiera.

Owczarek bronił 16-latka przed włamywaczami, ledwo uszedł z życiem

Kiedy Rex zbiegł na parter domu, włamywacze już zdążyli wyrządzić wiele szkód. Pies próbował ich przegonić, jednak złodzieje zaatakowali zwierzę. Rex został bardzo dotkliwie pobity. Zakrwawiony, cierpiący psiak wrócił do Javiera sprawdzić, czy u chłopca wszystko w porządku i czy jest bezpieczny. Następnie ponownie zbiegł do bezdusznych przestępców. Szybko okazało się, że napaść nie była koniec koszmaru. Włamywacze na widok psa, zaczęli strzelać do owczarka. Rex został postrzelony w nogi i w szyję.

Doprowadzili do krzywdy lub śmierci zwierząt. Policja publikuje wizerunki poszukiwanych osób. Rozpoznajesz kogoś?Doprowadzili do krzywdy lub śmierci zwierząt. Policja publikuje wizerunki poszukiwanych osób. Rozpoznajesz kogoś?Czytaj dalej

Rex opadł z sił i ledwo wrócił do schowanego w szafie chłopaka. Dopiero policyjne syreny przestraszyły włamywaczy i sprawcy napaści uciekli z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze musieli być w szoku, kiedy po wejściu do domu ich oczom ukazał się zakrwawiony, wykończony owczarek, a w szafie był schowany szesnastoletni chłopiec.

Pies został od razu przewieziony do kliniki weterynaryjnej w Renton, gdzie weterynarze od razu zajęli się walką o jego życie. Niestety, okazało się, że koszty leczenia owczarka były bardzo wysokie - szybko została zorganizowana zbiórka na rzecz rannego, umierającego psiaka. Całe szczęście nie zabrakło ludzi dobrej woli i udało się uzbierać potrzebną sumę.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Na zdjęciu ukrywa się kot. 85% internautów nie wierzy, że naprawdę tak jest
2. Warszawa. Zamknął psa w aucie, które stało w nasłonecznionym miejscu. Stan zwierzaka pogarszał się z każdą minutą

Cała historia znalazła szczęśliwe zakończenie - Rex wyzdrowiał i wrócił do formy. To, co zdarzyło się tamtego dnia na zawsze pozostanie w pamięci młodego Javiera - zawdzięcza życie owczarkowi niemieckiemu, którego poświęcenie i miłość nie miały granic.

ZOBACZ ZDJĘCIE I FILM:

Rexa i Javiera łączy niesamowita więźRexa i Javiera łączy niesamowita więź
screen shot/Youtube/Inside Edition

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak myślicie, jak ma na imię dostojny kot?
  2. Husky miał iść spać, kiedy usłyszał swoją ulubioną piosenkę. Nagranie rozkłada na łopatki
  3. Małżeństwo chciało uśpić zdrową suczkę. Kiedy lekarz usłyszał prawdziwy powód, podjął decyzję
  4. Zdrowy pies umarł po codziennym spacerze. Wszyscy właściciele muszą uważać
  5. 4 szczeniaki zostały zamknięte w aucie. Zwierzaki nie miały powietrza, miski wody, bardzo cierpiały
  6. Słynna zagadka z małym chihuahua i ciastkiem. Możesz być bardzo zdziwiony, szukając rozwiązania

Źródło: wamiz.pl

Następny artykuł