owczarek na komendzie
Źródło: policja.pl

Owczarek niemiecki błąkał się przy jeziorze. Nie mieści się w głowie, co właściciele myśleli

10 Sierpnia 2020

Owczarka niemieckiego błąkał się samotnie przy brzegu jeziora. Pies nie wiedział, w którą stronę na pójść. Widać, że potrzebował pomocy. Policjanci nie byli obojętni na los zwierzaka i od razu zdecydowali się mu pomóc. Kiedy spojrzeli na jego szyję, myśleli, że będzie to sporo prostsze.

Owczarek był zdezorientowany. Błąkał się nad brzegiem Jeziora Białego szukając swoich właścicieli. Policjanci od razu zajęli się zwierzakiem, nie mogli pozostawić go w potrzebie. Kiedy złapali psiaka, zobaczyli, że ma on obrożę, jednak w środku żadnego numeru telefonu czy adresu. Mundurowi sprawdzili rejestr zaginionych pupili, jednak nikt nie zgłaszał zaginięcia psiaka... Postanowili umieścić jego zdjęcia w sieci. Całe szczęście, zadziałało!

Nagrali pierwsze spotkanie husky z noworodkiem. Nie spodziewali sięNagrali pierwsze spotkanie husky z noworodkiem. Nie spodziewali sięCzytaj dalej

Owczarek spędził noc na komendzie

Policjanci nakarmili i napoili zwierzaka oraz przewieźli na komendę. Zdecydowali się poszukać jego właścicieli za pośrednictwem mediów społecznościowych. Pomysł okazał się strzałem w 10-tkę! Rano po zwierzaka telefonicznie zgłosili się jego właściciele.Gdy policjanci usłyszeli tłumaczenia opiekunów owczarka byli w szoku.

- Do poszukiwań właściciela włączono lokalne portale i media społecznościowe. Tak informacja dotarła do właścicieli psa, którzy rano skontaktowali się z dyżurnym włodawskiej komendy. Z relacji wynikało, że pies uciekł im z domu w gm. Włodawa – mieli nadzieję że po jakimś czasie sam wróci. Dziś wyjechali poza powiat włodawski i dopiero po powrocie zobowiązali się do zabrania zwierzęcia - relacjonują poszukiwania właścicieli mundurowi.

Niestety, rodzina czworonoga nie podjęła żadnych działań mających na celu odszukanie zwierzaka. Co więcej wyjechali z domu, licząc, że pies magicznie pojawi się pod ich bramą. To smutne, bo psiak mógł nawet nigdy nie wrócić do domu. Widać, że właściciele niespecjalnie się tym przejmowali...

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mike Tyson przyjął wyzwanie na spotkanie z rekinami. Pojedynek nagrały kamery
2. Owczarek niemiecki i dziecko. Właściciele tej rasy nagrali, jak ich psy opiekują się dziećmi. Przepiękne

Sprawa owczarka skutkuje apelem policji

Doświadczenia zdobyte podczas interwencji związanej ze zgubionym psem skłoniły policjantów do wystosowania apelu do właścicieli futrzaków. Mundurowi proszą między innymi o przypinanie kartek z adresem do obroży psa. Bardzo ułatwia to ich prace i zwiększa szanse na powrót pupila do domu.

- Policjanci przypominają, że niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt jest wykroczeniem. Apelujemy również o umieszczanie na psich obrożach adresówek, które w przypadku zaginięcia zwierzęcia umożliwią szybkie dotarcie do właścicieli, a psom oszczędzi to stresu związanego z rozłąką z właścicielami - czytamy na portalu policja.pl

Na szczęście owczarek wrócił do domu, miejmy nadzieję, że jego właściciele wyciągną prawidłowe wniosku z tej sytuacji.

Zbiórka na karmę dla zwierząt z Radys, każdy grosz się liczy! Kliknij TUTAJ, aby pomóc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies przyniósł porzuconego szczeniaka. W końcu dowiedzieli się, jakim jest zwierzęciem i zamarli z wrażenia
  2. Koniec z bardzo nieprzyjemną procedurą medyczną. Wspaniała wiadomość ze świata nauki. Wielka zasługa małej kapsułki
  3. Owczarek niemiecki błąkał się przy jeziorze. Nie mieści się w głowie, co właściciele myśleli
  4. Kot poważnie ucierpiał w wypadku. Niesamowite, co stało się potem z rannym mruczkiem
  5. Nagrali pierwsze spotkanie husky z noworodkiem. Nie spodziewali się
  6. Obostrzenia po powrocie z wakacji? Rzecznik MZ zabiera głos

Źrdóło: policja.pl

Następny artykuł