Suczka owczarka azjatyckiego w stanie agonalnym
Źródło: Instagram/takeakitty

Wyrzucili owczarka z hodowli, ponieważ podupadł na zdrowiu. Metamorfoza psa zachwyca

4 Czerwca 2020

Owczarek znaleziony w miejscowości Nalchik był w stanie, na widok którego nawet weterynarze z wieloletnim doświadczeniem zamarli. Nigdy w swoich karierach nie widzieli tak mrożącego krew w żyłach przypadku przemocy wobec zwierzęcia. Pies nie miał praktycznie żadnych szans na przeżycie. Z jego brzucha wypadały wnętrzności.

Pracownicy organizacji pro zwierzęcej Take A Kitty zaopiekowali się suczką o imieniu Almira, kiedy nikt nie dawał jej najmniejszych szans na przeżycie. To, w jakim stanie był pies przechodzi wszelkie wyobrażenia, a fakt, że przeżyła, wprawia w osłupienie.

Zostawili owczarka na pewną śmierć

Almira jest psiakiem rasy owczarek azjatycki. Suczka została wyrzucona z pseudo hodowli tych psów najprawdopodobniej w momencie, kiedy jej organizm był już zbyt wykończony kolejnymi ciążami, porodami i wykarmianiem potomstwa, żeby móc dalej "przynosić zyski". Oprawcy zwierząt zostawili ją na pewną śmierć. Suczce wypadał pęcherz - skutek trudnego porodu, do którego została zmuszona zanim pozbyto się jej jak śmiecia. Kiedy mieszkańcy Nalchiku znaleźli owczarka, zwierzę dosłownie wyglądało jak śmierć. Spod chorej skóry przebijały się kości. Psa praktycznie zjadały pasożyty. Suczka nie była w stanie chodzić. Bała się wszystkiego.Na jej ciele nie było ani jednego fragmentu nie naznaczonego śladami katowania.

W lokalnej klinice weterynaryjnej nie było warunków na leczenie pacjentki w takim stanie. Pies trafił do Moskwy, pod opiekę wolontariuszek fundacji Take A Kitty. To, co udało im się dokonać w 3 miesiące, przechodzi ludzkie pojęcie. Choć wciąż jej stan waha się od stabilnego do krytycznego, pojawiła się dla niej nadzieja. Dołączyła już nawet do boksu dzielonego z innymi psiakami. Niebawem trafi też do adopcji. Jednak jej właściciele będą musieli być gotowi na całodobową opiekę nad psem, którego życie i zdrowie zostały zrujnowane.

W tym wszystkim Almira zaskakuje swoją ogromną wolą walki, siłą i przyjaznym nastawieniem. Mimo tych wszystkich okrucieństw, których doświadczyła z ręki człowieka, na widok swoich ukochanych opiekunek z fundacji merda - choć nie ma czym. Ogon również został obcięty przez jej oprawców. Widok suczki, która mimo tragicznego stanu, w którym się znajduje, wciąż potrafi się cieszyć, wyciska łzy z oczu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Swoim zachowaniem wzruszyła miliony osób na świecie. Kobieta pomogła bezdomnemu psu na ulicy, wszystko nagrano 2. 2-letni chłopiec został pogryziony przez psa. Matka pokazała zdjęcie twarzy dziecka

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.

Czekamy na Wasze informacje


swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Wyświetl ten post na Instagramie.

☑️UPD: ДОНОРЫ ЕДУТ????????В запасе еще три собаки! Спасибо, дорогие!!!! . Берем себя в руки и боремся! Всеми силами! Возможно, после операции нам понадобятся доноры! Здоровые привитые собаки, без хронических болезней, старше 1,5 лет, но не пожилые, не сдававшие донорскую кровь ближайшие пол года. Вес - от 30кг. Кто может приехать в ближайшее время в БК Строгино? Адрес: улица Исаковского 2. Напишите мне на вотс апп, я расскажу все нюансы????????Нам нужно три/четыре донора, возможно кто-то не понадобится, но лучше больше, чем меньше. _ WA: +7.965.307.98.98. #альмира_нальчик РЕПОСТ ПОЖАЛУЙСТА!!!

Post udostępniony przez ᶠᴵᴺᴰ ᴬ ᶠᴿᴵᴱᴺᴰ???? (@takeakitty)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna chorował na raka, cały czas towarzyszył mu pies. Gdy umarł, stała się niebywała rzecz
  2. Poprosili weterynarza o uśpienie agresywnej suczki. Kiedy lekarz zbadał psa, odkrył prawdę
  3. Ile psów widzisz na obrazku? Test zdradzi prawdę na temat Twojego wieku mentalnego
  4. Zdecydowała się na sesję zdjęciową z 20 tysiącami pszczół. Kiedy urodziło się jej dziecko, przeżyła tragedię
  5. Najbrzydszy kot świata? Nie uciekniecie przed jego wzrokiem
  6. Wyrzuciła psa rasy chihuahua z siódmego piętra. Kobieta po dwóch latach usłyszała wyrok

Źródło: boredpanda.com

Następny artykuł