niewidomy pies poznaje dziecko
Źródło: youtube.com/PAWONDER

Niewidomy pies poznaje niemowlę po raz pierwszy. Reakcja zaskoczyła rodziców

4 Listopada 2020

Niewidome psy nie mają łatwego życia. Co prawda większość czworonogów polega w większym stopniu na węchu niż wzroku, niepełnosprawność utrudnia im poruszanie się. Widok takiego zwierzaka po raz pierwszy spotykającego dziecko swoich właścicieli rozbraja.

Niewidomy pies dopiero co przeszedł poważną operację serca. Dopiero dochodził do siebie, jednak w domu jego właścicieli zaszły duże zmiany. Pojawiło się w nim ich malutkie dziecko, które dopiero co opuściło z mamą szpital. Rodzice chcieli, by ślepy szczeniak Cane Corso oraz dwójka jego czworonożnych przyjaciół zapoznali się z ich małą córeczką. Zorganizowali wszystko tak, by maluch był bezpieczny.

Prowadziła e-lekcję, kiedy wszedł wielki bokser. Zaskakujące zachowanie nauczycielki, wszystko jest na wideoProwadziła e-lekcję, kiedy wszedł wielki bokser. Zaskakujące zachowanie nauczycielki, wszystko jest na wideoCzytaj dalej

Niewidomy pies po raz pierwszy spotkał dziecko

Trójka zwierzaków wiedziała, że w życiu ich właścicieli wydarzyło się coś niezwykłego. Podekscytowane czekały, aż ludzie wyjaśnią im sytuację i podzielą się z nimi swoim szczęściem. Opiekunowie adoptowanych zwierzaków, starszej suczki o imieniu Zoey, dorosłego psa o imieniu Filip i ślepego szczeniaka Kobe'yego nie mogli jednak po prostu pozwolić im podejść do dziecka.

Postanowili przedstawiać je pojedynczo, by dziecko się nie przestraszyło, a zwierzaki zachowały spokój i nie nakręcały się nawzajem. By oswoić je z nowym domownikiem, najpierw dawali im powąchać rzeczy dziecka.

Później do pokoju wchodziła matka z córeczką na rękach. Zaciekawione zwierzaki kolejno podchodziły do kobiety. Wszystkie zachowywały się wzorowo, każdy z nich zareagował jednak odrobinę inaczej.

Filip jako pierwszy miał okazję poznać dziecko. Słusznej postury pies od razu skierował się do swojej pani, zaciekawiony zawiniątkiem w jej ramionach. Od razu pokochał malucha, polizał niemowlę po rączce i ustawił się w pozycji obronnej wobec niego.

Zoey, wiekowa psia dama nie wykazywała zbyt dużego zainteresowania dzieckiem. Szybko powąchała podsunięte jej ubranko dziewczynki, po czym zajęła się sobą. Gdy jej pani weszła do pokoju, usiadła obok niej na kanapie, jednak nie próbowała dotykać dziecka.

Najwięcej obaw wiązali ze ślepym Kobiem. Zwierzak wciąż był bardzo młody. Szczeniaki są w końcu nieprzewidywalne. Na dodatek lubią podgryzać ludzi, próbując zmusić ich do zabawy. Niewidomy czworonóg mógł także przypadkiem popchnąć lub uderzyć dziecko łapką.

Na szczęście nic takiego nie miało miejsca. Gdy tylko psiak zlokalizował malucha, opierając się na węchu, zachowywał się bardzo ostrożnie. Obwąchał malutką dziewczynkę, po czym, za namową pani usiadł obok nich.

DZISIAJ GRZEJE:1.Owczarek ruszył na poszukiwania 88-latki. Każda minuta bardzo ważna
2. Tak wyraża się Marta Manowska. Niebywałe słowa do Polaków
3. Prowadziła e-lekcję, kiedy wszedł wielki bokser. Zaskakujące zachowanie nauczycielki, wszystko jest na wideo

Rodzice zachowali wszystkie środki ostrożności

Tuż po tym jak zwierzaki zapoznały się z nowym domownikiem, właściciele zaczęli naukę tego, by zachowywały od niego bezpieczny dystans i nie podchodziły, dopóki nie zostaną do niego dopuszczone przez właścicieli.

Choć było jasne, że żadne z nich nie ma wobec dziecka złych intencji, zwierzęta są nieprzewidywalne i łatwo o wypadek z udziałem delikatnego i nieporadnego malucha. Rodzice świetnie więc rozegrali całą sytuację.

ZOBACZ FILMIK:

Zamknęli go w celi, bez światła, wody i jedzenia. Inspektor DIOZ został potraktowany jak przestępca, teraz doczekał się sprawiedliwościZamknęli go w celi, bez światła, wody i jedzenia. Inspektor DIOZ został potraktowany jak przestępca, teraz doczekał się sprawiedliwościCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot bawi się gumką do włosów. Po chwili ucieka w panice, wszystko nagrano
  2. Słowa grzęzną w gardle. Mąż zostawił przed zamkniętym cmentarzem wiadomość do zmarłej żony
  3. Afera futrzana w Wielkopolsce. Setki martwych lisów na nielegalnej fermie. Widok, który zastali wolontariusze, przechodzi ludzkie pojęcie
  4. Horror w supermarkecie. Zwierzęta obwinęli folią, wystawili na sprzedaż, wyglądały jakby umierały w cierpieniach
  5. Jeden objaw wystarczy, by wykryć COVID-19. Opracowano przełomową metodę dotyczącą koronawirusa
  6. Jeden objaw wystarczy, by wykryć COVID-19. Opracowano przełomową metodę dotyczącą koronawirusa
  7. Katarzyna Dowbor pokazała banalnie proste i pyszne danie z ziemniaków. Na sam widok cieknie ślinka

Źródło: YouTube

Następny artykuł