Viviana i Polo
Źródło: ErikaLynn/GoFundMe

Niemowlę zostało uwięzione w płonącym domu. Znikąd nie było pomocy, nagle wydarzyła się wzruszająca rzecz

11 Września 2020

Niemowlę wychowywało się od pierwszych dni swojego życia razem z lojalnym psem Polo. Ten duet był nierozłączny i potrafił spuścić się z oka nawet na sekundę. Jednakże, ich sielskie życie nie trwało długo. Pewnego wieczoru w domu małej dziewczynki niespodziewanie wybuchł potężny pożar. Ogień szalał we wszystkich pomieszczeniach, uniemożliwiając matce i sąsiadom wejście do środka. Już myślano, że matka bezpowrotnie straciła swój skarb, gdy nagle przed jej oczami rozegrała się wzruszająca scena.

Niemowlę o imieniu Vivana oraz jej matka Erika mieszkały razem z pieskiem Polo w domu na przedmieściach. Cała rodzinka spędzała ze sobą wiele czasu, w szczególności 8-miesięczna Viviana i 6-letni pupil. Mama dziewczynki wielokrotnie robiła im wspólne zdjęcia, na których widać było, że świetnie się ze sobą dogadują i darzą ciepłym uczuciem. Można nawet powiedzieć, że ten duet najlepszych przyjaciół skoczyłby dla siebie w ogień. Niestety, w tym wypadku to powiedzenie okazało się być nad wyraz trafne...

Rudy kotek stracił właściciela, wkrótce skończył na ulicy. Rodzina nie miała litości, co sobie myśleli?Rudy kotek stracił właściciela, wkrótce skończył na ulicy. Rodzina nie miała litości, co sobie myśleli?Czytaj dalej

Niemowlę znalazło się w środku płonącego domu

Nikt nie był w stanie przewidzieć tragedii, która wkrótce miała nadejść. Erika Poremski, matka Viviany – jak potem opowiadała – wyszła z domu tylko na chwilę, zostawiając córkę samą. Poszła do samochodu, a gdy odwróciła się w stronę domu, myślała, że przyśnił jej się koszmar. Jej dom stał w płomieniach! Pożar pojawił się nieuprzedzenie, obejmując cały budynek, również pokój, w którym spała malutka Viviana. Życie jej dziecka było w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Kobieta rzuciła się w stronę drzwi budynku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Psychotest: Zwierzę, które pierwsze zobaczysz na obrazku zdradzi, czym przejmujesz się w życiu najbardziej. Czas poznać prawdę
2. Myślały, że w pobliskich krzakach jęczy pies. Po sprawdzeniu natychmiast wezwały służby
3. Skandaliczne sceny z monitoringu ujawniły zachowanie opiekunki do zwierząt. Właścicielka tonęła we łzach

Pomimo przejmującego strachu Erika wbiegła do palącego się domu i wszelkimi siłami próbowała dostać się na piętro i uratować swoją córeczkę. Jednakże, płomienie były już tak gigantyczne, że nie była w stanie przejść naprzód. Matka niemowlęcia była przerażona i kompletnie nie wiedziała, co ma zrobić. Jej świat wywrócił się do góry nogami. Już myślała, że sytuacja jest przesądzona, a jej najdroższy skarb stracił życie w męczarniach. Wtem wydarzył się cud.

Bohaterska akcja ratunkowa

Na pomoc rzucili się sąsiedzi, lecz oni także nie mogli dostać się do pokoju dziewczynki. Próbowano dostać się do okna z innej strony domu, lecz wszelkie próby okazały się być bezskuteczne. Erika zanosiła się płaczem, pragnąc uratować swoje niemowlę. W ostatniej chwili przed budynkiem zjawili się strażacy, którym szczęśliwie udało się wydostać małą dziewczynkę z płonącego domu.

Okazuje się, że swoje życie Viviana zawdzięcza nie tylko walecznym strażakom, ale przede wszystkim swojemu najwierniejszemu przyjacielowi. Bohaterski Polo skoczył jej na pomoc i osłonił ją przed płomieniami własnym ciałem. Dzięki wysiłkowi czworonoga Viviana doznała tylko niezagrażających jej życiu poparzeń, uchodząc żywo z wypadku. Pies zdążyłby wybiec z płonącego domu, jednak został w nim i poświęcił własne życie, aby uratować małą dziewczynkę. Niestety finał tej historii ma też smutne zakończenie. Za uratowanie dziewczynki Polo zapłacił najwyższą cenę, jednak Erika po dziś dzień jest mu niewypowiedzenie wdzięczna. Poświęcenie czworonoga nie zostanie zapomniane.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie tylko pomożesz innym, ale i sam zarobisz. Jeden szczytny czyn niesie za sobą więcej korzyści niż myślisz
  2. Kot usłyszał pytanie właściciela i zareagował w komiczny sposób. Nagranie rozkłada na łopatki
  3. Dlaczego psy żyją krócej od ludzi? Płynące z serca wyznanie weterynarza zdradza ważny sekret
  4. Lwy całe życie spędziły zamknięte w cyrku. Nagrano moment, gdy po raz pierwszy stanęły na trawie
  5. Maleńki kotek jest wściekły na weterynarza. Jego zachowanie jest po prostu niewiarygodne
  6. TVP: Wybuch tuż przy hotelu. Jest wielu rannych, tragiczne wiadomości docierają z zagranicy

źródło: kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł