Małpy odkryły nowe trufle
Źródło: pixabay/KiraVictorovna

Małpy odkryły nowy gatunek popularnego przysmaku. Jest wart fortunę

25 Września 2020

Nowy gatunek trufli został odkryty przez małpy! Zwierzęta były głodne, postanowiły spróbować przysmaku, który wydał im się apetyczny. To był strzał w 10-tkę, bowiem w ten sposób małpy odkryły nieznany dotąd gatunek.

Nowy gatunek trufli został odkryty w Kongo. Głodne małpy wywąchały grzyby, które jak wiemy zbiera się z ziemi. Jedni mówią, że trufle najlepiej zbierać rankiem, kiedy ich zapach jest bardzo intensywny. Po czym je poznać? Osoby, które zajmują się zawodowo zbieraniem trufli mówią, że ich zapach jest porównywany do "woni pleśni, oliwy, czekolady, orzechów, czosnku i ziemi razem wziętych". Mały trafiły na prawdziwy skarb, który jest serwowany w najlepszych restauracjach. Kosztuje fortunę.

Ustawiali kamery w lasach, aby nagrać dzikie zwierzęta. Nie spodziewali sięUstawiali kamery w lasach, aby nagrać dzikie zwierzęta. Nie spodziewali sięCzytaj dalej

Nowy gatunek trufli

Małpy mieszkały w rezerwacie, który był obserwowany przez naukowców. Kiedy badacze odkryli, co znalazły zwierzęta, nie mogli uwierzyć. Do tej pory to świnie uważano za najlepszych poszukiwaczy trufli. Czy małpy odbiorą im ten tytuł? Wszystko jest możliwe! Ale być może mówimy wyłącznie o wielkim szczęściu.

Trufle otrzymały nazwę na cześć małp, mianowicie Hysterangium bonobo. Nie wiadomo, ile ten gatunek będzie kosztować, jednak ceny trufli nie należą do najtańszych. Nie należy się obawiać, że nie zabranie grzybów, ponieważ małpy miały nie być delikatne przy wykopkach i rozsiały zarodniki, dzięki czemu wzmogły ich porost. Podobno przysmak znany był już sporo wcześniej, miejscowa ludność mówiła, że jest to "simbokilo". Teraz z pewnością jego cena może wzrosnąć. Oczywiście szczęśliwy ten, który znajdzie je w ziemi, a nie kupi od sprzedawców.

Trufle serwowane są w drogich restauracjach, ich cena jest całkiem pokaźna. W Polsce występuje 9 gatunków grzybków, m.in. dębowe, lśniące, rude czy plamiste. W Europie od 120 do 200 gatunków, ale tylko kilka z nich ma wysoką wartość kulinarną i ekonomiczną. O truflach mówi się, że są brylantami w kuchni. Z uwagi na ich intensywny smak i zapach są stosowane jako przyprawy. Najdroższy okaz został wylicytowany w roku 2010 – ważącą 1,3 kg białą truflę kupiono za ponad 400 tys. dolarów. Próbowaliście kiedyś trufli?

Zabrała pitbulla na badanie krwi. Gdy weterynarz zbliżył się z igłą, pies nie czekał nawet sekundyZabrała pitbulla na badanie krwi. Gdy weterynarz zbliżył się z igłą, pies nie czekał nawet sekundyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Syberyjska wieczna zmarzlina ujawniła doskonale zachowane znalezisko. Niebywałe co znaleźli odkrywcy
  2. Dwa jamniki wkradły się do zagrody lwa. Dziki kot zareagował natychmiast
  3. Pies rasowy, ale bez rodowodu. Czy pies bez papierka jest kundlem?
  4. Chaos na lotnisku. Turyści rzucili się do ucieczki, nie mogli uwierzyć własnym oczom nagranie z Bielska-Białej podbija sieć. Ciężko uwierzyć, co zrobili z owcami
  5. Małpka pracująca w cyrku widzi swojego przyjaciela po roku rozłąki. Serce boli na widok jej reakcji
  6. Znika najważniejsze wydarzenie na świecie. Wszystko przez koronawirusa. Tysiące turystów brało w nim udział

Źródło: o2.pl

Następny artykuł