Nietoperz robi sobie popołudniową drzemkę
Źródło: Pxabay/dustinthewind

Nietoperze zaraziły cały świat koronawirusem? Naukowcy ustalili prawdę

18 Maja 2020

Nietoperz od początków epidemii koronawirusa jest oskarżany o bycie "winnym" rozprzestrzenienia choroby. Jaka jest prawda?

Choć prawdziwe przyczyny wybuchu epidemii koronawirusa jeszcze nie są znane, świat codziennie zalewają nowe hipotezy dotyczące genezy groźnej choroby. Przez długi czas, w mediach pojawiała się informacja o tym, że za rozprzestrzenienie koronawirusa są odpowiedzialne nietoperze. Naukowcy w końcu mogą zweryfikować tę tezę.

Nietoperze nie roznoszą koronawirusa

Od początku pandemii, za jej "sprawców" cały świat uważał nietoperze. To podobno zupa przygotowana z tych zwierząt doprowadziła do przejścia choroby na człowieka i rozprzestrzenienia się na kolejne osoby. Naukowcy zmierzyli się z tą informacją, która doprowadziła do śmierci tysięcy niewinnych stworzeń - ludzie w panice zaczęli masowo zabijać nie tylko nietoperze, lecz inne zwierzęta. Wszystko w obawie przed tym, że człowiek zaraża się koronawirusem od zwierząt.

Biolodzy Alina Chan oraz Shing Zhan przekazali światu informację, która może rzutować na przyszłe badania nad naturą groźnego wirusa. Według naukowców, to człowiek "przywlókł" chorobę. Owszem - początkowo pojawiła się ona na mokrym targu w Wuhan, gdzie w zatrważającym tempie zakaziła kolejne osoby. Jednak to nie zwierzęta, nie nietoperze są "odpowiedzialne" za wybuch pandemii. Jej źródeł należy szukać w niedopatrzeniu człowieka - braku higieny i odpowiednich warunków sanitarnych na targach w Wuhan.

DZISIAJ GRZEJE: 1. List 10-latka chwyta za serce. Dziecko poprosiło sąsiada o niezwykłą rzecz 2. Dagmara Kaźmierska przekazała radosną nowinę. Razem z Jackiem dawno nie byli tak szczęśliwi

Naukowcy wciąż łamią sobie głowy nad badaniami śmiercionośnego wirusa. Jednak nadzieją napawa fakt, że pojawia się coraz więcej rzetelnych i sprawdzonych informacji dotyczących jego natury. Mamy nadzieję, że będzie się to łączyć z szybkim znalezieniem szczepionki bądź leku na koronawirusa.

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Nietoperze to urocze stworzenia, na które pada mnóstwo niesłusznych oskarżeńNietoperze to urocze stworzenia, na które pada mnóstwo niesłusznych oskarżeń
Pixabay/Hans

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna sadził kwiaty w ogrodzie. Podszedł do niego pies i nagle zrobił niebywałą rzecz. Nagranie rozkłada na łopatki
  2. Włożyli golden retrievera do miski z wodą. Reakcja zwierzaka zaskoczyła właścicieli
  3. Właściciele przynieśli do domu małą kaczkę mandarynkę. Reakcja jamnika zachwyca
  4. Włączyli piosenkę. Reakcja boksera jest niebywała
  5. Wstrząsające odkrycie w Katowicach. Zwierzętom groziło straszne niebezpieczeństwo
  6. Opryski na polach śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt. Ilość zatruć poraża

Źródło: se.pl

Następny artykuł