Owczarek
Źródło: unsplash/ Sara Kurfeß

Zamknął owczarka w walizce i wyszedł z domu. Nikt nie mógł przewidzieć, co stanie się później

10 Listopada 2020

Owczarek australijski ważący blisko 50 kilogramów nie rozumiał, dlaczego jego właściciel wkłada go do walizki. Mężczyzna zamknął pupila w bagażu, po czym wyniósł go z mieszkania. Kiedy ponownie otworzył torbę, wszystko stało się jasne. Historia owczarka i jego właściciela doprowadza do łez.

Owczarek australijski to średnich rozmiarów pupil, który obecnie jest powszechnie wykorzystywany do roli towarzysza. Rasa ta odnajduje się świetnie w psich sportach, dlatego bardzo często można zobaczyć jej przedstawicieli nra różnego rodzaju pokazach i konkursach agility. Owczarek australijski to bardzo aktywne i energiczne zwierzę, które potrzebuje dużej ilości ruchu i aktywności na świeżym powietrzu. Jest inteligentny, ale w niedoświadczonych rękach może sprawiać sporo problemów.

Bezdomny mężczyzna spędził noc pod drzwiami schroniska. Kiedy zdradził pracownikom powód, serca zabiły im mocniejBezdomny mężczyzna spędził noc pod drzwiami schroniska. Kiedy zdradził pracownikom powód, serca zabiły im mocniejCzytaj dalej

Zamknął owczarka w walizce i zabrał ze sobą

Pewnego dnia na popularnym portalu dyskusyjnym Reddit jeden z użytkowników opowiedział historię, która spowodowała u czytających strumienie łez. Mężczyzna o imieniu Ben opowiedział, że razem ze swoją żoną opiekowali się psiakiem rasy owczarek australijski. Jednakże pewien nieoczekiwany wypadek sprawił, że musiał posunąć się do ostateczności.

Mężczyzna opisał dramatyczny incydent, jaki dotknął jego rodzinę. Benowi nigdy nie przyszłoby przez myśl, że jego żona Alice ciężko zachoruje. Kobieta trafiła do szpitala w krytycznym stanie, a lekarze nie dawali jej praktycznie żadnych szans na przeżycie. Przekazali smutne wieści, że jej dni są policzone i niestety wkrótce umrze.

Początkowo Ben był dobrej myśli. Wierzył, że Alice udowodni wszystkim, że jej czas jeszcze nie nadszedł i wyjdzie z choroby. Czas jednak mijał nieubłaganie, a jej stan cały czas się pogarszał. Zrozpaczony mąż nie potrafił się pogodzić z tragedią, jaka w każdej chwili mogła nadejść, dlatego każdego dnia siedział w fotelu przy jej łóżku i modlił się, żeby Bóg nie odebrał mu jego ukochanej.

Czworonożny towarzysz rodziny zostawał w tym czasie sam w domu. Owczarek został zaadoptowany jeszcze przed ślubem pary, dlatego bardzo tęsknił za swoimi właścicielami, a w szczególności za panią, której nie widział od czasu wypadku. Nie zdawał sobie sprawy z tego, że wkrótce może jej już nigdy nie zobaczyć.

Rokowania nie pozostawiały wątpliwości – moja żona umierała. Nie mogła jeść i pić, a ból uśmierzały silne środki przeciwbólowe. Mogła jednak mówić i podczas jednej z rozmów poprosiła mnie, abym przyprowadził do szpitala jej psa, z którym chciała się pożegnać - napisał mąż na forum.

DZISIAJ GRZEJE:1. Zostawiła szczeniaka sam na sam z nową opiekunką do zwierząt. Kiedy obejrzała nagranie z monitoringu, serce podeszło jej do gardła
2. Od stycznia nowa opłata dla 38 milionów Polaków. Nadchodzi fala niezadowolenia
3. Dla żartu pochwaliła się dziwacznymi zdjęciami z porodu. Internauci są zniesmaczeni, "powinnaś iść się leczyć"

Sekretna misja

Alice była już blisko śmierci. Przez większość czasu była nieprzytomna, a Ben mógł tylko siedzieć przy niej, trzymając ją za rękę i płacząc z bezsilności. Kiedy myślał, że nie jest w stanie zrobić dla niej już nic więcej, przypomniał sobie o ich ostatniej obietnicy.

Ostatnim życzeniem żony Bena była możliwość pożegnania się z ich psem. Nie chciała przecież, żeby pomyślał sobie, że go porzuciła. Małżeństwo prosiło lekarzy o zgodę na przyprowadzenie czworonoga do szpitala, lecz usłyszeli odmowę ze względu na zasady bezpieczeństwa i higieny. Mężczyzna postanowił znaleźć inny sposób na to, aby owczarek znalazł się przy łóżku umierającej pani.

Po powrocie do domu wsadził 50-kilogramowego psa do walizki i szczęśliwie udało mu się przenieść go do pokoju chorej, nie wywołując większych podejrzeć. Kiedy ktoś go pytał, co znajduje się w środku tak dużej torby, odpowiadał, że najpotrzebniejsze przedmioty, które przyniosą żonie otuchę w ostatnich chwilach.

Reakcja psa była nie z tej ziemi. Czworonóg dosłownie zwariował ze szczęścia na widok najdroższej właścicielki, choć podświadomie wyczuwał, że dolega jej poważna choroba.

Gdy weszliśmy do środka, moja żona była pogrążona we śnie. Otworzyłem walizkę, a nasz pies wskoczył na jej łóżko i delikatnie położył głowę na jej piersi. Spoglądał jej w oczy i cierpliwie czekał, aż jego pani się obudzi. Po 20 minutach żona ocknęła się i jęknęła z bólu - wspomina Ben.

W tym momencie do pokoju zajrzała pielęgniarka. Chociaż wiedziała, że łamie zasady, postanowiła zachować się honorowo. Dała im jeszcze kilka minut i pilnowała, żeby nikt nie przeszkodził w tym wzruszającym pożegnaniu. Kilka minut szybko przeciągnęło się do godziny. Przez cały ten czas Alice nie przestawała się uśmiechać, przytulając do siebie owczarka.

Autor wpisu zakończył swoją historię, żartobliwie komentując, że teraz jego pies nie może się powstrzymać i ciągle wskakuje do walizki. Najwyraźniej wciąż żywi nadzieję, że w ten sposób spotka się ponownie ze swoją panią. Niestety odtąd Ben nie musi już nosić zwierzaka w bagażu. Zwykle zabiera go na długie spacery na cmentarz, gdzie wspólnie przesiadują przy grobie Alice i dziękują jej za wspólnie spędzony czas.

Skuli kundelka łańcuchem i zostawili przy beczce z trucizną. Powód jest oburzający, w głowie się nie mieściSkuli kundelka łańcuchem i zostawili przy beczce z trucizną. Powód jest oburzający, w głowie się nie mieściCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies zdenerwował się, gdy jego pani wyszła z domu. Z pomocą przyszedł mu przyjaciel kot
  2. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  3. Nagrał, co husky robią w nocy w łóżku. Odkrył powód, dlaczego się nie wysypia
  4. Lockdown a spacer z psem? Jak wyprowadzać zwierzęta na spacer?
  5. Bezdomny mężczyzna spędził noc pod drzwiami schroniska. Kiedy zdradził pracownikom powód, serca zabiły im mocniej
  6. Przełomowy dokument UE. Realne wsparcie otrzymają tysiące Polaków
  7. Syrop z cebuli z 2 składników robi się w 2 minuty. Domowy prastary przepis na odporność

źródła: podaj.to

Następny artykuł