owczarek
Źródło: policja.pl

Brawurowa akcja owczarka. Ruszył na poszukiwania starszej osoby, policjanci nie mogli uwierzyć, jak szybko ją odnalazł

4 Listopada 2020

Owczarek został poproszony o pomoc w poszukiwaniu 88-latki. Kobieta wyszła po południu z domu, rodzina nie miała z nią kontaktu przez wiele godzin. Mundurowi szukali jej wszędzie, jednak wiedzieli, że bez pomocy psa się nie obędzie. Zatrudnili Lonara, który świetnie sprawdza się przy tego typu akcjach.

Policjanci informują o brawurowej akcji owczarka Lonara, który pełni u nich służbę. Pies odnalazł 88-latkę, z którą rodzina nie mogła się skontaktować. Zwierzę potrzebowało kilkanaście minut, aby odnaleźć kobietę. 88-latka przebywała kilkaset metrów dalej. Co się z nią działo?

Zamknęli go w celi, bez światła, wody i jedzenia. Inspektor DIOZ został potraktowany jak przestępca, teraz doczekał się sprawiedliwościZamknęli go w celi, bez światła, wody i jedzenia. Inspektor DIOZ został potraktowany jak przestępca, teraz doczekał się sprawiedliwościCzytaj dalej

Owczarek pomógł policji odnaleźć staruszkę

- Pies nawąchał poduszkę, z której zaginiona kobieta korzystała i od razu podjął trop. Zaczął kierować się w stronę ulicy Rogowskiej we Wrocławiu, gdzie 88-latka była widziana ostatni raz. Mimo tego, że panujące warunki atmosferyczne były niekorzystne zarówno dla poszukiwanej kobiety, jak również dla psa służbowego, ten niczym po sznurku prowadził swojego przewodnika - czytamy na stronie policji.

Owczarek nie poddał się, przeszedł przez teren ogródków działkowych, później skierował się w stronę parkingu podziemnego pobliskiego centrum handlowego.

- To właśnie tam doprowadził swojego przewodnika do zmęczonej, zmarzniętej i przemoczonej starszej kobiety. Stanął przy niej i zadowolony pokazał, że dotarł do osoby, której szukał - dodają mundurowi.

88-latka nie potrzebowała pomocy medycznej, pod opieką rodziny wróciła do domu. Sytuacja zakończyła się szczęśliwie, jednak bez pomocy psa mogłoby to być bardzo trudne.

DZISIAJ GRZEJE:1.Jansowidz Jackowski o duszach zwierząt. Wyjaśnia, jak znajduje zaginione i błąkające się pupile
2. Zostało 6 dni. ARiMR wypłaci dotacje dla kolejnej grupy poszkodowanych
3. Dlaczego kot syczy? Powód jest zaskakujący, oto rozwiązanie zagadki kociego języka

Owczarki - psy policyjne

Owczarki często zatrudniane są do pracy w policji czy w straży pożarnej. Psy sprawdzają się też jako terapeuci czy ratownicy. Zwierzaki charakteryzują się wielką inteligencją. Ostatnio opisywaliśmy historię owczarka, który odbierał paczki od listonoszy czy podawał pilot do telewizora. Pies miał wspaniałe korzenie, bowiem jego rodzice służyli w policji. Z takimi genami ciężko dyskutować. Zwierzę służbę miało we krwi.

Owczarki niemieckie potrafią powalić przestępcę na kolana, nie boją się użyć swojej siły. Jednocześnie są bardzo przyjazne. Doskonale nadają się do życia z rodziną.Owczarki niemieckie są pewne siebie, posłuszne i wytrzymałe. Przywiązują się do właścicieli, źle znoszą samotność. Owczarki niemieckie nie wykazują agresji w stosunku do dzieci, jednak należy ich wspólne zabawy kontrolować. Psy są sporych rozmiarów, mogą niechcący zrobić krzywdę.

Owczarki niemieckie są żywiołowe, potrzebują sporo ruchu. To nie są typowe kanapowce, lubią się bawić i biegać. Właściciele powinni też zapewnić psom rozrywkę umysłową.

Długość życia psów tej rasy szacowana jest na 11-13 lat. Owczarki zmagają się z różnymi chorobami, przez co psy mogą odejść wcześniej za tęczowy most. Zwierzaki cierpią m.in. na zapalenie spojówek, ucha, młodzieńce zapalenie kości, niedoczynność z tarczycą, kłopoty z trzustką czy problemy z kręgosłupem lub nowotworami. Mogą też mieć dysplazję stawów biodrowych.

Skrajnie wychudzony kundelek odmawiał jedzenia. Kiedy weterynarz zrobił prześwietlenie, złapał się za głowęSkrajnie wychudzony kundelek odmawiał jedzenia. Kiedy weterynarz zrobił prześwietlenie, złapał się za głowęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Maleńki buldog złości się na swoją mamę. Właścicielka nagrała najbardziej uroczy napad gniewu
  2. Słowa grzęzną w gardle. Mąż zostawił przed zamkniętym cmentarzem wiadomość do zmarłej żony
  3. Afera futrzana w Wielkopolsce. Setki martwych lisów na nielegalnej fermie. Widok, który zastali wolontariusze, przechodzi ludzkie pojęcie
  4. Horror w supermarkecie. Zwierzęta obwinęli folią, wystawili na sprzedaż, wyglądały jakby umierały w cierpieniach
  5. Druzgocące doniesienia z Lublina. Lekarze walczyli do samego końca, niestety, nic nie dało się zrobić
  6. Wspólnie przeżyli holocaust. Po 71 latach doszło do zdarzenia, które śmiało można nazwać cudem
  7. Nie istnieje szybsze i pyszniejsze ciasto czekoladowe, wystarczy wymieszać kilka składników. Niebo na talerzu, rodzina oniemieje

Źródło: policja.pl

Następny artykuł