owczarek śmierć
Źródło: pixabay/onefox

Owczarek ostatkiem sił trzymał się na powierzchni wody. Ktoś przywiązał do niego głaz

7 Lipca 2020

Owczarek zauważony został przez osoby wyprowadzające psy przy brzegu rzeki Trent w Nottinghamshire. Spacerowicze wskoczyli do rzeki i wyciągnęli psa, po czym wezwali policję. Zdaniem jednego z przybyłych na miejsce funkcjonariuszy to jeden z najgorszych przypadków okrucieństwa wobec zwierząt, jaki widział.

Owczarek belgijski wyciągnięty z wody był wyczerpany. Nie wiadomo jak długo walczył z ciężarem przywiązanego do jego smyczy worka, w którym znajdował się wielki głaz. Nikt nie miał wątpliwości, że ktoś próbował się pozbyć psa, próbując utopić go w rzece. Gdyby nie odwaga przypadkowych osób historia skończyłaby się tragicznie. Policja wszczęła postępowanie mające wyjaśnić okoliczności zdarzenia i odszukać sprawcę.

Bezdomny pies był na skraju śmierci. Podszedł do młodej pary, ich reakcja porusza do głębiBezdomny pies był na skraju śmierci. Podszedł do młodej pary, ich reakcja porusza do głębiCzytaj dalej

Owczarek przeżył poważną traumę

Policji udało się ustalić, że pies wabi się Bella. Poza imieniem z mikroczipa znajdującego się pod skórą zwierzęcia, policjanci odczytali dane jego ostatnich zarejestrowanych właścicieli, którzy zostali zatrzymani przez policję. Wpis pochodzi jednak z 2010 roku. Od tej pory pies mógł trafić w inne ręce, zaginąć, lub zostać porwanym, więc podejrzanym nie zostały postawione jeszcze żadne zarzuty.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bezdomny pies był na skraju śmierci. Podszedł do młodej pary, ich reakcja porusza do głębi

2. Myślał, że włamuje się do pustego domu. W środku czaił pies, nikt nie mógł przewidzieć reakcji zwierzaka

- Sprawy o znęcanie się nad zwierzętami potrafią być bardzo skomplikowane, bardzo ważne jest to, żebyśmy nie działali pochopnie, dopóki nie poznamy wszystkich okoliczności sprawy, by mieć pewność, że podejmiemy adekwatne działania wobec osób odpowiedzialnych za to zdarzenie, i doprowadzimy winnych przed obliczę sprawiedliwości - czytamy w komunikacie, który ukazał się na Facebooku Policji w Nottinghamshire.

Pies przebywa w klinice weterynaryjnej

Znad brzegu rzeki owczarek od razu został przewieziony na leczenie weterynaryjne. Na miejscu okazało się, że pies jest wycieńczony i podejrzewano, że mogło dojść do niedotlenienia w wyniku podtopienia. Na szyi miał rany od ciągnącej go w toń smyczy. Na szczęście weterynarzom udało się ustabilizować stan Belli. Już następnego dnia po zdarzeniu jadła samodzielnie.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Owczarek niemiecki cały czas wygląda jak słodki szczeniaczek. Jego zdjęcia sprawiają, że można się rozpłynąć
  2. Beagle po 6 latach odnalazł swoją rodzinę. Scena spotkania psa z bliskimi wzruszy każdego
  3. Bezdomny pies był na skraju śmierci. Podszedł do młodej pary, ich reakcja porusza do głębi
  4. Ilona z "Rolnik szuka żony" ze stadem koni. Nie każdy wie, ile zwierząt jest na zdjęciu
  5. Z psiego koszmaru do lepszego życia. 7 czworonogów z Radys trafiło już do schroniska w Bydgoszczy
  6. Światowy Dzień Pocałunku. Mężczyzna skradł buziaka psu rasy husky, urocze wideo

Źródło: bbc.com

Następny artykuł