owczarek niemiecki
Źródło: pixabay.com/Capri23auto

Mieszkanie stanęło w ogniu. Owczarek niemiecki ostrzegł opiekuna, sam zapłacił najwyższą cenę

7 Września 2020

Owczarki niemieckie to czujne i inteligentne zwierzęta, które mocno przywiązują się do swoich opiekunów. Gdy pies poczuł zagrożenie zależało mu jedynie na bezpieczeństwie swojego właściciela. Był gotowy oddać własne życie za mężczyznę, z którym spędzał każdy dzień. Gdy tylko w mieszkaniu pojawił się dym, pies zaczął szczekać, by ostrzec swojego pana.

Owczarka niestety nie udało się uratować. Poświęcił swoje życie za szansę na ratunek dla swojego pana. Do zdarzenia doszło w zachodnich Niemczech. W miasteczku Freudenberg wybuchł tragiczny w skutkach pożar. Mężczyzna musiał ratować się skacząc przez okno z dużej wysokości. Gdy się obudził, płomienie obejmowały już korytarz. Nie mógł wyjść przez drzwi. Musiał podjąć decyzję w kilka sekund. 44-latek odniósł poważne obrażenia, na dodatek zatruł się dymem. Tej niewyobrażalnej tragedii można było uniknąć. Niestety, doszło do niego przez nieuwagę mężczyzny.

Myśleli, że zaadoptowali mikroświnkę. Nie wiedzieli, że ich życie zmieni się na zawszeMyśleli, że zaadoptowali mikroświnkę. Nie wiedzieli, że ich życie zmieni się na zawszeCzytaj dalej

Owczarek ostrzegł swojego pana

Pies, czując zapach dymu zaczął głośno szczekać. Wiele zwierząt tej rasy służy w policji, straży oraz pogotowiu ratunkowym. Cenione są za posłuszeństwo, wytrwałość, odwagę oraz inteligencję. Uwielbiają wyzwania, szkolenie do pracy nie jest przez nie postrzegane jako uciążliwa konieczność. Nauka nowych umiejętności przychodzi im z ogromną łatwością. Rozmiary oraz siła i zręczność sprawiają, że owczarki niemieckie świetnie radzą sobie między innymi z wyciąganiem spod gruzów ofiar katastrof. Większość z nich przez cały okres swojej służby pracuje z jednym opiekunem, do którego mocno się przywiązują. Cechy, które czynią z niego świetnego ratownika, sprawiają, że jest również idealnym towarzyszem rodziny. Lojalny wobec opiekunów i niesprawiający problemów wilczur to wymarzony przyjaciel. Odpowiednio wychowywany i socjalizowany nie będzie miał żadnych problemów z innymi zwierzętami i dziećmi.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wstrząsające wideo z polskiej wsi. 10-latki robiły okropne rzeczy kotu, wszystko nagrały
2. Policja pilnie poszukuje kobiety ze zdjęcia. Oszukała starszą panią na niebagatelną kwotę pieniędzy
3. Chihuahua nie chce się podzielić smakołykiem z drugim psem. Reakcja olbrzyma rozbraja

Dzielnego owczarka nie udało się uratować

Płomienie, które na początku objęły kuchnię, szybko rozprzestrzeniały się na całe mieszkanie. Mężczyzna zapomniał o wyłączeniu kuchenki po skończonym gotowaniu. Drewniane meble oraz olej używany do gotowania sprawiły, że w błyskawicznym tempie ogień objął całą ścianę. Mężczyzna nie miał czasu na reakcję. Gdyby zawahał się na choćby minutę, mogło dojść do jeszcze większej tragedii. Na miejscu nie zdążyły się nawet zjawić zastępy straży pożarnej. 44-latek zdecydował się wyskoczyć przez okno, gdyby pozostał w mieszkaniu czekałaby go śmierć. Upadek z wysokości kilku pięter skończył się dla niego licznymi obrażeniami. Niestety, pies pozostał w mieszkaniu i zginął w pożarze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pani Jadwiga pracuje na poczcie od 18. roku życia. Teraz otrzymała od mieszkańców nowy rower
  2. Trwa ogromna akcja na południu Polski. Zablokowany ruch, mnóstwo policji, wszystko przeszukują
  3. Niebo dla fanów golden retrieverów. Największy piknik dla miłośników rasy jest najszczęśliwszym miejscem na świecie
  4. Mężczyzna chciał sprawdzić swojego psa, zaczął płakać. Reakcja golden retrievera topi serca
  5. Myśleli, że zaadoptowali mikroświnkę. Nie wiedzieli, że ich życie zmieni się na zawsze
  6. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja

źródło: interia.pl

Następny artykuł