Niedźwiedź na kempingu
Źródło: youtube/viral hog

Turysta głęboko spał, gdy niedźwiedź zbliżył się do jego namiotu. Po chwili stało się niemożliwe, aż włosy stają dęba na głowie

24 Października 2020

Niedźwiedź wtargnął na teren kempingu niezauważony. Krążył wokół namiotów, szukając pożywienia. Turyści spali w najlepsze, nie podejrzewając, że tuż obok skrada się niebezpieczny drapieżnik. Jeden z obozujących wycofał się na dystans i włączył kamerę. Gdy ujrzał, jak ogromne zwierzę wyciąga głowę w kierunku nogi śpiącego mężczyzny, zaparło mu dech w piersi. Zdumiewające nagranie z pola namiotowego szokuje swoim zakończeniem.

Niedźwiedź grizli jest podgatunkiem niedźwiedzia brunatnego, czyli drapieżnego ssaka znajdującego się pod ochroną. Zwierzęta te charakteryzują się masywną budową ciała, krótką i grubą szyją, a także małą głową, oczami i uszami. Są uzbrojone w bardzo silne kończyny. Ich skóra porośnięta jest wyjątkowo gęstym futrem w kolorze brązowym, choć zdarzają się także odmiany w nieco ciemniejszej odmianie. Mają niezwykle wyczulone zmysły węchu i słuchu, które pomagają im przy polowaniu, dzięki czemu plasują się w rankingu jednych z najbardziej niebezpiecznych drapieżników.

Nagrano zaczepki golden retrievera i kota. W pewnym momencie mruczek nie wytrzymuje, nie do wiaryNagrano zaczepki golden retrievera i kota. W pewnym momencie mruczek nie wytrzymuje, nie do wiaryCzytaj dalej

Niedźwiedź szukał jedzenia na polu namiotowym

Krótko po 31 lipca 2020 roku w sieci pojawiło się nagranie z udziałem niedźwiedzia, które napędziło stracha niejednemu widzowi. Sfilmowane zdarzenie miało miejsce w Parku Narodowym Mount Rainier w Stanach Zjednoczonych. Świadek zdarzenia wybrał się wraz z rodziną w tamtejsze góry, aby odpocząć na łonie natury. Jak sam relacjonuje szokujący incydent, tamtego dnia właśnie ukończył wspinaczkę i korzystając z chwili przerwy, udał się do toalety. Gdy wrócił, usłyszał od innego obozowicza o nieproszonym gościu na terenie kempingu.

Mężczyzna dowiedział się, że w pobliżu grasuje głodny niedźwiedź, dlatego wszyscy ostrzegali go, aby pod żadnym pozorem nie zbliżał się w kierunku namiotów. Ciekawość jednak okazała się być silniejsza. Turysta stanął w oddalonym miejscu, włączył nagrywanie w telefonie i z dystansu obserwował, co zwierzę wyprawia. Na nagraniu opublikowanym na platformie Youtube widać moment, w którym niedźwiedź o brunatnym umaszczeniu zbliża się wprost do namiotu, z którego wystają nogi śpiącego mężczyzny. To, co zdarzyło się po chwili, sprawia, że ciarki przechodzą po plecach.

Miś o brązowym futrze nie wydawał się agresywny, dlatego po cichu przemieszczał się wzdłuż rozłożonych namiotów, zaglądając do środka. Wnioskując z jego zachowania, najprawdopodobniej wyczuł zapach jedzenia, które turyści składowali wewnątrz. Jednakże, w pewnym momencie inny, równie smakowity zapaszek przykuł jego uwagę. Chodziło oczywiście o stopę śpiącego obozowicza! Niedźwiedź zbliżył pysk w stronę jego nogi i dokładnie ją obwąchał. Kamerzysta już myślała, że dojdzie do najgorszego, a teren kempingu stanie się sceną dramatycznego zabójstwa.

Na całe szczęście niedźwiadek wcale nie miał zamiaru dopuścić do rozlewu krwi, przemawiała przez niego czysta ciekawość. Kiedy niechcący dotknął nogę turysty, a ten się zbudził i wykonał nagły zryw, zwierzę od razu rzuciło się do ucieczki. Chyba samo było bardziej wystraszone reakcją człowieka, niż na odwrót. Po chwili misiek zniknął z horyzontu, a nagranie dobiegło końca.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Potrącił dzika, stracił panowanie nad samochodem. Mercedes stanął w ogniu, niestety doszło do tragedii
2. GIS wydał pilne ostrzeżenie. Groźne bakterie w popularnym produkcie, ogromne niebezpieczeństwo dla starszych osób
3. Nagrał reakcję psa na weterynarza. Chihuahua nie była zachwycona, dalej było tylko gorzej

Czy niedźwiedzie stanowią zagrożenie dla ludzi?

Szokujące wideo z pola namiotowego wzbudziło skrajne emocje. Internauci w komentarzach pod filmem wyrażali nie tylko wielkie zdziwienie reakcją niedźwiedzia, ale również pasywnością kamerzysty. Wiele osób zwróciło uwagę na to, że mężczyzna nawet nie krzyknął, żeby ostrzec innych obozujących, a jedynie przyglądał się mrożącej krew w żyłach scenie z bezpiecznej odległości. Być może obawiał się, że gdy tylko wyda z siebie donośny dźwięk, zwierzę spanikuje i zachowa się agresywnie.

Niedźwiedzie zamieszkują tereny otwarte, głównie tundrę, górskie łąki oraz niekiedy wybrzeża. Najbardziej preferują obszary nizinne położone nad rzekami lub strumieniami. Są wszystkożerne i dużo podróżują w poszukiwaniu pożywienia. W ciągu ostatnich dziesięcioleci zwierzęta te zaczęły coraz częściej wędrować w okolice zamieszkałe przez ludzi, wywołując w mieszkańcach nie lada zdziwienie czy strach. Chociaż w ludzkim wyobrażeniu niedźwiedzie uchodzą za stworzenia skore do agresji, zwykle atakują tylko wtedy, gdy są ranne lub bronią swojego potomstwa.

W mediach co pewien czas powraca temat niedźwiedzi-ludojadów oraz osób, które straciły życie podczas konfrontacji z gigantycznym ssakiem. Czy oznacza to, że ataki tych zwierząt są powszechne? Z pewnością wielu czytelników odetchnie z ulgą, poznając opinie ekspertów. Naukowcy obserwujący niedźwiedzie mają dobre wieści: miśki wcale nie traktują człowieka jako swojej potencjalnej ofiary i podczas przypadkowego spotkania raczej nie będą chciały Cię zjeść.

Gdy spotkasz niedźwiedzia - poradnik

Pozostaje pytanie, co zrobić, gdy spotkamy niedźwiedzia na swojej drodze. Specjaliści informują, że w takiej sytuacji należy zawrócić i opuść miejsce drogą, którą przyszedłeś. Podczas bliskiego spotkania pod żadnym pozorem nie patrz drapieżnikowi w oczy, ponieważ zwierzę może to odczytać jako sygnał agresji. Jeśli niedźwiedź się zbliża w naszym kierunku, pozostań na swoim miejscu, nie ulegaj panice. Odzywaj się spokojnym głosem. Jeśli się zatrzyma - zwiększ dystans wycofując się powoli. Postaraj się zejść mu z drogi.

Gdy widzisz, że niechybnie dojdzie do bezpośredniego ataku, postaraj się odwrócić uwagę niedźwiedzia, kładąc przed sobą jakiś przedmiot, który rozproszy jego uwagę. Może być to plecak czy kurtka. W przypadku, kiedy i ta metoda nie pomoże, niezwłocznie połóż się na brzuchu, lekko rozchyl nogi, palce spleć za głową. W tej pozycji zabezpieczysz swoją głowę i kark. Jeśli masz plecak, zabezpieczy on Twoje plecy. Teraz najważniejsza rada: udawaj, że jesteś martwy! Zachowuj się biernie, jak to tylko możliwe, dzięki temu będziesz wyglądał mniej groźnie. Kiedy już niedźwiedź uzna, że nie jesteś dla niego żadnym zagrożeniem, po prostu odejdzie. Kiedy atak ustanie, pozostań w pozycji leżącej i odczekaj, aż do chwili niedźwiedź zniknie z Twojego pola widzenia.

ZOBACZ WIDEO:

https://www.youtube.com/watch?v=wMBTSbPH09Y

Czy zwierzęta mają duszę? Stanowisko Kościoła rozczarowujeCzy zwierzęta mają duszę? Stanowisko Kościoła rozczarowujeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kotka rodziła co miesiąc. Właścicielka wzięła ją do weterynarza i odkryła prawdę o zwierzęciu
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Ledwo się urodził, już przyjęli go do służby. Najsłodszy psi strażak na świecie ma serce na nosku
  4. Zaskakujące odkrycie. Narysowali kota tysiące lat temu, dopiero teraz prawda wyszła na jaw
  5. Wielkie serce Stiflera. Tak kocha swoje psy, że wytatuował je na ciele
  6. Miliony Polaków odetchną z ulgą. Jest informacja na temat kolejnych obostrzeń
  7. Ewa przez 2 tygodnie piła sok znany z dzieciństwa i każdego dnia zauważała nową zaletę. Teraz opowiada całemu światu o kuracji

Źródła: youtube, gdos.gov.pl

Następny artykuł