niedźwiedzie polarne
Źródło: instagram.com/wikstrom_photography/ladbible

Wyjątkowo smutne zdjęcie niedźwiedzi polarnych z Arktyki. Uchwycono rzecz, która nigdy nie powinna mieć miejsca

12 Października 2020

Niedźwiedzie polarne są gatunkiem, na który często powołują się ekolodzy w temacie katastrofy klimatycznej. Niestety, proces globalnego ocieplenia zaszedł już bardzo daleko, nie mówiąc już o problemie z tonami śmieci zalegającymi na Ziemi. Niedawno do sieci trafiło wyjątkowo przygnębiające zdjęcie z Arktyki. To, co na nim widać nigdy nie powinno mieć miejsca.

Niedźwiedzie polarne zostały uchwycone na zdjęciu pochodzącym z jednej z wysp arktycznych. Jens Wikström uwiecznił dwa małe niedźwiadki, rodzeństwo, które trzymają coś w pyszczku. Już po chwili orientujemy się, co to za przedmiot. Niestety, zdjęcie pochodzące z archipelagu Svalbard należącego do Norwegii, pokazuje całą prawdę o naszych czasach i tym, jak człowiek potrafi zniszczyć przyrodę.

Większy pies zaczął szczekać na pomeraniana. Nie wiedział z kim zadarł, wideo rozkłada na łopatkiWiększy pies zaczął szczekać na pomeraniana. Nie wiedział z kim zadarł, wideo rozkłada na łopatkiCzytaj dalej

Niedźwiedzie polarne na zdjęciu

Dwa niedźwiadki z pozoru wyglądają uroczo, jednak po przyjrzeniu się fotografii, widzimy, że zwierzęta próbują zjeść... plastik. To, co widzimy w ich pyszczkach to czarny, plastikowy worek na śmieci, który zwierzęta wyrywają sobie nawzajem. Kolejne zdjęcie przedstawia jednego z misiów, który trzyma w łapach plastik i zjada go. Autor zdjęć, Jens Wikström opowiada, że niedźwiedzie polarne walczyły o kawałek worka przez dobre 15 minut, podczas gdy on zszokowany oglądał całą scenę z około 30 metrów odległości.

- Takie widoki są druzgocące. Nie jest tajemnicą, że mamy dużo zanieczyszczeń, ale przetwarzałem w czasie rzeczywistym, co dzieje się z naszym ekosystemem, gdy nie robimy tego, co powinniśmy z naszym syfem. Kończy w brzuchach tych zwierząt - mówił dla ladbible.com.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Suczka przez kilka dni była uwięziona we wraku samochodu. Obrażenia są poważne, potrzebna pomoc
2. Zrobiła zdjęcie z fleszem, kiedy jej pies nieustannie szczekał. Dojrzała straszny szczegół, przerażające
3.
Właściciel zgotował suczce straszliwy los. Gdy ją znaleźli, ledwo przypominała psa. Dziś jest nie do poznania

Coraz bardziej zanieczyszczone środowisko

- Na tych odległych wyspach Arktyki widziałem młode zaciekawione niedźwiedzie polarne i lisy arktyczne zjadające plastikowe śmieci, które często wpływają na brzeg wraz z prądami z Oceanu Arktycznego na północny wschód od Svalbardu lub z Prądem Zatokowym, który wypływa z Europy - tłumaczy Wikström.

Choć może wydawać się, że jeden rzucony na chodnik papierek nie ma wielkiego wpływu na resztę świata, prawda wygląda zupełnie inaczej.

- Mam tylko nadzieję, że ludzie dwa razy się zastanowią, zanim zostawią plastikowe torby lub niedopałki na ziemi - nigdy nie wiadomo, gdzie to wyląduje. Niepokojące jest również to, że drobiny plastiku wpływają na łańcuch pokarmowy ryb i fok, więc plastik jest już częścią diety niedźwiedzia polarnego. A kiedy dostanie się do diety, może mieć również wpływ na mleko matki - mówił załamany fotograf.

Być może niektórzy po zobaczeniu takiego zdjęcia zastanowią się dłużej nad tym, jaki wpływ mają na środowisko. Niedźwiedzie polarne jedzące plastik powinny być wystarczającym powodem, by pomyśleć poważniej o tym, jak wiele zależy od nas w kwestii przyszłości Ziemi.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Kupiła szczeniaka od hodowcy. Gdy zaczął chorować, weterynarz odkrył smutną prawdęKupiła szczeniaka od hodowcy. Gdy zaczął chorować, weterynarz odkrył smutną prawdęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spotkali się tuż po narodzinach. 24 lata później ich losy przez przypadek połączyły się ponownie
  2. Kotek próbuje wejść do góry po ślizgawce. W końcu na ratunek przychodzi jego mama
  3. Nagrali, jak dziewczynka celowo dokucza małpce. Nagle zwierzę nie wytrzymało, wstrząsająca reakcja
  4. Na oczach właścicielki ukradli psa. Oszukali ją w perfidny sposób, nietrudno się nabrać
  5. Dlaczego pies trzęsie się podczas snu? Możliwe przyczyny mogą Cię zaskoczyć
  6. Wykoleił się pociąg. Wszystko przez 11-letnie dziecko, porażająca wiadomość z zagranicy

źródło: ladbible.com

Następny artykuł