Owczarek i stado dzików
Źródło: youtube.com/ Vyhodne

Owczarek spotkał na swojej drodze dziki. Nie wszystko poszło zgodnie z jego planem

1 Września 2020

Owczarek przechadzał się po lesie ze swoimi właścicielami. Nagle spomiędzy drzew wyszły cztery dziki. Maciora z młodymi chciały przejść przez leśną ścieżkę, jednak na ich drodze stanął duży pies, który miał zamiaru łatwo odpuścić. W ogóle nie bał się masywnych dzikich zwierząt. Śmiało ganiał się z nimi po okolicy. Być może źle oceniał tą sytuację.

Owczarek wydaje się nie doceniać powagi sytuacji. Maciora dzika może wyrządzić mu poważną krzywdę, szczególnie, że są z nią młode, których będzie bronić do upadłego. Pies nie wkłada żadnego wysiłku w ganianie się z dzikami. Co jakiś czas nawet przystaje, by zwierzęta nie zniknęły mu z oczu. Wygląda jakby celowo prowokował je do pogoni i ataku. Gdy matka oddala się od ścieżki, zajmuje się jej młodymi. Warchlaki mogą liczyć na swoją matkę, która odgania od nich napastliwego wilczura.

Każdego dnia siedział pod drzwiami budynku. Nikt nie przypuszczał takiego obrotu sprawKażdego dnia siedział pod drzwiami budynku. Nikt nie przypuszczał takiego obrotu sprawCzytaj dalej

Owczarek bawił się z dzikami

Wygląda na to, że owczarek traktował całe zajście jak zabawę. Nie był agresywny ani niespokojny, prawdopodobnie nie zdawał sobie sprawy, że dziki mogą być zestresowane i czuć się zagrożone jego obecnością. Psy często ganiają się ze sobą dla rozrywki. Zachowanie czworonoga sugeruje, że do podobnej zabawy chciał skłonić dzikie zwierzęta. Miał szczęście, że żaden z dzików nie miał jeszcze kłów. Mimo to mogły one stanowić dla niego ogromne niebezpieczeństwo. Trudno powiedzieć, czemu jego właściciele nie reagują. Być może bali się wtrącać, by uniknąć eskalacji napięcia. Gdyby ważąca ponad 100 kilogramów locha nadepnęła na niego czy zdołała go ugryźć, pies mógłby przepłacić tą zabawę życiem. Choć sytuacja mogła być początkiem pięknej, międzygatunkowej przyjaźni, dziki źle zinterpretowały intencje owczarka.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ktoś przywiązał kartkę do obroży psa i zostawił go pod sklepem. Ciężko powstrzymać łzy
2. Andrzej Duda postawił sprawę jasno. Padł właśnie apel do wszystkich Polaków

Owczarek mógł ucierpieć w spotkaniu z dzikami

W Polsce dziki występują powszechnie. Większość właścicieli czworonogów, mieszkających w pobliżu lasów miała okazję obserwować spotkanie swojego pupila z dziką świnią. Leśnicy przestrzegają jednak przed wprowadzaniem psów bez smyczy na zalesione tereny. Stwarza to zagrożenie nie tylko dla pupili, którzy tak jak owczarek mogą nie doceniać zagrożenia ze strony mieszkańców lasu, lecz także dla zwierzyny. Zające, jeże i inne mniejsze zwierzęta często padają łupem psów. Większe zwierzęta wypychane są ze swoich naturalnych siedzib, obecność psów stresuje je i zmusza do relokacji.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy go omijali. Tylko pies próbował ocalić leżącego na ziemi mężczyznę
  2. Joanna nie żyje. Mąż zabił ją i malutką córeczkę
  3. Golden retriever za nic nie chce opuścić parku. Właściciele nagrali genialny protest
  4. Owczarek niemiecki nie mógł się ruszyć zza krat. Sąsiedzi myśleli, że utknął, prawda okazała się być inna
  5. Cudem wydarli szczeniaka z rąk oprawcy. Maluch walczy o życie, potrzebna jest pilna pomoc
  6. Polsat przekazał okropną wiadomość. Dotknie wszystkich Polaków, niestety

Źródło: youtube.com

Następny artykuł