Niedźwiedzice zostały przeniesione
Źródło: facebook/Warszawskie ZOO

Pozwólmy misiom dożyć spokojnej starości. Niedźwiedzie z zoo zbierają na nowy wybieg

27 Maja 2020

Niedźwiedzie, które kilka dni temu zostały zaatakowane przeniesiono na nowy wybieg na terenie stołecznego ZOO. Niestety, ten jest tylko tymczasowy, ponieważ nie jest wyposażony w odpowiedni sposób. Wcześniej niedźwiedzie miały wodę, gdzie mogły popływać, jednak ta znajdywała się przy ruchliwej ulicy. Teraz misie czekają na nowy wybieg, na którym konieczne jest wybudowanie np. deszczownicy. Ale poprawa jakości nowego domu dla zwierząt będzie dużo kosztować. Potrzebna jest pomoc!

Warszawskie ZOO ogłosiło, że tradycyjny wybieg przy trasie W-Z nie będzie już domem dla niedźwiedzic. To konsekwencja wstrząsającego incydentu, który miał miejsce kilka dni temu. Pijany mężczyzna wtargnął na wybieg, próbując potem podtapiać jedną z niedźwiedzic, Sabinę. Całe szczęście, nie udało mu się skrzywdzić zwierzaka. Mężczyźnie też nic się nie stało, z opresji uratowali go strażacy. Niemniej jednak władze stołecznego ZOO zdecydowały o przeniesieniu niedźwiedzi na inny wybieg i zabranie ich z widocznego wybiegu, który znajduje się tuż przy ruchliwej ulicy. Niestety, nowy teren nie jest w tak dobrej kondycji, jak poprzedni....

Niedźwiedzie liczą na pomoc

Dyrektor stołecznego ogrodu zoologicznego zdecydował się przenieść zwierzęta na bezpieczny teren. Ich nowym domem jest tymczasowy wybieg na terenie ZOO. Misie nie będą tam jednak na zawsze. Tymczasowy wybieg nie był specjalnie budowany pod niedźwiedzie, aby mogły tam zamieszkać. Finalne misie mają trafić w lepsze miejsce, dostosowane pod kątem ich potrzeb, które dopiero co powstaje.

Niestety, nie wiadomo, kiedy nowy wybieg dla seniorek będzie gotowy. Niedźwiedzie potrzebują m.in. basenu czy deszczowni, co sporo kosztuje. Aby przyśpieszyć modernizację budowy nowego wybiegu Fundacja Panda uruchomiła specjalną zbiórkę. Okazuje się, że osoby, które wesprą budowę określoną kwotą, mogą liczyć na zestaw wyjątkowych upominków za wsparcie. Do otrzymania będzie m.in. przejażdżka meleksem po terenie ZOO, specjalny spacer z przewodnikiem VIP, a także... wędrówka ogrodowymi alejkami z dyrektorem ZOO!

- Cały dochód z poprzedniej zbiórki Fundacja PANDA "Załóż maskę - pomóż Pandzie" zostanie przeznaczony na modernizację niedźwiedziego lokum, jednak nie są to wystarczające środki. Z tego powodu otwieramy nową zbiórkę licząc ponownie na szczodrość miłośników zwierząt - czytamy na Facebooku "Warszawskie zoo"

DZISIAJ GRZEJE:1. Labrador został uhonorowany tytułem naukowym. Jego geniusz docenili naukowcy z całego świata2. Szczeniak został znaleziony w lesie. Pozostawiono go na pewną śmierć, trudno powstrzymać łzy

Aby wesprzeć budowę nowego wybiegu dla niedźwiedzi, należy kliknąć TUTAJ.

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Niedźwiedzice mogą czuć się bezpiecznieNiedźwiedzice mogą czuć się bezpiecznie
facebook/Warszawskie ZOO

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Byli na spacerze z psem. Zamurowało ich, gdy dostrzegli stworzenie, które podąża za nimi do domu, konieczna była natychmiastowa akcja
  2. 12-letni chłopiec pozował do zdjęcia. Nagle za nim pojawił się niedźwiedź. Ojciec wszystko nagrał
  3. Pies codziennie przemierza wiele kilometrów, aby dojść w ważne dla niego miejsce. Powód chwyta za serce
  4. Zainstalowała kamerę w domu, aby zobaczyć, co robi jej kot. Gdy obejrzała nagranie, nie mogła powstrzymać łez
  5. 60-letni mieszkaniec Łodzi zabił małego szczeniaka. Tłumaczenia porażają
  6. Niezwykłe zachowanie psa przed każdym posiłkiem. Nagranie chwyta za serce

Źródło: Zrzutka.pl

Następny artykuł