owczarek niemiecki
Źródło: pixabay.com/keytArt

Zostawił owczarka niemieckiego w hotelu dla psów. 2 tygodnie później wydarzyła się okropna rzecz

13 Sierpnia 2020

Owczarek został pozostawiony przez swojego właściciela w psim hotelu. Mężczyzna stwierdził, że jedzie na dwutygodniową konferencję, po której zabierze psa z powrotem do domu. To standardowa praktyka w takich miejscach. Pies otrzymuje fachową opiekę, często połączoną z treningiem i różnymi aktywnościami psychofizycznymi, które mają pomóc mu zapomnieć o tęsknocie za właścicielem.

Owczarek po upływie dwóch tygodni miał zostać odebrany przez swojego pana. Po upływie wyznaczonego terminu, nikt nie zjawił się po odbiór czworonoga. Obsługa psiego hotelu była zaniepokojona tym faktem. Zdarzało się jednak czasem, że czyjś pobyt ulegał nieoczekiwanemu przedłużeniu. Czasem dochodziło także do sytuacji, w których właściciel, na przykład uległ wypadkowi drogowemu. Biedny czworonóg wciąż czekał na powrót swojego pana w placówce, znajdował się pod opieką jej personelu i był bezpieczny, jednak wciąż był bardzo przywiązany do mężczyzny.

Opiekunka wróciła z wakacji, nigdzie nie było jej husky'ego. Porażające, co zrobił weterynarz pod jej nieobecnośćOpiekunka wróciła z wakacji, nigdzie nie było jej husky'ego. Porażające, co zrobił weterynarz pod jej nieobecnośćCzytaj dalej

Owczarek długo czekał na powrót pana

Personel placówki podejmował regularne próby kontaktu z właścicielem owczarka o imieniu Ulf. Mężczyzna jednak odpowiadał wymijająco, czasem obiecywał przyjechać po swoje zwierzę po czym przekładał datę wizyty w nieskończoność. Właściciel hotelu w końcu stracił cierpliwość. Opiekun psa wciąż nie odbierał telefonu. W końcu wyłączył swój numer. Karl Pütz, zarządzający psim pensjonatem zdał sobie sprawę, że prawdopodobnie więcej nie zobaczy właściciela przebywającego na terenie jego placówki czworonoga. Dwa miesiące po tym, jak owczarek do nich trafił, mężczyzna zgłosił porzucenie psa policji, po czym przekazał go lokalnemu schronisku. Policjanci zbadali sprawę, jednak nie stwierdzili żadnych znamion przestępstwa.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mike Tyson przyjął wyzwanie na spotkanie z rekinami. Pojedynek nagrały kamery
2. Pies „ratujący” swoją właścicielkę. Najlepsze, co dziś zobaczysz, dobry humor gwarantowany do końca dnia

Właściciela owczarka oskarżono o oszustwo

Mundurowi uznali, że pies nie został poszkodowany w wyniku zachowania jego byłego pana. W końcu, zwierzę cały czas miało adekwatną opiekę i nie było zaniedbywane. Prawnie nie doszło nawet do porzucenia, wszystkie procedury zostały wykonane bez naruszenia prawa. Mężczyzna zlecił najpierw opiekę nad psem hotelowi, później owczarek trafił do schroniska. Nie pozostawał więc nawet przez chwile bez opieki, co jest najważniejszym prawnym kryterium porzucenia zwierzęcia. Nie ma też mowy o znęcaniu się nad nim, przebywał w końcu w dobrych warunkach. Pozostała jedynie sprawa wniesienia opłaty za pobyt psa w hotelu. Mężczyzna był winny jego właścicielowi 700 euro. Czyn popełniony przez niego może więc być jedynie rozpatrywany jako oszustwo. W tym wypadku jednak spraw toczy się z oskarżenia prywatnego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Liczba psów, jaką widzisz, zdradza o Tobie wszystko. Ilu się doliczyliście?
  2. Wyrzucili noworodka na śmietnik, bo ich rozczarował. Nawet go nie nazwali. Dziecko znalazł i uratował sprzątacz
  3. Owczarek niemiecki błąkał się przy jeziorze. Nie mieści się w głowie, co właściciele myśleli
  4. Kot poważnie ucierpiał w wypadku. Niesamowite, co stało się potem z rannym mruczkiem
  5. Nagrali pierwsze spotkanie husky z noworodkiem. Nie spodziewali się
  6. Będą wielkie zmiany w Polsce. Jest ostrzeżenie dla turystów

Źródło: wamiz.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł