Akcja ratownicza
Źródło: policja.gov.pl

Lód zarwał się pod owczarkiem, pies tonął w lodowatej wodzie. Interweniowali policjanci i strażacy

4 Lutego 2021

W Makowie Mazowieckim owczarek niemiecki wybiegł na zamarzniętą rzekę Orzyc. Tafla lodu nie wytrzymała pod ciężarem psa i nieoczekiwanie się zarwała, porywając psa w głąb lodowatej wody. Zwierzę walczące o życie ostatkiem sił zostało dostrzeżone przez przejeżdżający po moście patrol policyjny. Na miejscu wypadku stawili się również strażacy, którzy wspólnymi siłami próbowali wyciągnąć psa na brzeg.

Mazowieccy policjanci oraz strażacy przeprowadzili akcję ratowniczą owczarka niemieckiego, który wpadł do rzeki Orzyc. Wycieńczony pies był zanurzony w lodowatej wodzie i nie potrafił sam wydostać się ze śmiertelnej pułapki.

Owczarek topił się w rzece

Do wypadku doszło we wtorek 2 lutego br. Policjanci z makowskiej komendy patrolowali okolicę, kiedy niespodziewanie zauważyli częściowo zanurzone zwierzę z mostu. Spacer zwierzęcia po kruchym lodzie najprawdopodobniej spowodował zaistniały wypadek.

Wyglądało na to, że pod zwierzęciem zarwał się lód – potwierdziła mł. asp. Katarzyna Ruszczyńska z KPP w Makowie Mazowieckim.

Mundurowi natychmiast ruszyli mu na ratunek. Wspólnie ze strażakami z zespołu ratownictwa wodnego Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim zorganizowali akcję ratowniczą, która została udokumentowana na nagraniu, a następnie opublikowana na stronie policji.

Wyszli na spacer ze zwierzakiem, policja wlepiła im mandat. Dlaczego? Powód jest absurdalnyWyszli na spacer ze zwierzakiem, policja wlepiła im mandat. Dlaczego? Powód jest absurdalnyCzytaj dalej

Uratowane zwierzę wróciło do właściciela

W celu wyciągnięcia owczarka na brzeg potrzebny był specjalistyczny sprzęt. Zastosowano sanie do ratownictwa lodowego, dzięki którym ratownikom udało się wyłowić wycieńczonego i zmarzniętego owczarka z wody.

Czworonóg został okryty kocem termicznym i przewieziony do lecznicy weterynaryjnej. Dzięki szybkiej reakcji i sprawnym działaniom policji oraz strażaków życiu pupila nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Był wychłodzony, ale poza tym w dość dobrym stanie – mówi portalowi TVP.info lekarz weterynarii Magdalena Balawejder z lecznicy "Bonifacy".

Wiek owczarka niemieckiego oceniono na około osiem lat. Wkrótce po uratowanego zwierzaka zgłosił się właściciel. Choć nie ustalono, dlaczego pies znalazł się bez jego opieki na zamarzniętej rzece, cieszymy się, że akcja ratownicza skończyła się szczęśliwie, a owczarek wrócił do domu cały i zdrowy.

Zobacz zdjęcie:

x

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: tvp.info, policja.gov.pl

Następny artykuł