Niedźwiedzie polarne zostały sfotografowane w porażającej sytuacji.
Źródło: mediadrumimages/wilkstrom_photography

W sieci pojawiły się wstrząsające zdjęcia niedźwiedzi polarnych. Wystarczy jedno spojrzenie, by zalać się łzami

23 Września 2020

Niedźwiedzie polarne uwieczniono jakiś czas temu na porażających fotografiach. Zwierzęta zostały przyłapane w dość niecodziennej dla nich sytuacji. Jak można się domyślać, za koszmar, w jakim się znalazły, odpowiada oczywiście nierozsądne zachowanie ludzi. Zabawa głodnych niedźwiedzi wstrząsnęła Internetem. Niewątpliwie to ludzie są odpowiedzialni za eskalację tego straszliwego problemu.

Niedźwiedzie sfotografowano w Svalbard w Norwegii. Człowiek, który je zobaczył, nie mógł powstrzymać przerażenia, jakie wywołał w nim ten widok. Trzy młode niedźwiedzie tylko pozornie beztrosko się bawiły - znalazły bowiem coś, co niemal nigdy nie powinno trafiać w łapy zwierząt. Młode zwierzęta znalazły się w zupełnie nienaturalnej dla nich sytuacji, co świadczy o skali pewnego problemu, z jakim obecnie mierzymy się na globalną skalę.

Porzucony piesek stracił dom nad głową. Dzięki ludziom o dobrych sercach znalazł w życiu nowe powołaniePorzucony piesek stracił dom nad głową. Dzięki ludziom o dobrych sercach znalazł w życiu nowe powołanieCzytaj dalej

Porażające zdjęcia niedźwiedzi to proroctwo przyszłości

Małe niedźwiedzie polarne mogą wywołać raczej pozytywne uczucia. Mimo, że są to dość niebezpieczne zwierzęta, gdy widzimy je na zdjęciach, zwykle doceniamy ich dzikie piękno. W przypadku fotografii, które niedawno trafiły do sieci, jest jednak zgoła inaczej. Jens Wikström natknął się na niewątpliwie piękne polarne niedźwiedzie podczas arktycznej wyprawy. Był tak zaskoczony i wstrząśnięty tym, co zobaczył, że postanowił uwiecznić straszne sceny na zdjęciach.

DZISIAJ GRZEJE:1. Mężczyzna zbliża się do psa żyjącego na ulicy. Nie do wiary, co robi chwilę później, wszystko nagrał monitoring
2. Gigantyczny szczur został wyciągnięty z kanalizacji. Gdy poznali prawdę, zamarli
3. Golden retriever zorientował się, że jedzie do weterynarza. Wideo z auta rozkłada na łopatki

Niedźwiedzie przyłapane przez Wikström niewątpliwie były głodne i nieco znudzone. Sięgnęły jednak po coś, co nie nadaje się do jedzenia, a wręcz może zaszkodzić zwierzętom. Małe niedźwiadki rzuciły się na plastikowe torebki, które człowiek porzucił w tamtym rejonie. Niektóre posłużyły im tylko do zabawy w przeciąganie liny i rozrywanie ich na małe kawałki, ale dwa z nich próbowały je zjeść. Zwierzęta dosłownie pożerały znalezione śmieci, które dla nich były nie do odróżnienia od pożywienia. Zaniepokojony autor fotografii ma nadzieję, że ludzie zaczną poważniej myśleć o tym, ile produkują plastikowych odpadków i gdzie zostawiają szkodliwe dla planety odpady. Niestety, w większości przypadków to niewinne zwierzęta cierpią najbardziej na ludzkich błędach.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Niedźwiedzie
mediadrumimages/wilkstrom_photpgraphy

Niedźwiedzie
mediadrumimages/wilkstrom_photpgraphy

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lata 90. należały do Shazzy. Co dziś słychać u królowej disco polo?
  2. Weszła do mieszkania i zobaczyła męża z psem. Natychmiast chwyciła za telefon, wszystko się nagrało
  3. Właściciele nie rozumieli, dlaczego suczka czeka przy dołku. Złapali się za głowy, gdy poznali powód
  4. Golden retriever zorientował się, że jedzie do weterynarza. Wideo z auta rozkłada na łopatki
  5. Nagrano niezwykłe spotkanie w Disneylandzie. Labrador nie mógł uwierzyć, że nareszcie zobaczył swojego idola
  6. Jedno z najpopularniejszych turystycznych miast ogniskiem koronawirusa. Porażające wieści za granicy

źródło: dailymail.co.uk

Następny artykuł