kot leży
Źródło: pixabay.com/KatinkavomWolfenmond

O czym myśli kot? Japoński "zaklinacz kotów" zdradza tajemnice mruczków

27 Września 2020

O czym myśli kot? To pytanie zadają sobie nawet bardzo doświadczeni właściciele kotów. Zwierzaki mocno różnią się między sobą. Ich mowa ciała nie zawsze jest zrozumiała dla ludzi, co stanowi częstą przyczynę nieporozumień. W odróżnieniu od na przykład psów, mruczki potrafią wysyłać nam sprzeczne lub trudne do zrozumienia sygnały. Yuki Hattori, doświadczony weterynarz, autor 14 poradników na temat tych zwierząt radzi jak dogadać się z pupilem.

O czym myśli kot? Patrząc na jego zachowanie przyjdzie nam do głowy kilka oczywistych odpowiedzi. Zazwyczaj zapewne myśli o jedzeniu, lub miejscu do ucięcia sobie drzemki. Ciekawsze pytania dotyczą tego, jak nasz pupil nas widzi oraz tego, co siedzi mu w głowie gdy do nas podchodzi, jedynie po to by się odsunąć jak tylko zaczniemy poświęcać mu uwagę. "Koci guru" często słyszy takie pytania. Przyjmuje 16 tysięcy pacjentów rocznie, o kotach wie więcej niż ktokolwiek inny. Chętnie dzieli się swoją wiedzą w wywiadach bądź publikacjach.

Zobaczył na telefonie twarz zmarłego opiekuna i nie wytrzymał. Reakcja zwierzaka łamie serceZobaczył na telefonie twarz zmarłego opiekuna i nie wytrzymał. Reakcja zwierzaka łamie serceCzytaj dalej

O czym myśli kot?

Każdy zwierzak ma swój unikalny charakter i temperament. Koty swoje potrzeby komunikują na bardzo różne sposoby. Każdy ruch łapką, machnięcie ogonem, zmarszczenie noska i otarcie się o swojego opiekuna ma znaczenie. Mruczki mają potrzeby rzadko spotykane u innych gatunków zwierząt. Mimo że trzymamy je w domu, wciąż posiadają silnie wykształcony instynkt łowiecki, który sprawia, że chętnie polują na ptaki lub gryzonie. Wielu właścicieli wolałoby jednak nie znajdować przy łóżku pozastawianych przez pupila "prezentów". Choć nie powinniśmy przejmować się nocną aktywnością zwierzaka, warto zadbać o wspólną zabawę w ciągu dnia. Eksperci przypominają, że powinna ona imitować prawdziwe łowy na zwierzynę. Najlepiej sprawdzają się do tego wędki z piórkiem lub myszki na sznurku.

DZISIAJ GRZEJE:1. Border collie zaryzykował życiem dla 10-latka. Bez wahania stanął do walki z niebezpiecznym drapieżnikiem
2. Pies zauważył, jak kilkuletnia dziewczynka zbliża się do wody. Jego reakcja jest bezcenna, wszystko się nagrało
3. Policja aresztowała eko-aktywistów. Włamali się do ubojni świń w ważnym celu, teraz grożą im zarzuty

Kot wyrażają myśli na różne sposoby

Hattori porównuje relację człowieka z kotem do specyficznej miłości. Człowiek nigdy nie zyska pewności co do tego, czy jego mruczek darzy go takim samym uczuciem jak on jego.

-Nigdy tak naprawdę nie wiesz, czy odczuwa to twoje uczucie, czy jest w stanie cię pokochać. Możesz być właścicielem, ale nie jesteś panem - przypomina autor Encyklopedii kocich uczuć.

Nic więc dziwnego, że koty mają tyle samo zwolenników co przeciwników. W odróżnieniu od psów, które wydają się bezgranicznie kochać swoich opiekunów i okazywać to na każdym kroku, mruczki rzadko kiedy dają nam namacalne dowody swojej miłości. Wiele z nich wydaje się świetnie radzić bez swoich opiekunów. Czasem zbliżają się do nich jedynie po to, by przypomnieć o wypełnieniu miski lub poprosić o jakiś smakołyk. Nie bez powodu traktowano je jak istoty tajemnicze, a czasem nawet przypisywano im fałsz. Weterynarz przekonuje jednak, że im więcej wiemy o kocie i lepiej go rozumiemy, tym większą przyjemność czerpiemy z kontaktów z nim.

Border collie zaryzykował życiem dla 10-latka. Bez wahania stanął do walki z niebezpiecznym drapieżnikiemBorder collie zaryzykował życiem dla 10-latka. Bez wahania stanął do walki z niebezpiecznym drapieżnikiemCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu
  2. Wychudzona suczka została znaleziona na śmietniku. Zdjęcia po kilku tygodniach zapierają dech
  3. Zagrała dla kociaka koncert na skrzypcach. Reakcja mruczka stała się hitem, jest wideo
  4. Kotka jest wyjątkowa nie tylko przez swoje oczy. Wystarczy spojrzeć na jej łapki
  5. Nie mieli pojęcia, dlaczego jedzenie samo znika z lodówki. Gdy nakryli złodzieja, o mało nie padli z wrażenia
  6. Fani Dody po prostu osłupieli, pokazała się w pełnej krasie. Pokazała zdjęcia nad luksusowym basenem

źródło: dobrewiadomości.net

Następny artykuł