Zachowanie nosorożca wyciska łzy z oczu
Źródło: facebook/benoit payan

Zalali się łzami, kiedy zobaczyli nagranie nosorożca. Tak cyrk wpłynął na zwierzę

29 Lipca 2020

Nosorożec trzymany we francuskim cyrku zaniepokoił swoim zachowaniem miliony miłośników zwierząt na całym świecie. Internauci pogrążyli się w smutku, widząc, jak lata spędzone w niewoli zniszczyło psychikę dzikiego zwierzęcia.

Nosorożec przez całe swoje życie był własnością francuskiego cyrku, nigdy nie zaznał wolności. To piękne i majestatyczne zwierzę naturalnie występuje na sawannie, a także na zarośniętych terenach Afryki i Azji Południowo-Wschodniej. Ludzka zachłanność i bezduszne wykorzystywanie egzotycznych zwierząt sprawiły, że obecnie nosorożce są jednymi z najbardziej zagrożonych gatunków zwierząt na świecie! Kłusownicy głównie zabijają je dla ich drogocennych rogów, ale także uprowadzają i sprzedają do cyrków, gdzie łagodne i bezbronne zwierzęta cierpią przez długie lata.

Ujawniono porażające dane. Chodzi o zwierzęta, które zginęły w pożarach w AustraliiUjawniono porażające dane. Chodzi o zwierzęta, które zginęły w pożarach w AustraliiCzytaj dalej

Pracownicy cyrku zabili ducha w nosorożcu

We Francji cyrki wykorzystujące zwierzęta działają w pełni legalnie, jednak nowy zastępca burmistrza miasta Marsylia - Benoit Payan jest nadzieją wszystkich Francuzów, którzy cenią dobro zwierząt. Polityk opublikował poruszające nagranie na swoim oficjalnym koncie na Facebooku, które przedstawia nosorożca o imieniu Romulo, który chodzi po wybiegu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dzikie zwierzę przez cały czas chodzi w kółko, jak gdyby było w transie. Stereotypia, bo tak nazywa się owe zjawisko, jest jednym z najpowszechniejszych zaburzeń psychicznych, na które zapadają zwierzęta przetrzymane w niewoli. Polega na ciągłym powtarzaniu bezcelowych ruchów. Zachowania to występuje najczęściej przy monotonnych warunkach hodowli i są wynikiem nudy i frustracji zwierzęcia, któremu nie jest dostarczana wystarczająca ilość bodźców. Na to zaburzenie najbardziej narażone są zwierzęta pozbawione towarzystwa innych osobników.

DZISIAJ GRZEJE:1.Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat
2. Dziewczynka wypadła z 9 piętra bloku. Wszyscy oniemieli, gdy poznali sprawcę
3. Husky został wychowany przez koty. Teraz zachowuje się dokładnie jak one

Nosorożec Romulo spędził w cyrkowych klatkach ponad 23 lata, co w znaczącym stopniu odbiło się na jego zszarganej psychice i nawet po tym, jak został wypuszczony na większy wybieg nie przestał chodzić w kółko. Niestety, to nieodwracalne konsekwencje długoletniego zaniedbania jego potrzeb. Los Romulo nie był obojętny internautów, którzy w komentarzach wyznali, że zachowanie wyniszczonego psychicznie zwierzęcia jest ciężkie do oglądania. Wiele osób wyraziło stanowczy sprzeciw męczeniu zwierząt w cyrkach dla ludzkiej frajdy.

Payan zaapelował, że dokona wszelkich starań, by miasto na Lazurowym Wybrzeżu zaostrzyło ustawę o ochronie zwierząt i tym samym bezwzględnie zakazało wykorzystywania zwierząt w cyrku.

ZOBACZ NAGRANIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media przekazały najgorszą wiadomość. Nie mogli nic zrobić, niestety nie żyje
  2. Na zdjęciu schował się pies. 90% osób poddaje się w kilka sekund
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. Strażak wyskoczył z munduru i rzucił się do wody. Powód zasługuje na wielkie brawa
  5. Odbiera mowę, przyznali się dlaczego porzucili psa. Nie mieści się w głowie
  6. Przygarnęli niewielkiego puszystego zwierzaka. Oniemiejecie po ujrzeniu co z niego wyrosło
  7. Porażające zdjęcia z Karpacza. Co się dzieje?

Źródło: petrescuereport.com

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł