Niedźwiedzice zostały przeniesione
Źródło: facebook/Warszawskie ZOO

Niedźwiedzie z zoo zostały przeniesione. Znamy szczegóły wstrząsającej akcji, była potrzebna narkoza

26 Maja 2020

Niedźwiedzie z warszawskiego ZOO zostały przeniesione ze słynnego wybiegu. Akcja była trudniejsza niż sądzono.

Jak poinformowali przedstawiciele warszawskiego ZOO, dziś w godzinach porannych dwie niedźwiedzice - Sabina i Mała - zostały przeniesione na specjalny wybieg na terenie ogrodu zoologicznego. To odpowiedź dyrektora na atak pijanego mężczyzny, który miał miejsce kilka dni temu. Niedźwiedzia seniorka została zaatakowana, próbowano ją podtopić. Teraz zwierzęta wreszcie mogą czuć się bezpiecznie.

ZOO zareagowało na napaść

Transport zwierząt wcale nie był taki łatwy. Niedźwiedzie wprowadzono w narkozę, by mogły spokojnie wejść do samochodu. W taki sposób przewieziono je na teren ogrodu zoologicznego. Seniorki doskonale zniosły trudy podróży, teraz już próbują oswoić się z nowym domem. Sąsiadują z wybiegiem dla irbisów.

Pracownicy ZOO postanowili przeprowadzić także szereg ważnych badań: dentystycznych, EKG, morfologii krwi. Niestety, okazało się, Mała - jedna z seniorek - boryka się z problemami z sercem. Sabina, będąca ofiarą napaści mężczyzny, nie narzeka na żadne problemy kardiologiczne. Niedługo ZOO otrzyma wyniki krwi.

Niedźwiedzie zostały przeniesione po incydencie z pijanym mężczyzną. Władze ZOO obawiała się, że zachowanie napastnika znajdzie swoich naśladowców.

- Dwie niedźwiedzice – Sabina i Mała miały dożyć sędziwego wieku na wybiegu przy Alei Solidarności i zakończyć historię niedźwiedzi w tym miejscu. Mieliśmy przygotowany dla nich wybieg na terenie ZOO na czas ich zupełnej starości. Jesienią 2019 r. trafiła już tam Tatra – trzecia mieszkanka wybiegu przy Alei Solidarności. Miała liczne problemy zdrowotne wieku starczego, w tym trudności z chodzeniem – dla swojego bezpieczeństwa nie mogła zostać na wybiegu z fosą. Teraz dołączyły do niej Sabina i Mała – czytamy w oficjalnym komunikacie ZOO na Facebooku.

Wybieg na terenie ZOO w Warszawie, gdzie tymczasowo trafiły niedźwiedzice, nie jest ich domem na zawsze. Oczywiście zostanie on odpowiednio doposażony. Pracownicy ZOO zrobią wszystko, by zwierzęta czuły się tam swobodnie i wygodnie. Postanowiony będzie między innymi basen, potrzebny na czas nadchodzących upałów. Celem ogrodu zoologicznego jest jednak stworzenie zupełnie nowego wybiegu, który będzie dedykowany tylko niedźwiedziom. Niestety, na to potrzeba pieniędzy. Fundacja PANDA postanowiła zorganizować specjalny fundusz na ten cel. Niedługo ZOO poda odpowiednie szczegóły akcji.

DZISIAJ GRZEJE:1. Tysiące osób pokochały nową rasę psów. Cockapoo to niezwykła krzyżówka 2. Szczeniak został znaleziony w lesie. Pozostawiono go na pewną śmierć, trudno powstrzymać łzy

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Niedźwiedzie teraz będą mieszkały na terenie ZOONiedźwiedzie teraz będą mieszkały na terenie ZOO
facebook/Warszawskie ZOO

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies przyniósł porzuconego szczeniaka. W końcu dowiedzieli się, jakim jest zwierzęciem i zamarli z wrażenia
  2. Niezwykłe zachowanie psa przed każdym posiłkiem. Nagranie chwyta za serce
  3. 60-letni mieszkaniec Łodzi zabił małego szczeniaka. Tłumaczenia porażają
  4. Zainstalowała kamerę w domu, aby zobaczyć, co robi jej kot. Gdy obejrzała nagranie, nie mogła powstrzymać łez
  5. Pies codziennie przemierza wiele kilometrów, aby dojść w ważne dla niego miejsce. Powód chwyta za serce
  6. 12-letni chłopiec pozował do zdjęcia. Nagle za nim pojawił się niedźwiedź. Ojciec wszystko nagrał

Źródło: Facebook

Następny artykuł