nosorożec owczarek i owca
Źródło: youtube.com/Hoedspruit Endangered Species Centre

Owczarek poznał dwóch niecodziennych przyjaciół. Szybko stali się nierozłączni

3 Sierpnia 2020

Owczarek o imieniu David, mieszkający w Hoedspruit Endangered Species Centre, placówce zajmującej się leczeniem dzikich zwierząt był wyjątkowo towarzyski. Towarzyszył wolontariuszom, zajmującym się trafiającymi do lecznicy połączonej ze schroniskiem pacjentami . Szybko okazało się, że jego towarzystwo ma świetny wpływ na tempo zdrowienia i samopoczucie leczonych tam czworonogów.

Owczarek należał do jednego z wolontariuszy. Możliwe, że tak jak jego pan, chciał pomagać innym zwierzętom. Pomagał w wyprowadzaniu niektórych z nich na spacer, innym dotrzymywał towarzystwa, dbając o to by nie czuły się osamotnione w obcym środowisku. Tak nawiązała się jego przyjaźń z Esme, samicą nosorożca. Trafiła ona do placówki w bardzo młodym wieku, ze względu na skrajne niedożywienie. Jej matka nie karmiła jej swoim mlekiem, Esme była zbyt mała, by samemu zdobyć pożywienie. Inne nosorożce, bez widocznego powodu nie nawiązywały z nią relacji, mimo szczerych chęci z jej strony.

Musieli uśpić parę starych lwów. Nie przeżyłyby bez siebie nawet dniaMusieli uśpić parę starych lwów. Nie przeżyłyby bez siebie nawet dniaCzytaj dalej

Owczarek stał się jej jedynym przyjacielem

Wolontariusze postanowili poznać nosorożca z psem, by nie czuł się tak osamotniony. Samotność odbijała się na tempie jej powrotu do zdrowia. Przyjacielski i łagodny pies dotrzymywał jej więc towarzystwa. Między tą dwójką szybko nawiązała się unikalna więź. Stali się nierozłączni. Często bawili się razem, pies biegał wokół nosorożca, który próbował za nim nadążyć. Podczas jednej ze wspólnych zabaw doszło do wypadku. Esme nastąpiła na łapę owczarka. Zwierzęta trzeba było rozdzielić. Pies bał się podchodzić do nosorożca. Opiekunowie uznali, że przerwa w kontaktach dobrze im zrobi. Czworonóg zapomni o urazie jakiego doznał, a wielki zwierzak nauczy się lepiej panować nad sobą i kontrolować swoje ruchy. Szybko stało się jednak jasne, że nosorożec nie przeżyje bez kontaktu z innym zwierzakiem.

DZISIAJ GRZEJE:1. Właśnie przekazano tragiczną wiadomość. Nie żyje Piotr Soyka
2. Kamery nagrały wszystko. Lampart zaatakował spokojnie śpiącego psa
3. Kotek przeszkadzał psu podczas robienia zdjęcia. Reakcja golden retrievera zaskoczyła wszystkich

Jagnie stało się nowym towarzyszem nosorożca

Gdy owczarek nie mógł zabawiać Eseme, wolontariusze postanowili poznać ją z innym mieszkańcem ośrodka. Afrykańska owca o imieniu Mielie stała się nowym przyjacielem wielkiego ssaka. Podobnie jak w wypadku psa, szybko się ze sobą zaprzyjaźniły. Po jakimś czasie David wybaczył nosorożcowi jego pomyłkę. Postanowiono pozwolić trójce zwierzaków spotkać się ze sobą. Owczarek bardzo ucieszył się na widok starej przyjaciółki. Radość szybko ustąpiła jednak miejsca zazdrości, gdy zrozumiał, że jego miejsce zajęło jagnię. Pies odganiał je od swojej towarzyszki. Wolontariusze robili jednak wszystko, by pogodzić ze sobą trójkę zwierząt. Ich wysiłki przyniosły rezultaty. Owczarek przyzwyczaił się do towarzystwa trzeciego czworonoga. Gdy minęło trochę czasu, zaczął nawet troszczyć się o nową znajomą, pilnując by nie zostawała z tyłu na wspólnych spacerach.

ZOBACZ FILM:

Zbiórka na karmę dla zwierząt z Radys, każdy grosz się liczy! Kliknij TUTAJ, aby pomóc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister zdrowia właśnie zabrał głos w sprawie powrotu uczniów do szkół. Wszystko jasne
  2. Na zdjęciu ukrył się śpiący kot. Prawie nikt nie potrafi go znaleźć, dasz radę?
  3. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg
  4. Zaczęła kopać w ziemi, nie chciała odejść. Kotka wykopała prawdziwy skarb
  5. Buldog francuski i jego niewiarygodny talent. Internauci oniemieli z zachwytu, wideo
  6. Orangutan próbował powstrzymać buldożer niszczący jego dom. Nagle spadł na zimie. Dramatyczne nagranie
  7. Niewiarygodny wypadek na lotnisku. Są zniszczenia. Wiadomości ze świata

Źródło:goodnewsnetwork.org

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł