opiekun żegna kotke
Źródło: youtube.com/ Amazing Space

Opiekun żegna się z ciężko chorą kotką. Wideo, którego nie da się wyrzucić z pamięci

6 Października 2020

Opiekun zwierzaka zawsze musi liczyć się z tym, że w pewnym momencie będzie musiał podjąć ciężką decyzję i pozwolić mu odejść z godnością. Każdy właściciel rozumie, że najprawdopodobniej przeżyje swoje zwierzę i będzie musiał pogodzić się z jego śmiercią. W niektórych wypadkach przychodzi ona przedwcześnie i jest powodem ogromnego bólu, z którym nie tak łatwo się pogodzić. Właśnie taki los spotkał opiekuna poważnie chorej kotki, z którą musiał się pożegnać na zawsze.

Opiekun kotki zdawał sobie sprawę z tego, że jego zwierzak jest ciężko chory i każdy dzień wiąże się dla niej z niewyobrażalnym cierpieniem. Podjął więc decyzję o uśpieniu nieuleczalnie chorego pupila, która złamała jego serce. W tamtej sytuacji to było jedyne, co mógł dla niej zrobić, aby oszczędzić jej bólu. Nie oznacza to w żadnym wypadku, że decyzja, którą musiał podjąć należała do łatwych. Ciężko pogodzić się z odejściem przyjaciela, szczególnie jeśli towarzyszył nam bez przerwy przez 13 lat. Tuż po podaniu kotce środków usypiających nagrano chwilę ich ostatniego spotkania. Ciężko się nie wzruszyć, patrząc na ich zachowanie.

Czarny pies zbliżył się do gangu kotów. Nagle zdarzyła się niespodziewana rzecz, musiał uciekać w podskokachCzarny pies zbliżył się do gangu kotów. Nagle zdarzyła się niespodziewana rzecz, musiał uciekać w podskokachCzytaj dalej

Opiekun musiał pogodzić się z odejściem kotki

Eutanazja jest niestety jedynym wyjściem dla właścicieli nieuleczalnie chorych zwierząt. Decyzję podejmuje się jedynie w określonych wypadkach, gdy szanse na uratowanie zwierzęcia są bliskie zeru. Wpływ na nią mają jedynie weterynarz i opiekun. By przeprowadzić zabieg musi zostać spełniony szereg warunków. Uśpienie zwierzęcia musi stanowić jedyny sposób na ulżenie mu w cierpieniach, gdy wyczerpano wszystkie inne metody i zgodnie z obecnym stanem wiedzy medycznej, nie ma szans na powrót do zdrowia. Podejmując ją powinniśmy mieć na względzie jedynie jego dobro. Mimo że nikt nie chce rozstawać się z przyjacielem, nie możemy kierować się w tej sprawie swoimi odczuciami. Zabieg wykonuje się tak, by zwierzę odeszło w możliwie spokojny sposób. Nieczuli właściciele, którzy liczą na to, że eutanazja zdrowego zwierzęcia zostanie przeprowadzona na ich życzenie zawsze dostaną odmowę.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Porzucone kociątko czekało samotnie w błocie. Wideo z jego pierwszej kąpieli chwyta za serce
2. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
3. Wyciągnął rękę, żeby pogłaskać małego yorka. Nie wiedział z kim zadarł, jest wideo

Opiekun nie mógł powstrzymać łez

Widoczny na nagraniu Steven nie mógł dłużej powstrzymywać łez. Postanowił towarzyszyć kotu w jego ostatniej podróży za tęczowy most. Weterynarz zawsze dba o to, by zwierzę odeszło w komfortowych warunkach. Pozwala na to, aby właściciel pozostał z nim do samego końca. Najpierw podawana jest dawka leku uspakajającego, mającego sprawić, że zwierzę nie odczuje stresu ani strachu. Gdy ten zacznie powoli działać wykonywany jest zastrzyk z substancją powodującą śmierć stworzenia. Zazwyczaj jest to duża dawka barbituratów, wyłączająca działanie układu nerwowego, dzięki czemu zwierzę nic nie czuje. Dopiero wtedy niewyobrażalne cierpienie ustaje, a pupil może odejść z tego świata w spokoju.

ZOBACZ WIDEO:

Właściciel wytrzeszczył oczy, gdy zobaczył, co niesie golden retriever w pysku. Musiał natychmiast zareagowaćWłaściciel wytrzeszczył oczy, gdy zobaczył, co niesie golden retriever w pysku. Musiał natychmiast zareagowaćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna zmiana w opłacaniu składek. ZUS wprowadza rewolucję
  2. Najdroższy kot świata. Kosztuje nawet do 40 tysięcy złotych, jest niewiarygodny
  3. Grupa twardzieli budzi postrach wśród oprawców zwierząt. Wymierzają sprawiedliwość lepiej niż policja
  4. Weterynarz wyjawił, co robi pies na chwilę przed uśpieniem. Niewyobrażalne
  5. PILNE: Policjanci z ważnym apelem. Chodzi o Kamila S. i pumę Nubię
  6. Niebawem ruszą masowe kontrole Polaków, sypną się gigantyczne kary. Złe wieści dla podróżujących

źródło: youtube

Następny artykuł